İsraili protesto edelim......

kızlar ben çıkıyorum....lütfen kazen abiye beni mahçup etmeyin.....topiği kapattıracak şeylere müdahale edin.........:1hug:

lanetlenmiş bir ulus olan yahudi israilin ebediyyen yurtsuz olacağı bilinir.inşallah müslüman filistin halkına allahım yardım eder.bunun için dua ediyorum.allahım kabul eylesin.

amin canım aminnnn....tüm dualarımız onlarlan....:Saruboceq:
rabbim daha fazla insan ölmesin bu savaş son bulsun....amin....:Saruboceq:

şu anda belki bir faydamız olmaz ama yapabileceğimiz şeylerde var sıcak yatağımıza yatmadan evvel önce filistin halkı sonrada dini, dili hiç fark etmez haksız yere zülum gören bütün insanlar için dua edebiliriz maddi olarakta manevi olarakta inşallah bir faydamız olur

haberleri izlerken icim yaniyor, agliyorum elden ne gelir su an bilemeyecegim ama hep dua ediyrum ki bu savas son bulsun hangi dinden hangi renkden olursa olsun, hic bir insan olmesin sadec Allah alabilir o canlari o verdigi icin, bugun burda yuruyus ve protesto vardi gidecektim ama malesef cok soguk ve yavrularim hasta babamla kardesim gittiler, ne oldu nasil oldu bilmiyorum yarin arayip sorcagim, ama afghanistan icin oldugu zaman da gitmistim neden hic kimse bi karis toprak icin savasmak istiyorki ?
neden herkes guzelce yasamak varken oldurmek gerekiyor?
cok mu iyi olcak savaslar, cok mu iyi olcak insanlar can verirken? zevk mi aliyorlar olunce hemi?
yazik cok yazik bu israillilerin akli yok sanirim
Allahdan tek duamiz hemen dinsin bu gozyaslari akmasin artik bir zerre damla kan Musluman kardeslerimiz rahat, huzur, baris bulsunlar artik
YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
kahretsin israilllllllllllll
:mymeka:

rabbım fılınstının yar ve yardımcısı olsun..
her dakıka dua edıyoruz allahım kabul etsınde soyu kurusun su ısraılın..onlara yardım edemıyoruz ama arkadasında dedıgı gıbı onların urunlerını almayarak en azından boykot edebılırız,ellerıne kursun alacak parayı en azından bız muslumanlardan almamasını saglayabılırız...
kahrolsun ısraıl.
dualarımız kabul olur ınsallah..
AMİN..

herşeyin bir zamanı var düşünün birkere bİzler nasıl çırpınıyoruz bişeyler yapmak istiyor yapamıyoruz aklımıza dilimizin ucuna binlerce beddua gelip sıralanıyor RABBİMİZ PEKİ RABBİMİZİN ŞUANDA NE KADAR HİDDETLENDİĞİNİ VE İSRAİLE YAPACAKLARINI DÜŞÜNSENİZE OFFFFFFFFFF ALLAH MUHAFAZA RABBİM VAADİNİ ELBET GERÇEKLEŞTİRECEKTİR AMA BUGÜN AMA YARIN HİKMETİ İLKAHİ BUNDADA Bİ HAYIR VARDIR
İSRALİL KAHROLASI İSRAİL LANETLENMİŞ KAVİM İSRAİL PEYGAMBER KATİLİ İSRAİL
ÜZÜLMEMEK ELDEMİ YÜREKMİ DAYANIR BU VAHŞETE DİNDAŞLARIMIZ KARDEŞLERİMİZ AHHHHHHHHH RABBİM ŞUANDA EL AÇIP KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA EDEN MİLYONLARIN DUALARINI KABUL ET
SEN HERŞEYİN EN GÜZELİNİ BİLİRSİN
AMENNA VE SEDDEKNA

