İsraili protesto edelim......

bence kk üyelerini ateşlemek için bişeyler yapmak lazım:uhm:

haberleride olmayabilir benim daha yeni keşfettiğim bir sürü topik var herkes arkadaşlarına özel mesaj atıp haberdar edebilir

00-13 ABD & Kanada
20-29 Yerel kullanım (depo,ambar)
30-37 Fransa
400-440 Almanya
45 Japonya
46 Rusya
471 Tayvan
474 Estonya
475 Letonya
477 Litvanya
479 Sri Lanka
480 Filipinler
482 Ukrayna
484 Moldovya
485 Ermenistan
486 Gürcistan
487 Kazakistan
489 Hong Kong
49 Japonya
50 Birleşik Krallık(İngiltere)(UK)
520 Yunanistan
528 Lübnan
529 Kıbrıs Rum Kesimi
531 Makedonya
535 Malta
539 İrlanda
54 Belçika & Lüksemburg
560 Portekiz
569 İzlanda
57 Danimarka
590 Polonya
594 Romanya
599 Macaristan
600-601 Güney Afrika
609 Mauritius
611 Fas
613 Cezayir
619 Tunus
622 Mısır
625 Ürdün
626 İran
64 Finlandiya
69 -690 Çin
70 Norveç
729 İsrail
73 İsveç
740-745 Guatemala ,El Salvador,Honduras, Nikaragua, Kosta&Rika,Panama
746 Dominik cumhuriyeti
750 Meksika
759 Venezuela
76 İsviçre
770 Kolombiya
773 Uruguay
775 Peru
777 Bolivya
779 Arjantin
780 Şili
784 Paraguay
785 Peru
786 Ekvador
789 Brezilya
80-83 İtalya
84 İspanya
850 Küba
858 Slovakya
859 Çek cumhuriyeti
860 Yugoslavya
869 Türkiye
87 Hollanda
880 Güney Kore
885 Tayland
888 Singapur
890 Hindistan
893 Vietnam
899 Endonezya
90-91 Avusturya
93 Avustralya
94 Yeni Zelenda
955 Malezya
977 Uluslararası periyodik yayınlar için
978 Uluslararası standart kitap numarası
979 Uluslararası müzik numarası

ALINTIDIR

şimdilik bunlar da bir nebze de olsa faydalı olabilir umarım

bm okuluna sığınan 40 kişiye daha öldürmüş vicdansızlar
ama kendi 4 askerinide gazze li zannedip öldürmüşler
allahtır işte
daha başlarına geleceklerden habersiz devam etsinler katliama
azanların sonunu geçmiştede bugündede çok iyi biliyoruz değilmi arkadaşlar

“Yahudiler İsrail’de en çok hangi ağacı dikiyorlar ve bunun sebebi nedir biliyor musunuz?”

"Gargat" ağacı...

Gelelim Yahudiler'i korkutup, her yere dikmelerini sağlayan Hadis-i Şerif'e:

Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor...

İşte bu noktada Hadis-i Şerif şunları söylüyor:

“Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek

'Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır.' diyecek...

Sadece 'gargat' ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır.”(Kitab-ul Fiten H. 2239)

Bu hadis, bana çok ilginç geldi. Daha doğrusu; Hadis-i Şerif'in sanki bugün için söylenmiş olması beni ürpertti...

Çoğu kez, İsrail'in yaptığı zulümleri duymamak için kulaklarımızı kapatmışken; ölen yavrucaklara bakmamak için zappinge devam ederken bu Hadis-i Şerif insana umut ve çalışması için gayret veriyor...

İsrail, elbette "Müslimanlar" için Kutsal sayılan Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa'ya (s.a.v) göre hareket etmeyeceklerdir...

Sonuçta Yahudi topluluk olan İsrail, kendi bildiğine, doğru kabul ettiğine göre hareket edecektir; fakat "Gargat" ağacı dikmelerine bakılırsa kendisinden hesap soracak olan bebeleri de hesaba katmış durumda...

