İsraili protesto edelim......

Arkadaşlar sanırım iyi gelişmeler var. Şimdi radyo haberlerinde duydum. Umarım yakında ateşkes haberlerini de duyarız. Gerçi giden gitti, canlar geri gelmeyecek. Açılan yaralar kapanmayacak ama en azından her gün ölüm ve güven korkusu yaşayan insanlar insan gibi yaşamaya adım atabilecekler.
Dualara devam edelim.

Batı niçin İsrail'i destekliyor?

İsrail'i bölgede tutan hakiki güç, "Yahudi zekası ve başarısı" değil, Batı'nın hesaplarıdır. Batı, desteğini çeksin, İsrail'in işi birkaç haftada biter. Batı'nın İsrail'e desteğini sağlayan şey de bazı ülkelerin veya grup liderlerinin "İsrail'i yok edeceğiz" yolundaki tehditleri değil.
Batı, bu demeçlerin hangi bağlamda ve ne amaçla verildiğini çok iyi bilir.

Bu durumda şunun altını çizmek lazım: 1948, 1956, 1967 ve 1973'te Araplar İsrail ile savaşmadılar, ABD ile ve ABD patronajlığında bütün Batı ile savaştılar; ilk günden FKÖ ve 1987'den beri Hamas da İsrail'e karşı değil, ABD ve Batı'ya karşı mücadele vermektedir. Silah, teknoloji, istihbarat, malî yardım ve diplomasiyle ABD ve Avrupa'nın nasıl her durumda İsrail'e kayıtsız şartsız destek verdiğini son Gazze katliamında görmüş olduk. Amerika, BM'de kimsenin ağzını açtırmıyor. AB dönem başkanlığını Fransa'dan devralan Çek Cumhuriyeti'nin açıklaması, AB'nin çürümüşlüğünü, ikiyüzlülüğünü, sahteliğini bir kere daha ortaya koymuş oldu. Bosna'da onbinlerce Müslüman katledilir, gencecik kızlar kirletilirken sesini çıkarmayan AB, Gazze'de süren utanç verici katliamı kurumsal düzeyde "saldırı değil, İsrail'in savunma hakkı" olarak gördü. Bu Avrupa mı insanlığa nizamat verecek? ABD ve Avrupa'ya göre Hamas'ın tahrik etmesi, İsrail'e bu katliamları yapma hakkı veriyor. Dileyelim ki biri bana taş atıp kafamı yardı; bu, bana onu çoluk çocuğuyla öldürme hakkını verir mi?

Hayır, burada söz konusu olan ne Müslümanların ve Arapların zaafı, ne Hamas'ın politik kimliği ve mücadele yöntemi. Birinci derecede söz konusu olan Batı'nın, kendi geliştirdiği standartlar çerçevesinde "Müslümanları hak sahibi varlıklar" görmemesidir. İkinci sebep ise yine blok halinde Batı'nın her ne olursa olsun "İsrail'e kayıtsız şartsız destek verme" konusunda kendi içinde bir mutabakata varmış olmasıdır. Batı'nın İsrail'e, onu bütün uluslararası norm ve kurallardan muaf tutacak şekilde destek vermesinin üç temel sebebi vardır:

1. Batı, ister Hıristiyan ister seküler döneminde olsun, Yahudilerle bir arada yaşamak istemiyor. Bunun derinlere nüfuz eden teolojik, tarihî ve kültürel sebepleri var. Özellikle Avrupa'nın her tarihsel dönemde bir "Yahudi sorunu" olmuştur. Geçmişte Yahudilerle bir arada yaşayamadı, onları gettolara hapsetti. Modern zamanlarda "küçücük bir azınlık" olarak içinde yaşamasına izin veriyor, bir yerde "çoğunluk veya Hıristiyan ya da laiklerle eşit nüfusa sahip oldukları"nda, onlardan hemen rahatsızlık duymaya başlıyor. Bu açıdan Yahudi nüfusu bir tür "gönüllü arındırma"ya tabi tutup Filistin'e göndermesi, Avrupa'nın takip ettiği temel bir politikadır. Siyonistler için Filistin "ana yurt" ise Avrupa'nın gözünde "Yahudilerin sürgün diyarı"dır.