''israiloğulları varoldukları tarihten bu güne kadar her zaman Allah'a verdikleri söze ihanet etmişlerdir''
akşam itibari ile israil gazze'de bi kara harekatına başlamış bulunuyor 20.000 askeri ve son teknoloji silahları ile birlikte
filistin'in elektrik ve doğalgaz kaynakları yok edilmiş durumda gıda ve sağlık yardımları ülkeye sokulmuyor hastaneler hastaları bırakın tedavi etmeyi yatıracak yer bulamıyor
bütün kanallar kundakta kan revan içinde yatan bebek resimleri yayınlıyor
mazlum ve ezilmiş filistin halkı aç susuz ve silahsız intifadasını sürdürmeye devam ediyor
nazilerin yahudi ırkına yapılan saldırılarını yıllarca boykot eden dünya güçleri
yahudilerin 60 yıldan daha uzun süredir filistine uyguladığı soykırıma ses çıkarmıyor bırakın dünya güçlerini biz müslümanlar ne kadar ses çıkarıyoruz ne kadar tepki veriyoruz ne yapıyoruz Allah aşkına
hadi kardeşlerim şimdi tek yürek olma zamanı gerek ürün almayarak gerekse gönülden bi dua yollayarak Alemlerin Rabbine
ama ne olursa olsun ne şekilde olursa olsun duyarsız kalmayın
din, dil, ırk ne fark eder ki ortada mazlum bi halk var ortada güç dengesizliği var
ortada soykırım varken dini dili ırkı ne olursa olsun bütün insanlık bir araya gelip bu zulme bi dur demeli,
şüphesiz ki Rahman ve Rahim olan Allah intikam almada sabredecidir
ve Allah azabı en çetin olandır
hava harekatının başladığı ve 400'den fazla canın helak olduğu günden beri yediğim içtiğim hiç bir şeyden zevk almıyorum yeni doğan bebeğim bile bana mutluluk vermeye yetmiyor ben bebeğimin gaz sancılarına dayanamazken filistin'de anneler bebeklerini toprağın bağrına bırakıyor lütfen hiç değilse gönülden bi dua edin mazlum ve ezilmiş filistin halkı için

$mini-%21mini-890.jpg kahrolsun israil

hiç bir savaş sonsuza dek süremez.eninde sonunda bitecek bu savaşta.ve hiçbir savaşın galibi yoktur.kaybeden vardır daima.bir ölüp bin dirilmeye devam edeceklerdir.keşke hiç bir zaman hiçbir yerde hiçbir insanın burnu bile kanamasa.dünya o kadar büyükki hepimize yer var.önemli olan hakkettiği gibi davranalım zavallı dünyamıza.onada biçilmiş bir ömür var ne de olsa.kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

öncelikle bu konuyu acan arkadasimiza hassasiyetinden dolayi teşekkür ediyorum a.s.

bu konudaki fikirlerime gelince...

yasanilanlar için çok aci demek hafif kaliyor..masum bebeklerin ölmesi..yaşayanlarin öksüz kalmasi..ecdadlarinin tirnakla kaziyarak aldigi topraklardan kovulan,canlari için kaçmaya calişan masum insanlar..

geçmişe bakildiginda ilginç şeyler çikiyor..

en basa gelelim..S.a.v.'in zamanina..sürekli yahudilerle anlaşma yapiliyor..müslümanlarin iyi niyet çalişmalari karşiliğinda anlaşmalar yahudilerin saldirilariyla sürekli bozuluyor..Kur'an'da da bu kavim bozgunculuk özellikleriyle cokca gecer..“Sen kendileriyle anlaşma yaptığın halde, onlar her defasında hiç çekinmeden andlaşmalarını bozarlar.” (Enfal: 56)

“Onlar yeryüzünde durmadan fesat çıkarmaya koşarlar.” (Mâide: 13)

“İnsanlar içerisinde, müminlere en şiddetli düşman olarak yahudileri bulursun.” (Mâide: 82)

sonra Osmanli'ya gelelim..2.Abdulhamid zamaninda yahudiler liderlerini yolluyor..ülke kurmak istiyorlar Filistin topraklarinda..ama Abdulhamid degil Filistin'de tüm Osmanli devleti içinde yahudilere arsa satişini yasakliyor..cünkü bu topluluga güven olmayacagini biliyor..ama zaman geliyor Osmanli devleti yikiliyor,yasalarda yikiliyor..ve Filistinliler küçük büyük derken arsalarini yahudilere satiyorlar..vs..

sonra biraz daha ilerleyelim..herzamanki gibi İsrailli yahudilere geliyor bişeyler ve saldirip geri cekilmeler süreklileşiyor..kendisini cihad örgütü ilan eden 2 grup el fetih ve hamas ayri bi taraftan birbirini yiyor..(sünni ve şiiler gibi anlamsiz bir kargasa)

şimdiye gelelim..İsrail'e yardim yaptigini gizlemeyen markalar en cok satişi müslüman ülkelerden elde ediyorlar..nitekim bunu görmemek için kör olmak lazim..öyle ilginç bir sistem işliyorki çay kültürü olan bir ülkede adim başi kahve dükkani açiyorlar ve halk zamanla cappucinocu oluveriyor..alternatifi "yerli mali yurdum mali" dururken o markalara talep karşilaştiralmayacak kadar fazlalaşiyor..öyle bir hal aliyorki artik o markan varsa tip fakultesi diploman var gibi hava atar hale geliyorsun..

işin ilginç kismi burda başliyor..şeklen,fikren,hareketlerinle onlara benzemeye calişirken onlar asıllarindan kopmuyorlar ama..sen mensup oldugun din hakkinda,milleti oldugun devletin tarihi hakkinda 2 kelime bilmezken onlar senin dinini,tarihini avucunun içi gibi biliyorlar ama..biz yarinimizi düşünmezken onlar yüzyillar sonrasi için plan yapiyor ama..