"insanlar içerisinde müminlere en şiddetli düşman olarak yahudileri bulursun"(Maide:82)

Bu kermese bende katılmak isterim ...ancak kimlerle iletişime geçicez pek anlayamadım...İHH düzenliyor heralde yanlış anlamadıysam....

arkadasım bız kermes sı soyle yaptık mah bos bır dukkan vardı sahıbınden rıca ettık oda sagolsun dukkanı bır hafta kullana bılecegımızı soyledıı arkadaslarla evde yaptıgımız yıyeceklerı orada satıp verılen hesap nolarına yatıracaz bu konuda guvendıgımız KIZILAY veİHH .kımseyle ıletısıme gecmeye gerekk yokk her kes kendı capında bı seyler yapa bılırr verılen hesap no lar yatırıla bılırr .. bız oyle yapıcaz

Merhaba Hanımlar,
Hepimiz şu anda yaşanan bu katliamı kınıyoruz,kahroluyoruz,hergün tvde izlediğimiz katliam görüntüleriyle gözyaşı döküp,oradaki kardeşlerimize dua edip,Allah'tan yardım istiyoruz,bu topikte yorum yapan veya sessizce sadece okumakla yetinen arkadaşlarımda eminim neler yapılmalı/yapılabilir düşüncesindeler...

Ama lütfen yorum yazarken markaları dillendirmeyelim,Hitler vs. gibi kişileri yazıp zamanında yaşanan toplu katliamı gündeme getirmeyelim,o insanında yaptığı bugün yaşananlardan farksız,insanoğlunun hiçbir kavmi böylesi acılara müstehak olamaz,olmamalı,kaldı ki,bugün yaşananlar İsrail'in ayıbı,utancı,bütün gayrimüslümleri aynı kefeye koyacak ve üzecek yorumlardan kaçınalım

bir haftadır haberleri izleyemiyorum yaaa böyle bi insanlık vahşeti olabilirmi?, babalarının, yakınlarının kucaklarındaki o minicik yavruları, yerde yatan insanları gördükçe içim parçalanıyo. hele bazı çocukları gösteriyolar gözlerindeki korku, beni kurtarın dercesine yalvarıyolar sanki gözleriyle. Allah'ım sen yardım et yarabbim.

israil yada filistin hiç farketmez gücü elinde bulunduran her ülke savaşmak için hazır komut bekler hale geldi ...insanoğlu maalesef ilkel savaşma güdülerini yeni teknoloji ışıkları adı altında sergilemeye devam ediyor ...ve biz, bizler elimiz kolumuz bağlı bir insanlık ayıbını daha izliyor ve buna sebep olanları kınıyoruz..keşke elimizden daha fazlası gelebilse ama yok savaş -sınır -bizden o kadar uzaktaki inşallah yükselen sesler hayır diyen sesler çığlık olup israil devletinin tepesinde derin yankılar uyandırabilir ...canlar yanıyor ,yavrular ölüyor ve insanoğlu içindeki bu kin ;gurur ve büyük olma arzusunu dizginleyemedikçe biz bu acılara tanıklık etmeye maalesef devam edicez ......YAVRULAR ÖLMESİN TEMENNİM O Kİ ;İNSANLIK SAVAŞ YÜZÜ GÖRMESİN AMA BU NE MÜMKÜN ...İSRAİLİ KINIYORUM.................

arkadaslar yarın yapacagımız yıyecek kermesı ıcın yaptıklarım fırından tek tek cıkıyoo .. sızler hala hazırlıklara baslamadınızmı

NERDE BU KERMES CANM KEŞKE BENDE BİŞEYLER YAPIP YOLLAYABİLSEM SİZE beykozda oturuyorum ben buralarda bildiğiniz biyer varsa paylaşabilirmiiniz .elimden bişey gelmiyo demiyorum elimden her iş geliyo ama çıkıp uzaklara gidecek durumda değilim

bizler çoluğumuz çocuğumuzla sıcacık evimizde oturup yatarken onca yavrucuk o kadar masum insan korku içinde bir nefese muhtaç.Allah'ım insaf ver israile merhamet et o masumlara..

.... Bu mesaj site kurallarina uygun olmadigindan silinmistir...

Son düzenleyen: Moderatör:
ihh bu konuda çok duyarlı bence biz yardımlarımızı ihh ile gönderiyoruz ve yerine ulaştığına inanıyorum

Marka berilmesin denildi kaç kere! Lütfen artık marka ismi vermeyi. Sadece site yöneticilerini değil bizide zor duruma sokuyorsunuz. Beyazzzambak mesajını editlersen hepimiz seviniriz.