2. İkinci Savaş sırasında Nazilerin Yahudilere reva gördüğü soykırım birçok Avrupalıda utanca yol açtı, bir tür vicdan azabına sebep oldu. Bu da İsrail'in insanlık dışı da olsa yaptıklarının tolere edilmesini sağlıyor. Ancak bu faktör, İsrail'in her geçen gün daha da artırdığı katliamlar karşısında etkisini kaybediyor. Çünkü hem vicdan sahibi Batılılar, artık infial gösteriyor, hem bu gidişin Batı'nın da sonunu getireceğini düşünen politikacıların sayısı artıyor.

3. İsrail, bölgede Batı'nın ön karakoludur. Bu sayede İslam âleminin zenginlikleri, tabii kaynakları ve siyaseti kontrol ediliyor. İsrail'in varlığı bölgenin demokrasiye geçmesinin önündeki en büyük engel. Denebilir ki; Batı, İsrail üzerinden İslam âleminin başına güç bir bela sarmış bulunuyor. Bu açıdan açıkça telaffuz edilmese de "Hıristiyan-laik Batı" ile "Yahudi-Siyonist İsrail" arasında İslam'a karşı bir ittifak söz konusudur.

Batı'nın mutlak desteği üç durumda sona erer: a) Petrol tamamen biter, b) İslam dünyası bütünüyle Batı'nın mutlak denetimi altına girmeyi kabul eder, bütün direnç noktaları sona erer, c) İsrail'e verilen destek İsrail'in ve giderek Batı'nın hegemonik gücünün sona ermesine yol açacak kadar çığırından çıkar. En kuvvetli olanı üçüncüsüdür.

gözümüzz aydınn:teytey::teytey::teytey:
ateskes ımzalandı sonunda...
8 gun ıcınde gazzeden cıkacak köpekler:teytey:
kaybedılen yakınlar,,,yasanılan olum korkusu,açlık sefalet..bunlar belkı zor kapanacak yaralar ama,,
yınede sevındırıcı bır haber..

düm dualarim kardeslerimizle...israile ait zamaninda bilincsizce aldigim tüm seyleri ilk gün sinirden cöpe attim...hayatimin sonuna kadarda o markalari almayacagim!!
sükür ki ateskes ilan edilmis,icim parca parca,aklim hep ordaki yavrucaklarda:KK43:(Allahim hepimizi korusun

ben israilde yaşayan bir Türküm ve her iki tarafında insanlığa verdiği zararı kınıyorum.Benim gibi düşünen bir çok kesiminde olduğuna inanmak istiyorum. kendi vatandaşlarını kalkan olarak kullanan bir yönetimin ezilmişliği altında yaşayan birde savaş maduriyeti maruz kalan filistin halkına sabır diliyorum. masumlar ölmesin artık. hümanizmse insan sevgisi barışsa amaç bu tüm dünya ülkelerinde olmalı ne israilde nede filistinde .. hiç bir yerde siviller ölmesin...görünenin birde görünmeyen tarafından bakmaya çalışmalı tüm dünyada huzur ve barış.................

ben israilde yaşayan bir Türküm ve her iki tarafında insanlığa verdiği zararı kınıyorum.Benim gibi düşünen bir çok kesiminde olduğuna inanmak istiyorum. kendi vatandaşlarını kalkan olarak kullanan bir yönetimin ezilmişliği altında yaşayan birde savaş maduriyeti maruz kalan filistin halkına sabır diliyorum. masumlar ölmesin artık. hümanizmse insan sevgisi barışsa amaç bu tüm dünya ülkelerinde olmalı ne israilde nede filistinde .. hiç bir yerde siviller ölmesin...görünenin birde görünmeyen tarafından bakmaya çalışmalı tüm dünyada huzur ve barış.................

valla bizim gördüğümüz:katil israilin,sığınak olarak kullanılan, sivillerin sığındığı bir okulu ve çoğunun çocuk olduğu masumları bombaladığıdır.şu anda katliam yapan israil ise israil adına konuşalım.yapılanlara sesiz kalınarak hümanist olunmaz!

ben kişisel protestomu başlattım

elimi ayağımı çektim bu bahsedilen markalardan!!!

