isim koyma silsilesi

Kızlar kızımın ismini duyunca one öyle demişti begenmemişti
Cok asortık falan fılan dedı
Yıl olmuş 2018 ve sevket mahmut koyun diyor :işsiz:

Ama ben olsam dank diye iki tane var yeter yoksa çocuklar karışır derdim

Nasıl sesleniyorsunuz o kadar şevkete

Bir de görümceninkinin soyadı farklıdır da neltinin ile seninkinin hem adı hem soyadı aynı olur çok fena

Ama ben olsam dank diye iki tane var yeter yoksa çocuklar karışır derdim

Nasıl sesleniyorsunuz o kadar şevkete

Bir de görümceninkinin soyadı farklıdır da neltinin ile seninkinin hem adı hem soyadı aynı olur çok fena
İkiside bakıyor cocukların
Okulda dalga bıle gecıyorlarmıs eltımın ogluyla
Ben cocugun istikbalini etkilemesini tercih etmem
Mutlu degıl cocuk
Yıllar yerınde saymıyor sonucta

Erkekse eger onlara kiz olacak deyip unisex bir isim secin Deniz falan gibi.Hep oyle bahsedin karninizdaki bebekten.Herkes iyice alissin.Dogunca o ismi koyarsiniz, oyle secmistik hic aklimiza gelmedi kac tane sevket var diye dersiniz.Doktor hatasi oluversin cinsiyet teshisi :halay:

Dert değil kızlar benim ki ama ister istemez istemsizce gülesim geliyor :KK45:
Kayınvalıdemlerle çay içerken kayınpederim erkek olursa benim ismimi koyarsınız gibi araya laf sıkıştırdı
Biraz çekindim açıkçası duymamış gibi yaptım
Adam tekrar yineledi
Bende " baba daha fol yok yumurta yok dereyi görmeden paçayı sıvamayalım " dedim:KK52:
Kendisi hala " olsun olsun yeri adı belli olsun " diyor :KK47:

Kızlar dediğim gibi bebişim daha sağlıklımı değilmi orada mı belli değil
Ben söylemedim ama saolsun eşim heyecandan söylemiş:KK67:
Şimdi görümcemin oğlunun adı şevket :KK64:
Eltimin oğlunun adı şevket :KK64:
Adam anlamsızca kendi ismini bütün soyunda sopunda istisnasız yürütme derdinde:stop:
Kızımın cinsiyeti belli olduğunda " bunu bari siz koyun ilk çocuğunuz " dedi
Allah razı olsun :ıslık:
Oda kız diye yani :KK69:
Şimdi doğmamış çocuğa don biçip çocuğuma şevket adını koymayı planlıyor
Birde dedesinin ismini ekleyecekmiş , mahmut :ukala:
Ya yaşlı adam kırmak istemiyorum elbette
Ama bana hakları geçse koyardım belki
Ama 8 yılımı bana zindan etmiş insanların ismini koymak gibi bir niyetimde yok
Evet herşey belki eskide kaldı ama anılar unutulmuyor tabi
Ve dediğim gibi doğmamış çocuğa don biçmek çok anlamsızca
Hala cok kırarsanız beni diyor :ukala:

Cinsiyeti öğrendiğimizde bilerek iki babanın ismini koyacaz demiştim ne yapacaksın ikisi de güzel değil demişlerdi ama kaynanam ilk torununa kendi adı kondu diye En büyüğünden altın taktı ve o torununu ayrı sever. Kendi adı sanki modern isimmiş gibi davranır... önemli olan eşinizle sizin kararınız hatta daha da önemlisi eşinizin sizi ciddiye alıp almaması. Sonuçta nüfus cüzdanını erkekler gidip çıkarıyor .. gittiği yerde istediği ismi yazdırabilir :/ babam benim Adımı öyle yapmış mesela .. annem şok olmuş kavga gürültü ile ismime annemin koyduğu isim eklenmiş. Şimdi olsa mahkeme ile falan uğraşılır :/

Ben de bu yaşlı dedelerin torun üzerinde ismine kadar hak iddia etmelerini anlamıyorum. İnşallah sağlıklı ve huzurlu bir evladınız olur. Olmadı bebek doğmadan önce "rüyama girdi şu ismi koyacağım" deyin. :KK53:

Ay ben cok sinir oluyorum bu muhabbetlere keske sizde bende gorumcem gibi kendi babamin adini koyacam deseydiniz...

Cinsiyeti öğrendiğimizde bilerek iki babanın ismini koyacaz demiştim ne yapacaksın ikisi de güzel değil demişlerdi ama kaynanam ilk torununa kendi adı kondu diye En büyüğünden altın taktı ve o torununu ayrı sever. Kendi adı sanki modern isimmiş gibi davranır... önemli olan eşinizle sizin kararınız hatta daha da önemlisi eşinizin sizi ciddiye alıp almaması. Sonuçta nüfus cüzdanını erkekler gidip çıkarıyor .. gittiği yerde istediği ismi yazdırabilir :/ babam benim Adımı öyle yapmış mesela .. annem şok olmuş kavga gürültü ile ismime annemin koyduğu isim eklenmiş. Şimdi olsa mahkeme ile falan uğraşılır :/
Allahtan eşimin oyle yersiz suprızlerı yok
Yoksa sevket ismini mahmut idmini kimlikte gormeye dayanamam kahrolurum valla

Erkekse eger onlara kiz olacak deyip unisex bir isim secin Deniz falan gibi.Hep oyle bahsedin karninizdaki bebekten.Herkes iyice alissin.Dogunca o ismi koyarsiniz, oyle secmistik hic aklimiza gelmedi kac tane sevket var diye dersiniz.

Canım yalanla dolanla iş olmuyor. Bence en iyisi eşlerin karar verip herkese net bir şekilde konuşması. Bize de karışıyorlardı şimdi eşimle ortak kArar verip tek ağız konuşuruz kimse bi şey diyemiyor

Ay koptumm bi anda :KK70::KK70:

Tamam de geç konu sahibı son anda da vazgeciverdik bi anda de :KK45:
Birde eşofmanlı şevket var
İnanır mısınız o adamın replikleri meşhur olfuğundan beri kayınpederim kendini kadir inanır gibi kasıyor , koltukları kabarıyor ismimi begenmiyırdunuz diye:halay:

X