İşimde tacize uğradım

Alıntı yapıyorsun ya arkadaşım alıntının dışına yaz alıntı içine yazınca sanki sen değil de alıntı yaptığın diyormuş gibi oluyor
Mesela benden alıntı yapmisin hepsini ben demisim gibi oldu
Kendin de yazmışın oysa

C ciciiz

Yaşadığınız agir bir durum. Öncelikle onun travması için terapi almalısınız. Zar dikiminden önce konu bu.. şikayet etmediniz belli ki o adamı geçmişte. Şuandan sonra yapacak tek şey sizin kendinizi iyileştirmeniz.
Zar diktirme konusunda fikrim, eğer kendinizi daha iyi hissedecekseniz yapın. Sonuçta bu gecmiste yaşayıp da pişman olmaktan öte bir travma. Kandırmak gibi görmüyorum o açıdan. Ama şart mı! Tabiki değil. Utanılacak şeyi sen yapmadın sonuçta. Yani kimseye hesap vermek zorunda da degilsin. Aciklaman da gerekmiyor.
Ben çok istedim bir terapi görmek gidemedim yaşımda o zaman küçüktü ailemi bilgilendirecekler diye çok korktum hep o yüzden zarar veriyordum kendime

17 yaşında nasıl çalışmaya basliyabildin sen ?
Yasal sınırın altinda degil mi ?
Olaydan ders cikartmaktan ziyade ; senin gençliğin gitti deyip devam etmeyi de ihmal etmemissin ama..
Kuvvetle muhtemel karşındaki kişi senin yasandiklarini iyi veya kötü biliyor.
40 çocuk da olsa gelirim,ne yaparsan yap severim de hikayesi.
Bu adamın diğerlerinden farkı yok.
Sevdiğini düşünmüyorum ama birlikte olmak istiyordur illa ki.
Yani bu adam için boşuna dikim için masraf etme.
Onun da derdi belli.
Her birlikte olduğun adamdan sonra zar diktireceksen ooohooo ooo işin var.
Ben sigortalı işten çalıştığımı bahsetmedim size veya ben dememdim ilişki üstüne ilişki yaşadığım zaman dikim yapmaya koşuyorum artı kimse bir değil gerçek seven biri varsa sever ne olursa olsun

Anlıyorum. Saklamak hakkaten zor . Ama ben doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Yalan söylemek değil kastım. Bu konuları açmasina musaade etmemeniz sinirinizi cizmeniz. Yaşadığınız sıkıntıyı yaşayan birinin bunu yapması ne kadar kolay bilmiyorum ama en doğrusu bu sanki . Tabi benim fikrim sizin veya başkasının doğruları aynı olmak zorunda değil. Ama erkekler bunu illa yüze vurur kendileri sütten çıkma ak kaşık sanki .

Merhaba,
Öncelikle yazdıklarınız beni çok üzdü. Yaşınız çok küçükmüş, açıkçası hala öyle. Hepimizin başına türlü olumsuzluklar geliyor, burda acı yarıştırmayacağım veya yaptıklarınızı eleştirmeyeceğim. Temiz bir sayfa açmak sandığınız kadar zor değil. Üstelik hayatınızda değer verdiğiniz ve size değer verdiğini düşündüğünüz birinin olması da çok büyük şans. Kendisiyle bir gelecek düşünüyorsanız, ona kabaca geçmişte sizi üzen bazı şeyler yaşadığınızı ve bunları geride bırakmak istediğinizi, bunlar üzerine konuşmak istemediğinizi, kendisinin de gelecekte bunları sorgulama niyeti olacaksa veya olmadık bir anda bunu yüzünüze vuracaksa bu ilişkinin devam etmesinin sağlıklı olmadığını söyleyebilirsiniz. Ne eşim bana, ne de ben eşime geçmişimizi sormuşuzdur bugüne kadar. Önemli olan bugün ve gelecek. Olmuş bitmiş, sürekli o anlara dönmek size zarardan başka bir şey değil. Kızlık zarı diktirmek, yalana sığınmak gibi şeyler doğru değil. Ha bu demek değil ki her şeyi bir bir anlatın.. Böyle bir zorunluluğunuz yok ki. Sonuçta siz bunların dönemsel olduğunu, çok büyük pişmanlık duyduğunuzu ve tekrarlamayacağınızı biliyorsunuz, gerisi önemsiz. Karşınızdaki insan da ısrarla geçmişinizi öğrenmeye çalışıyorsa, egoları sizden daha kıymetlidir, bırakın gitsin zaten.
Tşk ederim varolun Yani kızlık zarı dikimi çok ta mühim değil mi hep kendisi de bana diyordu anlatmak istedigin bir şey varmı ben çok anltmak istedim beceremedim

Diktirmek istiyorsan diktir vücut senin vücudun kimseye hesap vermek zorunda değilsin ki?
Erkekler tacize uğradım olayını “bahane” olarak görebiliyorlar. Karşındakini iyice tanımadan gidip öyle her şeyini anlatma, beni anlar diye düşünme. Erkeklerin de sana her şeyi anlattıklarını sanma çünkü çoğu geçmişine dair şeyleri ya anlatmaz ya da çarpıtır. Kadınlar da dürüst olacağım diye kendini milletin diline sakız ediyor. Dürüstlük yiğitliklerine girme bence hiç gerek yok.