"Zulme seyirci kalmak, zalime destek olmaktan başka bir şey değildir."

aynen katılıyorum arkadaşım.. ben ve erkek arkadasım kardeşim ve arkadaşlarımız bu markalara karşı prostesto yürütüyoruz.. umarım bir üç beş kişi değil binlerce insan oluruz...

sürekli haber seyrediyorum ve hala yardımlar sınırdan içeri girmiyo heralde adiler ona izin vermiyo millet açlık, sefalet içinde soğuk bir yandan ,dondurucu ölümün soğu bir yandan .. ALLAH onları onlara destek veren amarika ve ingiltereyi kahretsin soyu kuruyasıcalar ..sakın para bağışı yapmayı unutmatmayın arkadaşlar gönlünüzden ne koparsa insanlık adına internetten bir tıkla yapılıyo hepiniz biliyorsunuz .. dünya para verilen kıyafet, güzellik malzemenizden huzili harcanan keyfi paradan kısıp vermenin tam zamanı lütfen duyarlı olalalım..

obama sonunda konuştu:göreve gelir gelmez bölgede geçici değil,kalıcı barış için çözüm bulacağız dedi.inşaallah bush gibi israile destek olmaz.ve bu katliama kalıcı olarak son verir gerçekten.

obama gelene kadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr binlerce filistinli ölür ya ırak savaşındada amerikaya kızıyorduk ama amerika halkına yine bir şey diyemiyordum en azından beddua etmiyordum onlara çünkü amerikalıların çoğuda ırak savaşına karşı protestolar yapıyordu ya bu israilliler ne kadar gaddarmış nasıl insanlarmış

sağolsunlar israilliler ateşkese razı oldular, ne büyük lütuf dimi, ama anlayamadığım şartlı ateşkes de neyin nesi oluyo, neyin şartı, ha ben ateşi keserim ama elli yüz insanınızı daha katletmeliyim hızımı alamadım şartı filanmı acaba :mymeka:

İsrail bu şekilde davranarak tüm dünyanın gözünde büyük prestij kaybetti üstelik acısı uzun bir süre dinmeyecek bu ölenlerin.
Dünyanın her yerinde ölenler Müslümansa sessiz kalınıyor ama başka bir dine mensup olduğunda tüm ileri ülke yöneticileri ayağa kalkıyorlar. Bu nasıl bir iş...

verilen kayıplar çekilen acılar ateşkesle unutulmayacak elbette . umutlu olmak istiyorum ama geçmişteki ateşkeslerin sonucu malum . gelişmeleri izleyip göreceğiz. kalıcı kesin çözüm olur inşallah.

Değil mi ki Allah zaten onları Kur'an'da lanetlemiştir. Tüm müslüman ırkı yine kendilerine bir tehdit ve engel gören yine onlar değil midir.....

"Kur'an-ı Kerim'de onların dünyaya taptıkları, çok yaşamak istedikleri, mal-mülk elde etmek için her yolu meşru gördüklerinden dolayı alçaltıcı bir azaba müstehak oldukları zikredilmektedir.

Yine Kur'an'da Yahudiler'in maddeyi elde etme hususunda çok aşırıya gitmelerinden dolayı onlara önceden helal olan şeylerin, sonradan haram kılındığı ifade edilmektedir. (Nisa, 160-161)....

Kur'an Yahudileri lanetlenmiş bir millet olarak zikretmekle beraber, onlara Allah'a ve ahiret gününe inandıkları ve iyiliği emredip, kötülüğü nehyettikleri takdirde müjdelerin olduğunu beyan etmiştir.