irkçiliğa,her türlü düşmanliga karşiyim..ama bahsettiğimiz kişiler,bu saldiran kişiler tarih boyu böyle geldiler.."böyle gitmezler,değişirler" demek cok uçari bir dilek olur..cünkü değişmeyecekler..değişen sadece biz olabiliriz..biz akillanabilir,bilinçlenebiliriz..belki ozaman birşeyler değişir..

temennim inşaAllah biran önce bu savas sona erer..inşaAllah artik toplum olarak akillaniriz..inşaAllah artik insanlar savas içinde degil bariş içinde saygiyla yasarlar su fani dünyada..

suan elimizden gelen tek şey dua ve bilinçlenmek..lütfen bolbol dua edelim masum insanlar için..lütfen okuyalim,ögrenelim,gelişelim,bilinçlenelim..

önce ben şunu belirteyim ki tabiiki savaşa hayır,zulüme hayır,katliama hayır diyorum.
bunu yapan yahudi,hırıstiyan veye müslüman bir ülke hangisi olursa olsun farketmez.
ama ben kendimi bildim bileli,Kosova da,Bosna da,Çeçenistan da,Irak ta,Filistin de
masumlara yapılan zulümleri duyuyor vede izliyorum.
tüm bunları izlerken,ekranda gördüğüm Gazzeli kızın ağıtını dinlerken,hissettiklerimden sonra
dünyanın bu lanetlenmiş katil israile karşı sessiz kalmasını anlamıyorum.
malesef elimden tek gelen katil israile finans sağlayan markaların ürünlerini almamak.

Allah'ım yalvarırım bu masumları sen koru,onları himayene al.zalimlerede fırsat verme yalvarırım.

Bu vahşetin karşısında kelimeler yetersiz kalıyor,yürek dayanmıyor,bir haber bülteninde şu cümleyi duydum ve konuyu özetliyor aslında... İnsanlık öldü!!!!

günaydın herkeze...yeni günün ve gelecek günlerin filistin hailkı için umutlarla , gelmesini Allah dan dilİyorum...okulları , hastaneleri bombalayan, ilaç yardımı ve insani yardımları engelleyen , ve yaptığı soykırım için hala kendince sebepler ileri süren israil devletini ise Allah a havale ediyorum.....zafer muhakkak inananların olacakdır.....a.s

bu arada uyarılarımı dikkate alıp , topiğin sabaha kadar açık kalmasının sağlayan herkeze teşekkürler......inşallah böyle devam ederiz......a.s..

ne için öldüklerını bıle bılmeyen masum bebeler var....

zaten ambargo konulmuş bır cok ülke tarafından ..yıyecek sıkıntısı...ılac sıkıntısı cekıyorlar

[/COLOR]...
İSRAİL DENEN ULKENIN
nasıl geldıgını ve o topraklara nasıl yerlestıgını hepımız bılıyoruz...
ama ınsanı duygularını kaybetmış bır ülke oldular...
cocukların kaldıgı hasteneye bıle bomba yagdırdılar...televizyonda bakınca yuregım acıyor..yıkıntılar içinden cıkan bebeler, kadınlar ,masumlar...
ve o kadar rahatlar ki destek aldıkları ulkeler var....kımsede sesını cıkarmıyor
...
İNSAN HAKLARI DIYE BAGIRAN ÜLKELER NERDEE...
BIR HAYVAN ICIN SEFERBER OLAN ÜLKELER NERDE...

tabıkı hayvanda bır canlı ama onu kurtarmak ıcın her turlu ekıple ayaga kalkanlar nasıl şümdü vurdum duymazlar...
IRAGA BIR GUN ICINDE GIDEN AMERIKA NERDE....PEKİ O COK MEDENIYETCİ AVRUPA NERDE...
....
söylenecek cok söz var ama dua etmekten baskada yapacagımız bır sey yok gıbı
ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN...ALLAHIN ISMI OLAN KAHHAR ADIYLA KAHRET ONLARI...

VE SAVAŞ...COCUK ÖLÜNLERİ SAKAT KALMALAR...EN YAKINLARINI KAYBETMEK...
EVDEN ÜLKEDEN UZAK OLMAK...YİYECEK HERŞEYE MUHTAC OLMAK....ÖLÜMLE BURUN BURUNA YASAMAK...İŞTE BU KADAR KORKUNÇ BIR SEY
....

ALLAH KIMSEYE YASATMASIN VE BUNU YAPANLARA VİCDAN NASIP ETSIN...KINIYOR VE LANET EDIYORUM..