Gelelim yardıma. Artık elimizden birşey gelmiyor demek yok değil mi?
Biz aciz bir millet değiliz. Elimizden gelen birşeyler tabiki var.
Kızılayın İHH'nın ulaştırdığı yardımlar Gazze halkını, kerdeşlerimizi ne kadar mutlu etmiş, gazetede okuyorum şu an.
İlk gönderilen yardımlar İsrail tarafından içeri alınmamışlardı.
Ama Mısır şimdi Refah kapısını günde birkaç kere açıyormuş. Eline yardım kolisini alan içeri giriyormuş.
Ama refah kapısı devamlı olarak açık kalmazsa hstalıktan ve açlıktan çok fazla insanın öleceğini söylüyorlar.

İnsani Yardım vakfı İHH
Kızılay
Cansuyu yardım derneklerine internetten sitelerine girerek bağış numaralarını öğrenebilirsiniz.
Bankaya gidip para yatırabilirsiniz. Nasıl gidip fatura yatıyorsak, bankaya gidip para yatırabiliriz. Yada oturduğumuz yerden online bağış yapabiliriz.

Evet barkod olayına pek takılmayalım derim ben.
Çoğu markaları zaten biliyoruz. Bilmediklerimizi öğrenmek için araştırmaya devam.
Ama dediğimiz gibi barkoda bakıp yanlışa düşmeyin.
Bahsettiğimiz ürünlerin çoğu Türkiye'de üretiliyor. Tabi bu demek olmuyor Türk malı.
Ne yazikki karı onlara için, onlar para kazandığı için onların malı.
Elimizden birşey gelecek gelmek zorunda.
Kermes yapmanız düzenlemeniz çok güzel. Çünkü bu işte 3-5 düşünülmeyecek. Ne kadar olursa para toplanıp gönderilecek. Kimseden gücünden fazla bir şey istemiyoruz. Neyse gücünüz. Az birazda zorlayak tabi :)
Ne yapabilirseniz. Ama dediğim gibi yapmak zorundayız.

İHH'nın yardım çağrısı : Yapabileceğiniz bir şey mutlaka var! Hemen şimdi! Göz yumma yardım et.
Cansuyu'nun ise ; Filistin için acele edin! Yarın çok geç olabilir...
Aynen öyle...

Arkadaşlar ozelikle okullara hedef almaları çok acı allahım yardım etsin ordaki kardeşlerimizii ve küçük çoçuklarımızaaaa

ben kişisel protestomu başlattım

elimi ayağımı çektim bu bahsedilen markalardan!!!

"Zulme seyirci kalmak, zalime destek olmaktan başka bir şey değildir."

İsrail artık iyice çığrından çıktı.Sivillerin saklandığı bir okulu vurarak bunun bilinçli bir kıyım olduğunu herkese gösterdi.uluslararası kanunlara göre yasak olan misket bombasını da kullanmaktan hiç çekinmeyen bu canavarlara batı dünyası neden göz yumuyor.artık haberleri izleyemiyorum.çocukların korkulu bakışları,zavallı insanların çaresiz kaçışları.kapana kısılıp kaldılar.bu nasıl bir vicdandır yarabbim.gözünü kırpmadan bebekleri öldürenler insan olabilirmi?bol bol dua ediyorum.israil yaptıklarının karşılığını bulsun,filistiinli kardeşlerimize allah yardım etsin diye. :Saruboceq:

arkadaşlar öğle haberlerinde duydum dün israil basketbol takımı ankaraya gelmiş ve bizim duyarlı halkımız onları resmen devetmişler helal olsun diyorum maç ertelenmiş

kermes düzenleyen arkadaşlar düzenlediğiniz bu kermese yiyecekten başka yardımlar da yapamazmıyız, kermeste sadece yiyecek ürünleri mi var, çünkü ben istanbulda oturmuyorum, buradan oraya yiyecek göndermem imkansız, ancak dayanıklı birşey yollamam lazım, giyim gibi ilaç gibi mesela, bu kermesin kapsamı nedir bi açıklama alabilir miyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…