Kur'an'da geçen,
"Onlar (Yahudiler) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah'ın ahdine ve insanların (müminlerin) himayesine sığınmadıkça, kendilerine zillet (damgası) vurulmuştur; Allah'ın hışmına uğramışlar ve miskinliğe mahkum edilmişlerdir. Çünkü onlar, Allah'ın âyetlerini inkâr ediyorlar ve haksız yere peygamberleri öldürüyorlardı. Bu da, onların isyan etmiş ve haddi aşmış bulunmalarındandır. Hepsi bir değildir; ehl-i kitap içinde istikamet sahibi bir topluluk vardır ki, gece saatlerinde secdeye kapanarak Allah'ın âyetlerini okurlar." (Al-i İmran; 112-113) ayetleri, onların hepsinin bir olmadığını, lanetlenenlerin sözlerinde durmamalarından, şirklerinden ve amellerinin kötü olmasından dolayı; müjde verilenlerin de Allah'a şirk koşmadan ona kul olarak istikametli bir yol takip etmelerinden dolayı müjdelendiklerini göstermektedir

İsrailoğulları'na Hz Musa ile Firavunun zulmünden ve denizde boğulmaktan kurtulmak, çölde kendilerine gönderilen yiyeceklerle doyurulmak, susuzluklarını gidermek için kayadan su çıkarmak gibi nimetler verilmiş ve azaptan korunmuşlardır. Buna mukabil onlar verdikleri sözü tutmamışlar, daha sonraları bazı peygamberlerini öldürmüşler, Allah'ı unutup puta tapmaya başlamışlar, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmışlardır.

Onlar, verilen nimetlere karşı nankörlük etmeleri, zulme sapmaları, hile, fesad ve fitne dolaplarını çevirmeleri, gurur, inat ve taassupları, haris bir şekilde mala ve dünyaya tapmaları neticesinde Allah tarafından lanetlenmişlerdir
.

(Alıntıdır)

*** LÜTFEN BİR KEZ OKUYALIM VE İLETELİM.***ALLAH RAZI OLSUN.

GAZZE İÇİN DUA

EY DAYANAĞI OLMAYANLARIN DAYANAĞI
-EY İMDAT' a KOŞACAK KİMSESİ OLMAYANLARIN İMDADI
-EY KORUNACAK YERİ OLMAYANLARIN KORUYUCUSU,
-Ey YARDIMCISI OLMAYANLARIN YARDIMCISI,
-Ey DOSTU OLMAYANLARIN DOSTU,
-Ey zenginliği olmayanların zenginliği,
-Ey kendisine sığınmak isteyenleri koruyan,
-Ey kendisinden merhamet isteyenlere merhamet eden,
-Ey kendisinden yardım isteyenlere yardım eden,
-Ey korunmak isteyenleri muhafaza eden,
-Ey kendisinden ikram isteyenlere ikram eden,
-Ey kendisinden irşad edilmeyi isteyenleri irşad eden,
-Ey kendisinden inayet isteyenlere inayet eden,
-Ey kendisinden imdat isteyenlere imdat eden,
-Ey feryat edenlerin feryadına koşan,
-Ey kendisinden mağfiret isteyenleri bağışlayan,

Sen bütün kusur ve noksan sifatlardan münezzehsin, Senden baska Ilah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Cehennemden kurtar.
Biz Filistin’li, din kardeşlerimizden bihaber Müslümanlar olarak, kendimizi sana şikayet ediyoruz. Halimizi sana arz ediyoruz Rabbim...
Filistindeki Gazze'deki Kardeşlerimize Yardım eyle, Onları Muhafaza eyle...

Allahım
Ehadiyetinin sırrı hürmetine Filistine Yardım eyle,
Ey kavmi içinde Nuh'un duasına icabet eden, ey düşmanlarına karşı İbrahim'e yardım eden, ey Yusuf'u tekrar Yakub'a kavuşturan, ey Eyyüb'den zararı kaldıran, ey Zekeriya'nın duasına cevap veren, ey Yunus ibni Mettâ'nın tevbesini kabul eden Allahım
Bu müstecap duaların sahiplerinin hürmetine Filistindeki Müslüman Kardeşlerimizi, İsrail canilerinin şerlerinden muhafaza etmeni, Senden istiyoruz ve Yalvarıyoruz. Allah’ım, Kur’ân hakkı için,
Yâ Rab! Habib-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm hürmetine ve İsm-i Âzam hakkına, duâlarımızı kabul buyur...
Âmin, âmin, âmin.

