İşin içinden cıkamıyorum ailem mi sevgilim mi?ne yapmalıyım yardım edin lütfen

flowerworld

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2022
134
-17
25
Sevgilimle 4 yıllık birlikteligimiz var onu seviyorum bana deger veriyor ben de ona.Ama sorun ailesi.Babası bazı olaylardan dolayı cezaevinde ve ben bunu kabul ederek yola cıktım.Siyasi görüslerimiz de ayrı ailesiyle.Kendisi çok iyi bir insan akıllı başlı,meslegi de var,benim de öyle.Ama anneme söylemedim bu durumu.Simdi işler ciddiye bindi tanısmak istiyor ailem.Ben ne yapacagım bilmiyorum acıklamaktan korkuyorum.Neden söylemedim diye kendime de kızıyorum basiretim baglandı sanki..Annem sürekli darlıyor ne zaman gelicekler istemiyorlar mı vs.Yani kendime cok kızıyorum, kac haftadır ölü gibiyim.Hep erteledim bu durumu kendimi onu üzmeyeyim diye ama artık geldi zamanı.Ayrılmakta istemiyorum ama ailem ne tepki verir,nasıl acıklayayım bilmiyorum lütfen yardımcı olun her sey üstüme üstüme geliyor.Tam söylicem cesaretimi topluyorum yine söyleyemiyorum üzmekte istemiyorum onları

4 sene boyunca neyi beklediniz , anlıyorum ama 4 sene çok değil mi soylememek için ? Ailenizi tabi ki ilgilendirir yani muhtemelen karşı çıkacaklardır emin olun sadcee kendisiyle evlenmyorsunuz bir şekilde ailesi ile de görüşmek zorunda hem siz hemde aileniz kalacak ayda yılda birkez bile olsun

Kafana takilan şeylerin ikisi de sevgilinle degil ailesi ile alakali seyler ve bunlar senin aileni ilgilendirmez bence. Onemli olan sen ve sevgilin. Ailene soylemeli ve gecekten sevginize guveniyorsan sevgilinin arkasinda durmalisin
Onu seviyorum ama annem biriyle konussa hep sunu der”aile cok önemli” yani bu aileyi ister mi bilmiyorum ne tepki verir ben evlenmek istiyorum insanlara da söylemedim gercegi

Evet anne olarak düsününce ben de istemezdim.Ama onun sucu olmadıgı aklıma geliyor
Tabiki onun suçu değil. Ama bilmiyorum ben biraz aileni düşündüm sanırım. Sen de onların biriciğisin sonuçta benim dediğim gibi düşünebilirler. Ayrılmayabilirsin ama babası hapisten çıksa bile ailen hep o noktaya takılacaktır.

Birde bir daha kimseyi sevemem gibi geliyor o olmazsa

Yani sunu da düsünüyorum nisanım,dügünüm hep buruk olucak.Annemler cok hayal kırıklıgına ugrayacak of cok kötü hissediyorum

Belliki ailen diğer aileyi kabullenecek bir aile değil. Ve sen bunu biliyordun. 4 ay değil 4 sene diyorsun. En azından zaman içinde annene ufak ufak işlemeliydin.
Peki ailene söylemediğini erkek arkadaşın biliyor mu. Ailenin zıt bir aile olduğunu filan biliyor mu çocuk.

Suç kişiseldir.
Aynı şey sizin başınıza gelseydi babanızın aldığı bir cezadan dolayı size bu şekilde yaklassalardı ne hissedersiniz?
Sevgilinizin babası olayını fazla abartmayın bence.
Siyasi görüşlerin farklı olmasına gelince herkes aynı görüşte olmak zorunda değil.
Aileler bir araya gelince siyaset konuşmak zorunda da değiller bir sürü farklı mesele konuşabilirler.
Bizim ailemizde herkes aynı siyasi görüşe sahip değil ve biz bunu hiç mesele etmeyiz.Herkesin bir oy hakkı var ve vatandaşlık görevini yerine getirerek gider oyunu kullanır.
Siyaset için insanların birbirini kırmasını yargılamasını anlayamıyorum

Evet biliyor sevgilim.Ya uzakta üniversite de okuyunca cokta gerek duymadım o zamanlar ama artık ciddiye bindi

Ama ailem ne tepki verir,ayrıl derlerse ne yaprım bilmiyorum. arkasında durucam ama ne kdar dayanırım bunu da bilemiyorum.Cok daraldım ölsm daha iyi diyorum bazen
Sevgilinize babanızın hapse girmeyeceğine dair bir güvence verebilir misiniz? Veremezsiniz.

Ayrıl derlerse de siz de karşı çıkın. Hemen kabullenirseniz demek ki sizin için de önemli hapis meselesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…