Son düzenleme:
benim gözüme uyku girmiyor. zavallı halk. bazılarının çıkarları yüzünden ölüyorlar. hele o masum yavrular. onlar korumasız, nasıl kıyıyorlar, bu kişiler bu kadar vahşi mi? bunu yapanlar insan mı?
orta doğu için kötü günler geliyor. insanları tahrik etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. amaç ideallerine kavuşmak. onlarca masum ölmüş, onların umrunda değil. kınıyorum tüm dünyayı. hala susuyorlar. tabii susmayada devam edecekler. onların iştahını kabartan orta doğu ülkelerini böylelikle tuzağa düşürecekler. israilde onların maşası olmaya devam edecek.
yapacağımız tek şey var dua etmek. allahım sen onları koru. bu yaptıkları yanlarına kalmasın.

İşte tüm paylaşım bu kadar, burdan bile belli duyarlılığımız,MUTAHHARA nın yazısını çok beğendim, çünkü biz yarınımızı planlamazken onlar yüzyıllar sonrasını planlıyor demiş, bu cümle üzerinde çok durulması gereken önemli bir cümle. Adamlar dünyada bir avuçlar ama Amerikayı bile hatta dünyayı bile onlar yönetiyor.Onlar istiyor altın çıkıyor, onlar istiyor iniyor. Onlar kriz istiyor oluyor, herkes cebini doldurduktan sonra kriz bitiyor. Onlar istiyor bazı petrol dulu topraklardan petrol çıkmıyor, Onlar istiyor bazı başka madenler işletilmiyor. Onlar nerdeyse dağ köylerinden bile toprak alıyor.Ama toprak sahipleri burda ne var diye düşünmüyor. Ahhhhhhhhhhh ah öyle bi uykuya daldırılmışız ki , sabahtan akşama koca bulma programları, iki tane dizi ninni geliyor bize. Ne olur kızlar okuyalım. Ama satılmamış yazarları okuyalım.

öncelikle hepinizin duyarliligi icin cok tsk ederim dualarimizi filistinli müslüman kardeslerimiz icin eksik etmeyelim bu vahset bitsin artik tv izleyemiyorum haberleri izliyemiyorum israilide allaha havale ediyorum allah o masum insanlarin yardimcisi olsun elimiz kolumuz bagli hic birsey yapamiyoruz bir an önce bu vahset biter ins. günden güne ölü sayisi artiyor.. ARTIK YETERR

iSRAiLSiZ BiR DÜNYA iSTiYORUZ!!!!!
SAVA$A HAYIR!!!

her haberleri izleyişimde boğazıma bir yumruk otryor ağlayan korkumuş gözlerle bakan o minik kalpleri görünce kendi oğlum aklıma geliyo ya biz o dumda olsaydık diyorum o endişeli bakışlar hiç aklımdan cıkmıyo
okadar içim kan ağlıyoki orda binlerce insan ölüyo ama canlar yanıyo ama biz hiç bir şeye engel olmıyoruz

benim ailem bunn için savaş veriyo nasıl yardım yapabilirz nasıl el uzatabilirz diye
ve bunun için bazı kuruşlar var aracılık yapan o kurlş ile irtibata gectik ne yapabilir diye inanaırmsnz suan her yerim buz gibi oldu düşünmesi bile beni mahvediyo kahroluyorm
istekleri ne biliyomusunuz kefen bunu duyunca kanım dondu ölen yakınlarını sarmak için bi kumaş bile bulamıyorlarmış
diğer ihtiyaçlar ise sonkullanma tarihine en az1 yıl olan hiç kullanılmamış açılmamaış ilaç ve para yardımı
elimizden ne geliyosa yapmaya çalışyoruz
sizlerede tavsiyem onları yanlız bırakmayın araştırın güvenilir kurluşlardan sizde ulaşın üç beş bişiler yardım edin
şölye düşünün biz simdi sıcacık evimide oturyoruz ama onların yerinde olabilirdik orda doğmuş orda büymüş olabilirdik haberlere çıkan biz olabilirdik uafk bir yardımı dört gözle bekleyen biz olabilirdik

rabbim en kısa zamnda, bu israil milletinin filistine yaşattıları acıyı en kısa zamanda kendi yüce gücüyle görünmez tokatı ile aynısını yaşatsın

böyle insanlık olabilirmi böyle merhametsizlik
kuran-ı kerim de bile israil oğullarının tehlikeli olduğu yazıyo
israilde okul cağındaki çocuklara bile gördüğünüz yerde müslümanı taşla öldürün diye akıl veriliyomuş
yani böyle milletin hakkından ancak yine onları yaratan rabbim gelirr
ya onlar allahı bile kanrabilmeyi düşünen insanlar bunnla ilgili uzn bir anlatım var

Son düzenleme:
X