isim ariyorum

ranagul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
92
0
45
selam arkadaslar allah nasip ederse bir oglum olacak kasim ayi basinda sole guzel cagdas degisik bir isim ariyorum ama bulamiyorum aklinizda varsa degisik bir kac isim benimle paylasirsaniz sevinirim simdiden ilginen tum arkadaslar tesekkur ederim

Aber : Hz.Nuh'un erkek torunu
Baray : Sonsuzluk
Barkın : Gezgin-seyyah.
Kayra : Yüksek tutulan yada sayılan birinden gelen iyilik.
Arda : Anlamını bilimiyorum ama bu isimler benim favorilerim.

walla canım benimde oğlum olucak kısmetse ve bende isim bulamıyorum gerçi buldum ama eşime kabul ettiremiyorum
batu veya barlas çok hoşuma gidiyor anlamları da çok güzel.batu güçlü kuvvetli demek barlas kahraman demek

Ben oğlumun adını Yunus Emre koydum..Ama Çağrı ve Çağan da güzel isimler..Arda koyacaktım ama bir manasıda arkadan (geriden) gelen demekmiş o yüzden vazgeçtim ben vazgeçince en yakın arkadaşım koydu :))) Bu arada Kayra'da çok güzel ama kız-erkek ismi olarak konuluyor ve söylemesi zor. Bir akrabamızda Yavuz Selim koydu ki bence gayet güzel bir isim.. İnsan ismiyle yaşıyor o yüzden olumlu anlamlar taşıyan isimler koymak gerek...

benimde kasımda oğluşum doğacak..mirza ismi üzerinde yoğunlaşmış durumdayız..

ben eğer oğlum olursa berke koyacağım
baran çağan ata kerem de güzel isimler

canım benimde kasımda bir oğluşum olacak kızım ege istiyor eşim yücel diyor ben daha karar veremedim ege de yücel de güzel o yüzden ikisinden biri olabilir diye düşünüyorum ama kayra buğra bora da sevdiğim isimler arasında....

kızlar aklınız varsa buğra ismini koymayın anlamını biliyomusunuz?
iki hörgüçlü iri deve demek

................eymen.......... OĞLUM OLURSA MUTLAKA BU İSMİ KOYUCAM. HEM KURANDA'DA BAHSEDİLİYOR BU İSİMDEN.

X