Kekler - Pastalar Islak Kek

KxixymA

(¯`·Kocesinin Meleee•´¯)
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
2.185
3
38
Evlendikten sonra haftada 1 kez her pazar yaptığım ve kocişimin silip sürüdüğü mükemmel kek :)

1 paket margarini tavada eritin.

5 Yumurta
1 Su Bardağı Toz Şeker
Yarım Paket Kakao
1 Paket Margarin
1 Su Bardağı Süt
2 Paket Vanilin
2,5 Su Bardağı Un (Yaklaşık)
1 Paket Kabartma Tozu

5 yumurtayı bir kabın içinde iyice çırpın.
Üzerine toz şekeri ekleyin.
Kakao yu da ekleyerek karıştırın.
Karışıma 1 paket erimiş margarini ve 1 bardak soğuk sütü ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra 2 paket vanilini ekleyin. Tekrar karıştırın. (Kakaonun topaklanmamış olmasına dikkat edin)
Bir kepçe yardımıyla bu karışımdan bir bardak ayırın.
Bu esnada fırınınızı 175 DERECE ye getirin.
Kalan karışıma yeteri kadar - ki bu miktar 2,5 Su bardağına tekabül ediyor - un koyun ve çırpın. Unun topaklanmamasına dikkat edin.
En son olarak kabartma tozunu ekleyerek son ekz karıştırın. Kabartma tozunun iyice karışmış olmasına dikkat edin.
Borcamda yapmanızı tavsiye ederek seçmiş olduğunuz fırın tepsisine zeytinyağı dökerek tepsiyi yağlayın. Karışımınızı dökün. Fırınınızın orta bölümünde 40 Dk ya ayarlayarak pişmesini bekleyin.
Kekiniz pişince sıcakken bıçakla parçalara ayırın ve her parçanın üzerinde çatal yardımıyla 2-3 kez delikler açın.Önceden ayırmış olduğunuz karışımı orantılı bir biçimde kekin üzerinde dökün.
Soğuyunca servis yapabilirsiniz.
Afiyet Olsun.

Son düzenleme:
5 yumurta çok degilmi yaa??? Arti 1 paket margarin, yok arkadasim bu bana çok yagli iseme gelmezkaydirigubbakcemile2 Yinede ellerine saglukkkkcokacimcoook

5 yumurta çok değil. Hepsi tam kıvamında oluyor. Yani şöyle diyeyim normalde bi kek kuru kuru olur. Bu öyle değil. Tam anlamıyla pasta oluyor.
Kesinlikle pasta tarifi diyebilirim.
Sürekli yaptığım bi tarif bu. yerimseniben

biraz masraflı görünüyor ama ellerinize sağlık. ama kolestrolü olana pek iyi gelmez sanırım :)

Margarin yerine önerebileceğin başka yağ varmı
Zeyinyağı, soya yada tereyağ :) olmazmı
margarin çok zararlı

yaaa ben şu ıslak kek işini hiçbir zaman beceremicem sanırım.hatta bu kek işlerini beceremicem anladım ben artık.:1no2: senağlama

biraz masraflı görünüyor ama ellerinize sağlık. ama kolestrolü olana pek iyi gelmez sanırım :)

Masraflı değil aslında. Bu malzemeler genelde hep evde olan malzemeler tek tük gidip aldığın oluyo tabi, ama ben dediğim gibi hemen hemen her haftasonu yapıyorum çayın yanına çok güzel gidiyo yerimseniben

Margarin yerine önerebileceğin başka yağ varmı
Zeyinyağı, soya yada tereyağ :) olmazmı
margarin çok zararlı

canım inanki hiç denemedim diğer yağları. O yüzden olup olamayacağını söyleyemem. Ben bildim bileli hep böyle yapıyorum

yaaa ben şu ıslak kek işini hiçbir zaman beceremicem sanırım.hatta bu kek işlerini beceremicem anladım ben artık.:1no2: senağlama

Bir kere dene bak çok kolay a.s.

Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…