Anlıyorum. Saklamak hakkaten zor . Ama ben doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Yalan söylemek değil kastım. Bu konuları açmasina musaade etmemeniz sinirinizi cizmeniz. Yaşadığınız sıkıntıyı yaşayan birinin bunu yapması ne kadar kolay bilmiyorum ama en doğrusu bu sanki . Tabi benim fikrim sizin veya başkasının doğruları aynı olmak zorunda değil. Ama erkekler bunu illa yüze vurur kendileri sütten çıkma ak kaşık sanki .
Tapi kimse dört dörtlük değil

Evet kismeye hesap vermek zorunda değilim ama cidi bir ilişki yaşıyoruz evlilik düşünüyor benle nasıl başarabilirm ki bunu Edemedim çünkü benim ailem öyle diğer aileler gibi değil ailemden korktum çok istedim anlatmak olmadı ama
Ciddi ilişki yaşamakla geçmişte yaşadıkların arasındaki bağ ne? Dün dünde kaldı. O zaman yaşadıkların geçmiş gitmiş. Şu an görüştüğün kişi sütten çıkmıs ak kaşık mi ki bu kadar kendine dert ediyorsun?

Merhabalar ablalarım ben size birşey danışmak ve anlatmak istiyorum ama nasıl anlatacağımıda bilmiyorum nerden başlıyacağimida bilmiyorum yaşadığım şeyler o kadar zor ki rabbim düşmanımın başına vermesin ne yapsam aklımdan çıkmıyor ben 19 yaşındayım yaşım kadar yaşantılarım oldu ben 17 yaşında ise başladım patronumun tarfinda tacize uğradım benim gençliğimi aldılar benden bütün ümitlerim umutlarım hepsi kül oldu çok çaresizdim ne yapacağımı bilemedim bilemiyordum çünkü çok zor bir şeydi bende tamam dedim senin artık yolun yok sonra bis yolla girdim arkadaşlarım vardı onların yaptıklarını bende yapıyordum şurumu aklımı denegmi kaybetmiştim çok farklı bir başkalarıyla ilişkilere girdim nasıl olsa senin gençliğin kalmadı dedim hep kendimi böyle umutsuzluklarla avundurdum yeri geldi kendimi öldürmeye kalktım intar ettmeye kalktım olmadı öldürmeyen Allah oldürmezmiş bı türlü mezarın içine giremedim çok istedim olmadı şimdi bakıyorum da geriye hayat bu herşey gelebilir insanın başına ama ben hep kendimi sucladim ben bilseydim böyle olacağını kendimi sakat ederdim gene gitmezdim ama işte insan bile bile bunu yapmaz ben bilmezdim böyle basima olay gelecek 😭ama ben hatta yapmamliydim evet hatasız kul olmaz evet ben hattanin hatasını yapmış olabilirim önemli olanda budur ders çıkarmandir ben çok büyük ders çıkardım herşeyden elimi ayağımı çekmişim ama içim çok yanıyor dayanmıyorum çok endişeliyim çok korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum şimdi biri hayatıma girdi canımdan çok seviyorum o da beni çok seviyor durumumu anlatmak istiyorum ama dayanamiyorum üzülür diye daynamaz diye ama genede az da olsa biraz birşeyler biliyor diyorki ben seni böylede kabul ederim senin 40 tane çocuğun olsada diyor ben seni kabul ederim sizce anlatimi anlatmimi bana lütfen birşey yazsın bu kızlık zar dikimini yapsam eski ben olurmuyum kurtulurmuyum çok özür diliyerek söylüyorum 😭🙏
Anlatma.anlatinca oda faydalanmak isteyebilir erkek milleti.sonrada uzaklaşır büyük ihtimal

Tşk ederim varolun Yani kızlık zarı dikimi çok ta mühim değil mi hep kendisi de bana diyordu anlatmak istedigin bir şey varmı ben çok anltmak istedim beceremedim

Eğer anlatmanın size iyi geleceğini düşünüyorsanız, çok detaya inmeden 'pişmanlık duyduğum beraberliklerim oldu, her şeyi geride bırakmak istiyorum' ve benzeri genel cümlelerle durumu özetleyebilirsiniz belki. Acaba siz bunlar beklenmedik bir anda ortaya çıkar ve hayatınız mahvolur endişesi mi taşıyorsunuz içten içe?

Ciddi ilişki yaşamakla geçmişte yaşadıkların arasındaki bağ ne? Dün dünde kaldı. O zaman yaşadıkların geçmiş gitmiş. Şu an görüştüğün kişi sütten çıkmıs ak kaşık mi ki bu kadar kendine dert ediyorsun?
Değil tapi işte benim aptaligim da budur işte bı türlü kafama sokamıyorumki

Eğer anlatmanın size iyi geleceğini düşünüyorsanız, çok detaya inmeden 'pişmanlık duyduğum beraberliklerim oldu, her şeyi geride bırakmak istiyorum' ve benzeri genel cümlelerle durumu özetleyebilirsiniz belki. Acaba siz bunlar beklenmedik bir anda ortaya çıkar ve hayatınız mahvolur endişesi mi taşıyorsunuz içten içe?
Aynen öyle tam da lafın üstüne geldiniz

Onu sadece sizin bugününüz ilgilendiriyor. Hakki yok buna yani geçmişinizi öğrenmeye. O yzuden suçlu hissetmeyin . Kandırmış olmazsınız. Sadece anlatmiyorsunuz. Kizlik zari tedavisi olsanız o yalana girer biraz .ama onu da yaptirsa biri garipsemem ben fikir olarak

X