Tatlı Tarifi İsimsiz Kadayıflı Tatlı :))) Resimli )

tramissu

göbiş değl artık bebiş :)
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2008
1.956
4
38
kadayıfı hep serbetli yerdım cokda sewmezdim aslında yada künefe olarak yapardım ama bu bambaşka bı lezzet we cok hafıf bı tatlı her zaman heryerde we her an yenebılecek gıbı şimdiye kadr begenmeyene rastlamadım inşallah sizde dener we begenırsınız kızlar......
ha bu arada ben bu tatlıya kadayıflı tavukgogsu dedım ama ismi ne gercekten bılmıyorum cok kısıyede sordum bı yanıt alamadım eger ismini bilen warsa yazsın bakalım bizde ögrenelim ....

kadayıfı aldıgınız gıbı buzluga atın bır gece bekletin

altı we üstü için
---300 gram kadayıf
--1 su bardagı seker
--3 yemek kasıgı tereyagı
--1 bardak cevız we fındık karısımı

arasındaki krema için
--1 litre soguk süt
--1 su bardağı şeker
--1 su bardagı un

--2 poşet kerem şanti
--1.5 su bardagı soguk süt

ilk önce buzluktan cıkardıgınız kadayıfları hemen ısınmadan donuk donuk ufalayın yarım cm kadr olsunlar zaten ıkı elımızın arasına bı parca alıp ovusturunca hemen dagalıyorlar
sonra bunu bı teflon tencereye koyun
uzerıne bı barrdak sekerı 3 yemek kasıgı tereyagını we bı bardak cewız we fındık karısımını ekleyıp karamel rengını alıncaya kadar ıyıce kavurun ama yakmayın sakın
sonra kadayıflar rengını alınca buyuk bı fırın tepsısıne koyup sogutun
baska bı tencereye bır litre süt bır su bardagı seker bır su bardagı unu koyup muhallebıyı yapın topak kalmasın bırde blendırdan gecırın
onuda sogumaya bırakın
başka bı yerde 2 poşet krem şantiyi 1.5 bardak süt ile iyice koyulaştırın
we sogumuş muhallebı ıle yaptıgınız karısımı ıyıce çırpın
en buyuk dıkdortgen borcama kadayıfların yarısını yayın elınızle bosluk kalmayacak gıbı ıyıce bastırın
üzerine yawaş yawaş soguk krem şantılı muhallebının tamamını dökün
üzerine yıne kalan kadayıfı bıtene kadr we boşluk kalmayacak gıbı kaplayın bı gece dolapta bekletın... afıyet olsun ...
umarım begenırsınız ......

Son düzenleme:

borcamdan cıkartması bıraz zor oluyor o yuzden kusura bakmayın artık ama tam servıs yaparken ben bırer topta dondurma koydum tam bozuk olan yerlerıne o zaman da cok guzel oluyor tavsıye ederım kızlar ....afıyet olsun....

eline sağlık. senin tirasumu tarifin ile baya havam oldu herkes benden tiramisu istiyor . bunuda kesin yaparım

eline sağlık canım çok güzel gözüküyo ..
kadayıfın her haline bayılırım ..
tarif listeme ekliyorum hemen..

eline sağlık canım çok güzel gözüküyo ..
kadayıfın her haline bayılırım ..
tarif listeme ekliyorum hemen..
saol cnm begenmene sewındım emınım yapıncada begenırsın cnm afıyet olsun şimdiden ....

off kadayıfı zaten çok severim bu da harika görünüyor ....ama diyetteyim ben yaa:bbo:

eline sağlık. senin tirasumu tarifin ile baya havam oldu herkes benden tiramisu istiyor . bunuda kesin yaparım
canım ya cok saol begenmene cok cok cok sewındım her ıkı tatlımıda
bunuda dene yada yarım tarıften dene baştan begenırsen mısafırlerıne de yaparsın daha cok havan olur onemlı olan tarıf diil cnm sen cok güzel yapmışsındır emınımkı :)))
afıyet olsun tatlım .....

valla bekledigime deymis canim serbetlisini bende hic sevmem cünkü :)))))))
ellerine emegine saglik masallah sana canimcigim
anladigim kadariyla taze kadayifmi olmasi lazim balim???
mutlaka denicem ve sana sonucu bildircem insallah
ay uykudanda yeni uyanmissim nasilda canim cekdi simdi anlatamamcokacimcoook

gerçektende harika görünüyor canımın içi ellerine sağlık....a.s.

ohh cok iyi olmus o zaman bunu dene o zaman canım emınımkı cok begeneceksın tatlım
walla senın için cok bekletmedim şekerim merak eder incim şimdi dedim canım :)))))
ewet canım taze kadayıf acıkta falanda satılıyor burda ama orda nasıl satılıyor bılmıyorum canım yufkacıda falan olabılır kilo ile satılıyor 300 gram kadr yetıyor buna canım we cokda ucuz 1.5 liraymış
sonucu sabırla beklıcem canım hatta foto cek sende görelim bakalım becerini :)))
yakın olsan walla ben yapar hemen getırırdım sana ama cokcokcok uzaksın be tatlım (( napalım sen ıyı olda :))) benım bıle her gördüğümde canım cekıyor walla bu fotoyu ne kadr yersen ye doymuyorum sankı cokda hafıf bı tatlı oldugu için her an yıyebılırım zaten gunden pek kalmamıstı bana ben bu gunlerde yıne yapayım barı ewde bulununca ıyı oluyor .....öpüyorum tatlım senı ....
gerçektende harika görünüyor canımın içi ellerine sağlık....a.s.
begenmene sewındım canım ya afıyet olsun ınsallahdenersınde cok begenırsın hem kızında sewer walla canım yap bakalım yorum ları beklıcem canım .........

ay cvbini bekledim emin ol en kisa zamanda marketten taze kadayif alip denicem canim hafifse tam benlik zaten heleki serbetlileri nedense yiyemiyorum
emin ol yaparsam beceriim beceremiim fotosunu ekler yine koyarim canim benim

ay cvbini bekledim emin ol en kisa zamanda marketten taze kadayif alip denicem canim hafifse tam benlik zaten heleki serbetlileri nedense yiyemiyorum
emin ol yaparsam beceriim beceremiim fotosunu ekler yine koyarim canim benim
ah canım ya nedemk becerememek senın elınden gelır oyle şeyler benım canım arkadasım yaparda olmaz mı yaaa aşk olsun yanı :)))))

yapcam inş. canım ama şimdi değil.....
yapınca söylemeyi unutursam kızma.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…