İşimde tacize uğradım

Eşiniz size Aşık olduğuna göre siz de eşinizle benzer eğitime, kültüre, yaşayış tarzına sahipsiniz. En azından bir yerlerde karşılaşmış aşık olmuşsunuz. Ne yazık ki konu sahibinin ve ona benzer çoğu kızın karşısına eşiniz gibi birisi çıkmayacak. Bu kızcağızın az çok yetiştiği ve çalıştığı ortamları tahmin edebiliyorum. İnanın eşiniz gibilerin bulunacağı ortamlar değillerdir. İstisnalar olmakla birlikte ülkemizin kızlarının büyük çoğunluğu ilk örnekteki adamlarla evlenecek. Sistem böyle, toplum kodları böyle. Ben o yüzden bu kızların kızlık zarı diktirmesini “her yasak kendi isyancısını yaratır” olarak görüyorum.
Madem çoğunluğun zihniyeti böyle madem iki yüzlü bu ülkenin erkekleri madem erkeğin elinin kiri kadının utanç madalyası o zaman hile bu kızlara da mübah

Haklı buluyorum sizi, aslında bu yorumu yazarken 'bekaretini koruyacak şekilde cinsel ilişkiler yaşayıp, günün birinde iş ciddiye binince 'bak bakireyim, elime erkek eli değmedi' yalanına başvuran hemcinslerimden örnek verecektim ama kimseyi gücendirmek istemedim. Çevremde böyle çok insan tanıdım. Onlar da yaşayacakları baskı yüzünden böyle bir davranışa itiliyorlar, farkındayım. Ama erkeklerin bu dayatmasını normalleştirip; kızlık zarı diktirerek, anal yoldan ilişkiler yaşayarak, bana kimse elini sürmedi bak bakireyim yalanlarıyla aslında bir şekilde kendi hemcinslerine haksızlık ettiklerini ve bunu normalleştirmememiz gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde erkeklerin büyük bir kısmı 'sözde hiç birliktelik yaşamamış' kadınları örnek gösterip, cinselliğini baskılamak istemeyen kadınları hor görmeye devam edecekler. Forumlar kızlık zarı diktirmeye çalışan genç kızlarla dolu. Bu işlemin hemen devamında, hayatlarına giren insana yalan söylemek ve evlenmeden birliktelik yaşayanları eleştirmek var.

Elbette bu yazdıklarım çok kişisel bir bakış açısı. Başlığı açan kişi mümkünse muhafazakar olmayan veya olsa dahi geçmişteki hatalarına tövbe etmiş bir insanı kabullenebilecek, sürekli geçmişi kurcalamayacak biri olmalı diye düşünüyorum. Evet belki böyle birini bulması uzun zaman alacak, ama sırf böyle biriyle tanışmayacak olma ihtimali yüzünden yalana başvurmasını ve karşısındaki insanı kandırmasını doğru bulmuyorum.

Ya anlatma, kızlık zarını da diktir diyorsunuz ama önemli bir şeyi atladığınızı düşünüyorum.
Hadi operasyon geçirdiniz, karşınızdaki adama da yalan söylediniz.
Tam hayatınızı düzene oturttunuz hatta belki bir bebek sahibi olmaya karar verdiniz, bir anda geçmişten hiç beklemediğiniz bir olay geldi sizi buldu ve karşınızdaki insan söylediğiniz yalanların farkına vardı.
E ne olacak o zaman? Adam delirmeyecek mi?
Ben geçmişte çok ilişkisi olmuş biriyle olurum belki, ama hayatını yalan dolan üzerine kuran bir insanla birlikte olmam, gerçeği öğrenince yüzüne bile bakamam.
Bakın 'konuşup geçmişe dönmek istemiyorum, bazı hatalarım oldu ama artık eski ben değilim' deyip konuyu kapatmak ayrı, kızlık zarı diktirip 'elime erkek eli değmedi, bak bakireyim' gibi bir yalan söylemek apayrı.
Yalana teşvik etmeyi doğru bulmuyorum.

