Bisküvi - Kurabiye Tarifi Islak Kurabiye(resimli)

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.217
25
Biraz uğraştığıyor ama emin olun harcadığınız zamana değecek çok değişik kek- kurabiye arası bir tatlı

Öncelikle iç harcını hazırlamamız gerekiyor. Bunun için elma ve havuçları rendeleyip şekerle birlikte yumuşayıncaya kadar ocakta pişiriyoruz. Ocaktan alınca limon kabuğu ve tarçın ekliyoruz. Bir kenarda soğutuyoruz.( Ben bu harcı fazlaca yapıp buzluğa kaldırıyorum. Kurabiyeyi yapacağım zaman da buzluktan çıkarıyorum.)

Hamuru:
250gr erimiş- soğumuş margarin
3fincan şeker
2yumurta
3,5-4 bardak un
1 paket kabartma tozu
1 paket vaniyla
İç harcı:
3 havuç
3 elma
3çorba kaşığı şeker
1 limon kabuğu rendesi
tarçın
Şerbeti:
1 bardak şeker
1 bardak su
Üzeri:
Bolca hindistan cevizi

Kurabiyenin hamuru için bütün malzemeleri karıştırıp kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak hamuru elimizde yassılaştırıp içine hazıladığımız elmalı havuçlu harçtan koyuyoruz ve hamuru kapatıyoruz. Kurabiyeleri 180derecede 25dk kadar pişiriyoruz.
Bu arada şerbet için şekeri suda eritiyoruz(ocakta ısınmasına gerek yok). Hindistan cevizini bir kaba boşaltıyoruz. Fırından çıkan kurabiyeler daha sıcakken önce soğuk şerbete sonra da hindistan cevizine buluyoruz.. Kurabiyeler soğuyunca servis ediyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok güzel bir kurabiye ben kakolusunu daha çok yapıyorum çok beğeniyorum misafirlerimde çok beğenerek yiyiyorlar

ellerine sağlık canım,
çok güzel görünüyorlar,
sanırım ben bunların tadına da baktım harikaydılar...

bende istiyorruuuuuuuuummmmmmmmmm.. ellerinize sağlık ben havucu ççook seviyorum zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…