Tatlı Tarifi İsimsiz Kadayıflı Tatlı :))) Resimli )

ellerine emeğine sağlık cnmm. bende yapıyorum bu tatlıyı.. ama beninkni bir ismi varr.. malzemelerimiz aynı... tatlımın adı "kadayıflı muhallebi" yada "kadayıflı tavukgöğsü" ...
denemek isteyenlere birkaç ipucu da benden :))
* kadayıflarla muhallebiyi buluşturduğunuzda muhallebiniz soğuk olmazsa kıtır kadayıflarınız yumuşar ve tatlı özelliğini kaybetmiş olur...
* bir de bu tatlıyı yaptığınız günkü tadıyla ertesi günkü tadı birbirinden çok farklı.. çünkü beklediğinde kıtırlığı pek kalmıyor.. kadayıfları yumuşuyor,ve muhallebinin suyunu da birzcık emerek yumuşama oluyo sanırım...
* fındık,cevizi kadayıfların kavurma işleminde en son eklerseniz yanıp tatlarını değişmesini engellemiş olursunuz...
aklınızda bulunsun .. tatlı delisi olarak denemek isteyenlere fikir olur diye düşündüm :)))
bir foto da benden..cokacimcoook

Eklentiler

• $kadayiflı muhallebi.jpg
    $kadayiflı muhallebi.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 75
ellerine emeğine sağlık cnmm. bende yapıyorum bu tatlıyı.. ama beninkni bir ismi varr.. malzemelerimiz aynı... tatlımın adı "kadayıflı muhallebi" yada "kadayıflı tavukgöğsü" ...
denemek isteyenlere birkaç ipucu da benden :))
* kadayıflarla muhallebiyi buluşturduğunuzda muhallebiniz soğuk olmazsa kıtır kadayıflarınız yumuşar ve tatlı özelliğini kaybetmiş olur...
* bir de bu tatlıyı yaptığınız günkü tadıyla ertesi günkü tadı birbirinden çok farklı.. çünkü beklediğinde kıtırlığı pek kalmıyor.. kadayıfları yumuşuyor,ve muhallebinin suyunu da birzcık emerek yumuşama oluyo sanırım...
* fındık,cevizi kadayıfların kavurma işleminde en son eklerseniz yanıp tatlarını değişmesini engellemiş olursunuz...
aklınızda bulunsun .. tatlı delisi olarak denemek isteyenlere fikir olur diye düşündüm :)))
bir foto da benden..cokacimcoook
saol canım tavsıyeler için tabııkı cok haklısın yazdıklarında ben pek ayrıntı wermemiştim ama ertesı gun de ben cok begenıyorum güzel oluyor bır tek kıtırlık kalmıyor kıtır sewmeyenlerde olabılıyor tabııkı ama kıtırlıyı daha cok tercıh ederım bende foto içinde saol cnm güzel gözüküyor ......

ellerine sağlık arkadaşım kesinlikle süper bi tarif hatta yok boyle bi tat okadar güzel yani hafta sonu misafirlerime yaptım hepsi bayıldırlar ama ben kremasını 1 litre süt, 4 çorba kaşığı un, 2 çorba kaşığı m.nişasta, 6 çorba kaşığı şeker ve vanilya ile yaptım soğuduktan sonrada 1 kutu 200 ml sıvı krema kattım süper oldu özellikle kadayıflar da muhallebide soğuk olursa kıtır kıtır oluyo herkese siddetle tavsiye ederim

tatlim ellerine saglik tam ramazanlik hafif bir tatliya benziyoyerimseniben
nefisss görünüyo eminim tadida öyledircokacimcoook
yapacam resminide ekleyecem tamammikaydirigubbakcemile5
ellerine emeciklerine saglik canimopuyorumnanaktan

ellerine sağlık arkadaşım kesinlikle süper bi tarif hatta yok boyle bi tat okadar güzel yani hafta sonu misafirlerime yaptım hepsi bayıldırlar ama ben kremasını 1 litre süt, 4 çorba kaşığı un, 2 çorba kaşığı m.nişasta, 6 çorba kaşığı şeker ve vanilya ile yaptım soğuduktan sonrada 1 kutu 200 ml sıvı krema kattım süper oldu özellikle kadayıflar da muhallebide soğuk olursa kıtır kıtır oluyo herkese siddetle tavsiye ederim
kremalı denemdım hiçcanım ama denenebılır tabııkıde ellerıne saglık tavsıye içinde saol canım bende bu tatlıyı begenıyorum cok
ellerine sağlık ramazan da çok güzel olurr
cok haklısın gelecek misadfırlerım var bak banada akıl oldu yapayım barı bırılerı gelınce :))
tatlim ellerine saglik tam ramazanlik hafif bir tatliya benziyoyerimseniben
nefisss görünüyo eminim tadida öyledircokacimcoook
yapacam resminide ekleyecem tamammikaydirigubbakcemile5
ellerine emeciklerine saglik canimopuyorumnanaktan
aaa canım valla yapıpdda eklemmezsen hatırım kalır valla :))) canım benım b egenmen sevındım inşallah yapınca tadınıda begenırsın canım afıyet olsun....
denemeye değer..
afıyet olsun....

Ben de bugün yaptım bu tatlıyı,bu tarifi görmemiştim de,başka bir yerden yine bu şekildeydi,ama 1 gün dolapta durması mı gerekiyordu,ben öğlen yaptım,iftarda yedik.Şeker kadayıfla çok yapışmadı,yani şeker ayrı tıkır tıkır kaldı,böyle mi olması gerekiyordu,siz yapınca da böyle mi oluyor?
Buna rağmen güzeldi,afiyetle yedik,sizin de ellerinize sağlık!

Ellerine sağlık canım
kadayıflı tatlıları seviyorum ,yapayım bir gün

bende yaparım bu tatlıyı ellerine saglık çokda hafif herkeze tavsiye ederim

kadayifi hec sevmem ama bu cok harika görünüyo, kadayif kavrulunca kitir kitir oluyodur karamel kivaminda
tramissum ellerine saglik yapicam hemide resminide eklicem

X