Gençlikte olur öyle seyler. Sen güzellikler katmaya çalış. Geçmişe takılıp kalsaydık hiçbirimiz güçlü olamazdık
Sevgiline bişey anlatma. Biraz zaman geçince sana neler neler der. Yokya o kırmaz beni. Hassas oldugunu bilir diye düşünme. Geçmiş geçmişte kaldı. Ne alaka ya vicdanım rahat etmiyor cart curt

Çok özür dilerim ama ben anlamadım.

Siz taciz değil tecavüze uğradınız sanırım ve aile korkusundan sustunuz.?

Diğeri pis işlere girdim derken para karşılığı birçok kişi ile birliktelik mekanda çalışma gibi bir durum mu bu? Yoksa görüştüğünüz ( duygusal anlamda) insanlarla birşeyler mi yaşadınız?

Çok sıkışık yazılmış yorumlama yaparsam her yere gider o yüzden soruyorum.

Şuan hayatınıza giren sevgilinizle ne kadar süredir birliktesiniz?

Ve iş olarak mekan/ilişki gibi bişey yaşadıysanız ne kadar süre oldu bırakalı? Tanışmadan ne kadar önce yani.

Gençlikte olur öyle seyler. Sen güzellikler katmaya çalış. Geçmişe takılıp kalsaydık hiçbirimiz güçlü olamazdık
Sevgiline bişey anlatma. Biraz zaman geçince sana neler neler der. Yokya o kırmaz beni. Hassas oldugunu bilir diye düşünme. Geçmiş geçmişte kaldı. Ne alaka ya vicdanım rahat etmiyor cart curt
Keşke söylendiği gibi olsaydı öyle herşey hiç bir zaman gizlli birşey kalmazki

Taciz degil tecavuze ugramissiniz. Sikayet edin o adami. Kanitlayamayacaksaniz rezil edin bir sekilde duyulsun boyle biri oldugu. Kizlik zari diye bir sey yok ayrica. Bir kac ay iliskiye girmezseniz eski haline doner.
Okurken dedim ki ne güzel yorum bu dur r bir beğen yok yok muhteşem emojisi alır benden annammm sonunda içine ettiniz ahahahaha ahtapot muyuz ayol nasıl kendi kendine zar yenileniyor mu 🫣

Keşke söylendiği gibi olsaydı öyle herşey hiç bir zaman gizlli birşey kalmazki
Sizin kızlık zarına değil psikoloğa ihtiyacınız var

Daha tacizle tecavüzün farkını bilmiyorsunuz

Başınıza berbat bir olay gelmiş şikayet etmek şöyle duysun birde daha da dibe götürmüşsünüz

Millete bir damla kan gösterme derdin de olacağınıza kendi sağlığınız elden gitmiş biraz onu düşünün

Akıl fikir iki bacak arasında Allahım sabır ver

Sizin kızlık zarına değil psikoloğa ihtiyacınız var

Daha tacizle tecavüzün farkını bilmiyorsunuz

Başınıza berbat bir olay gelmiş şikayet etmek şöyle duysun birde daha da dibe götürmüşsünüz

Millete bir damla kan gösterme derdin de olacağınıza kendi sağlığınız elden gitmiş biraz onu düşünün

Akıl fikir iki bacak arasında Allahım sabır ver
Ben bunları ayırt edemiyecek kadar aptal bir insan değilim herşey göründüğü gibi veya konuşulduğu gibi değil dir.

Ben bunları ayırt edemiyecek kadar aptal bir insan değilim herşey göründüğü gibi veya konuşulduğu gibi değil dir.
Ozaman taciz diyip hafifletmiceksin

Kızlık zarı derdine düşmeyeceksin bozulan psikolojini tamir etmeye uğraşacaksın o zaman aptal olmadığına inanırım ama şu an zor

Ozaman taciz diyip hafifletmiceksin

Kızlık zarı derdine düşmeyeceksin bozulan psikolojini tamir etmeye uğraşacaksın o zaman aptal olmadığına inanırım ama şu an zor
Herhalde gözlerinizde bir sıkıntı var sizin ben burda size aklımı tartıp ölçemem çok şükür var olan behnim yetiyor bana siz rahatınıza bakın

X