isim koyma silsilesi

Allahin hakki 3 tur. Bir sulaleye 3 tane sevket yeterli de gec. Birak allahini seversen ya sarmaşık gibi dunyaya gelen her erkeğe adini mi vericekmis. Birde bebege isim koyarken ne niyetle koydugunda onemli. Her adini soylediginde kp gelir aklina hergün gunaha girme bosuna.

Bizim bir tane küçük gelin var bir gün dayım herkesin içinde bebekleri olursa benim ismim olacak dedi gelin de ay baba sacmalama o nasıl isim öyle ben çocuğama hayatta böyle geri kalmış isim koymam diye bir bağırdı o gün bu gündur kimse isim meselesini açamıyor tavsiye ederim.

Yahu ben kocama vermedim o şansı kayınpeder ne alaka??? He he deyip geçin bildiğinizi okuyun valla kimse kusura bakmasın 9 ay içinde büyüt bir ömür sevginle ilginle büyüt ama istediğin isimle sesleneme.. hem sonra bu ailede kişi başına kaç şevket düşüyo?? Nasıl bi isimim yürüsün hırsıdır bu..

Suan 3 . yü düşürme peşinde
Ama asla koymam

Benim kayınpederde görüştüğüm sıralar kızınız olursa anamın adını koyarsınız dedi.. ben de 4 tane kızınız olmuş birine ananızın adını koysaydınız kusura bakmayın çocuğumla ilgili tüm kararları ben ve eşim vericez demiştim.. o oldu bir daha asla öyle bişey diyemedi zaten görüşmüyürumda artık.. cevabı o an yapıştırmazsanız devam eder sessiz kalmayın

Haklisiniz , benim ortada gebelik bile yok kv kocama erkek isimleri soylemis cocugun olunca koyacaksin diye.. Ben de sinirlendim kayinlarim gorumcelerim hepsinin colugu cocugu var onlar gonlune gore isim koymuslar bize niye boyle bir dayatma yapiliyor.. Ustelik uzerimizde pek bir emekleride yok dediginiz gibi.. Kesinlikle katiliyorum madem sulalede yeterince şevket var siz koydurmayin esinizle konusup isim secin simdiden bunu koyacagiz diyin ki herkes umudunuz kessin

Sizin kızınız kaç yaşında??

Ahahhaa bi de mahmut mu var
Otekiler nasıl koymus ya o ismi. Cirkeflik mi yaptıki. Yaranmak icin mi yaptılarki. Onlara da bi sasırdım.
Kaynım ikinciye evlendi eltım yaranmak için koydu
Görümcem nasıl razı oldu bende bılmıyorum
Hadı onu gec kocası nasıl razı oldu
Ayıp baska bısey degıl

Şevketler artmali. Şevket mühim. Hey yarabbim ya. Ismiyle yaşama olayini yanlis mi anladi ki. Ne kadr cok ismim olursa o kadar cok yasarim mi diyor acaba

Canım kuzum çok küçükmüş.5/6 yaşında olsaydı.Bir tavsiyem vardı ama bu yaşta zor

Bana Şevket Mahmut ismi koyulsa 18 yaşıma girer girmez bütün sülaleyi dava ederdim

Konuşsun dursun "Ailede zaten bir sürü Şevket var bizimki x olsun dedik." diyin karıştırmayın.

Aynı egoist bende de var benden size tavsiye 5 tane civciv alin erkek olsun tabi. Bunları kp hediye verin isimlerini de sevket 1, sevket 2 ,sevket 3, 4, 5 koyun iyice doysun Şevket'e. Nasil bir his acaba herkes benim ismimi koysun egosu. Bunu ben tamamen varolmaya devam etme ismim yaşasın dünyadan bir sevket gecti, gen aktarımı, ölümsüzlüğe kafa atma istegi, unutulma korkusu olarak görüyorum. Ama bu silsile en fazla 3. Nesle kadar gidecek peki ya sonra? Sonrasi; sonrasi yok anca buraya kadar düşünebiliyor... velhasil koymayin efendim canınızi sıkan adama canınızın parçasınında yaşatmayın çünkü siz çok değerlisiniz

Kardeş kıskançlığı yaşamamak için pedegogla görüştüm,kardeşinin ismini kızım koyacak,böylece bebekle ilgili sürece o da katilacak diyecektiniz. Ve sürekli kızımıza onun ismiyle uyumlu birkaç ismi fisildayacaktiniz

Hahahah sizin yine iyiymiş benim daha ortada gebeliğim yok bizim kv kp ismini babasının ismi olsun diyor bende anlamsızca Güldüm eşimle. Eşimde oldu çocuk direk 40 yaşında Doğsun demişti kilosu kadar altın verirlerse düşünürüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…