Ayrıca bol bol KAFİRUN suresi okumanızı istirham ediyoruz.

Binlerce, milyonlarca masum insanın canına kastedilmesi ne acıdır.
Elbette o uğurda masum yere öldürülenler şehitlik mertebesiyle muştulanmıştır. Allah belki de onları bizden daha çok sevdiği için en çabuk şekilde cennetine almak istemiştir.

İşin asıl vahim tarafıysa bizleriz. Akıtılan her damla kandan, her yıkımdan sanırım bizler de sorumluyuz.
"Neden din kardeşlerinizi bu kadar yalnız buraktınız" diye Allah bizlere de soracaktır sanırım.

Düşünüyorum da, Acaba israil toplumundan bir millete değil, sadece israilli bir kaç kişiye böyle bir zulüm yapılsaydı acaba hepsi birden ayaklanıp şaha kalkmazlar mıydı....

Asıl ağlamamız gereken bu diye düşünüyorum. Yine de şunu söylemekten kendimi alamıyorum: Kahrolsun israil ve yandaşları, kahrolsun mazluma kalkan eller, kahrolsun......

:a015:allah yar ve yarımcıları olsun ınsallah
allahım yardım etsın

NERDE BU KERMES CANM KEŞKE BENDE BİŞEYLER YAPIP YOLLAYABİLSEM SİZE beykozda oturuyorum ben buralarda bildiğiniz biyer varsa paylaşabilirmiiniz .elimden bişey gelmiyo demiyorum elimden her iş geliyo ama çıkıp uzaklara gidecek durumda değilim

bız bugunkı kermesımızıı ıstanbulda olanlar bılırler fatıhte carsamba pazarının gırısınde yaptıkk harıka gectıı .. arkadasım ılle bırılerıne ulasmanız onemlı degıll bı bu kermese 3 arkadas basladıkk ve yazlız olmadıgımızı gordukk ve suann bır esnaf arkadasımız dukkanı verdıı 1 hafta orda sergıleyecez ıkramlarımızı yanıı kendı cabalarınızlada yapa bılırsınız

arkadaslar sızlerden rıcamm kermeslerı goz ardı etmeyın lutfenn bugunn sabah 10 tepsıı le İHH merkezıne sabah 9 da gıtıkk ve ogene dogru yıyecek akını basladıı ve ist olanlar bılırler carsamba pazarının basına masalar kurulduu .. bızden sonra buyuk bır mınubuss yıyecek geldıı kocaman bır kazan asure.borekler kısırlarr neler neler ve o kadar cok oldukı masaların altında koyucak yer kalmadıı ve bu o kadarda alak ıcın yarısann duyarlı ınsallah ve bır coguda yuklu mıktarda paralar verıpte hıc bı sey almayanlarr .. ınanın o kadar duygulandımkıı. svas baslagıgında berı bugun ilk defa bu kadar mutlu bır gun gecırdımm .bı yaslı teyzem geldıı oo sıcakcık elını uzattı ve avucuma 40 ytl koyduu buyur teyzem sana ne ıkram edıyımm dedımm ben bı sey alımayacam yavrumm bunu alın yeterlı dedıı ben ısrar ettım buraya kadar yorulmussun azcık agzın tatlansınn bır lokmada olsa bı sey verıyımm dedım ve saymaya basladımm ıkramlıklarıı ve ALLAH razı olsunn almıyacam orucluyum dedı bende aksam ıftar edersın dedım alldı tskr ederım dedıı ve gerı koyduu bunu alın ve bır daha satın deddı ve ben bırkez daha orda oldugum ıcın allaha sukrettım

işim acele oldugu ıcın karısık yazmısım ama sızler benım ne demek ıstedıgımı anlamısınızdırra.s.

X