Salata Tarifi Ispanak Kökü Salatası (resimli)

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
çok basit ve pratik...
genellikle attıımız ıspanak kökleri çok faydalı ve vitamin deposudur...mutlaka değerlendirelim...

ıspanak kökleri iyice yıkanır... ve 10 dakika kadar ister buharda ister suda haşlanır...

ıspanak kökü
tuz,
zeytin yağ
limon
karabiber
pul biber
peynir
sarımsak
mayonez(istepe bağlı)
haşlanmış yumurta (isteğe bağlı süsleme amaçlı)

yıkanıp haşlanan ıspanak kökleri bir tabağa düzgünce yerlşeştirilir...üzerine limon ,karabiber (arzuya göre) pul biber ,sarımsak(tuz ile dövülerek hazırlanmış) zeytin yağ, tuz ve peynir eklnip servis yaplır yine arzuya göre mayonez ile de servis yapılabilir... süslemek için haşlanmış yumurta da kullanılabilir..

fotoraf0027.jpg

hem besin hemde tasarrur açısından bencede ıspanağın köklerini atmamak gerekir.. bunun uzerine sarımsaklı yoğurtta guzel olur cokacimcoook
ellerine sağlık hayatım..

çok akıllıca,paylaşım için teşekkürler..çorbasından sonra değişik bir seçenek olacak..ellerine sağlık..hihoyyyt

çok akıllıca,paylaşım için teşekkürler..çorbasından sonra değişik bir seçenek olacak..ellerine sağlık..hihoyyyt

ewet haklısın tatlım...
ben birde ıspanak kökünü ;şöle yapıyorum:
ıspanakları haşladıktan sonra ,ayrı bir yerde soğan ,sarımsak ,salça ve domates kavuruyorum.. biraz baharat ekliyorum az pişiyor haşlanmış ve düzgünce dizilmiş ıspanak köklerinin üzerine döküyorum buda çok leziz oluyor...cokacimcoook

ellerine saglik canim
ispanagi zaten cok severiz ama hakklisin kökleri atiliyo
mutlaka denicem
güzelde görünüyo zaten
paylasimin icin tsklera.s.

ellerine saglik canim
ispanagi zaten cok severiz ama hakklisin kökleri atiliyo
mutlaka denicem
güzelde görünüyo zaten
paylasimin icin tsklera.s.

bişi diil tatlım benim..a.s...denediğin zaman çok beğeneceksin şekerim.... bir kaç şekilde yap hangisi damak tadına uyarsa onu yapmaya devam edersin...cokacimcoook

X