İşe başladım ama sanırım yapamayacağım 🤦🏻‍♀️

Birikiminiz varsa hiç ardınıza bakmayın. Bazı şirketler böyle maalesef.
Sizi yeni iş bulana kadar idare edecek birikmişiniz varsa, hiç uğraşmayın.

Siz sürekli birilerinin pesinden kosup toplanti ayarlamaya mi calisacaksiniz ? bence cok yorucu ve yipratici bir is olur sizin icin. Calender- Ajanda yönetiminiz gercekten cok iyiyse ki bu iste tecrübelisiniz daha yeni sanslar arayarak geleceginize ve kendinize yatirim yapabileceginizi düsünüyorum

Bence ayrılma daha çok yenisin eminim sana çömez muamelesi yapıp iş kitlemeye çalışıyorlardır, yahu yeni atanmış bir öğretmen iken bile bana neler yaptılar resmen istifa etmeyi düşünecek hale getirdiler , müdür bir taraftan diğer öğretmenler bir taraftan yüklendi, en son müdür yardımcısının odasında sinirden hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum o derece delirttiler O ilk yıldan sonra herşeyi öğrendim oranın düzenini kim kimi kullanma derdinde herşeyin farkına vardım ve artık ben eski ben olamadım, sonraki senelerim daha rahat geçti canımı sıkanın ben de canını sıktım, kimse bana bulaşamadı daha da , iş yerlerinde ilk yıl hep zor geçer , bir evlilik bir de iş ikisi de ilk yıl çok zor, bence bu yılı atlatmayı deneyin , oyunu kurallarına göre oynamayı öğrenin yoksa gideceğiniz her yer aynı olur çünkü her yer insan kullanmayı marifet sananlarla dolu maalesef ...

birine sormuştum sana ne benim maaşımdan diye terslemişti
ama çok merak ediyorum ya maaşlarınız ne kadar bu kadar iş yüküne çok ciddiyim nolur söyleyin

25.000 (ikramiyeler hariç) Bonus demedim bakın ikramiye dedim

C level yönetici pozisyon CIO, CFO gibi
Calender takvim
Teams da Corona zamanı evden çalışıldığında şirket toplantılarının yapıldığı uygulama

İşte sorun da burada. Çok fazla direktör var koordinatöre çarpıyor elimi sallasam ee nasıl denk gelecek bu insanlar? Kimse de feragat etmiyor rahatından. Amerika ile toplantı koy ama 17:00’den sonra koyma diyorlar ya! İnsaf yani arada 8 saat var öğlene mi alayım adam sahura kalkar gibi Teams’e girsin.

İş yeriniz biraz kara düzen gitmiş sanırım bu toplantı işlerinde ya da gm'yle gereksiz bir samimiyet oluşmuş diğer yöneticiler/müdürler arasında... bu kesinlikle sizin sorununuz değil ve ben de -bir arkadaşımız yazmıştı- "bahsettiğiniz kişiler yetki alanımda değil, dilerseniz kendi asistanlarıyla iletişime geçin" diyebilirsiniz diye düşünüyorum... herkes kendini bir haltlar sanıyor olabilir, olur, her iş yerinde bu tiplerden vardır (bu noktada belki gm ile minik bi görüşme yapabilirsiniz, şu direktörlerin sizinle olan gereksiz diyaloğu meselesi gibi), siz tecrübenizle ve sinirlerinize birazz hakim olarak kolayca üstesinden geleceksinizdir, inanıyorum...

NOT: sekreterya?! değil hanımefendinin yaptığı iş GM Asiste etmek (tecrübesinde de c level diye belirtmiş) umarım aradaki farkı algılayabilirsiniz..

Dur dur , daha ikinci haftandasin, alışırsın belki bir süre sonra.
Ben de sevdiğim bir işe yeni başladım, on gündür falan da sisteme erişimim var, böyle tüm müdürlerin hatta valinin bile olduğu. Devamlı isimler değişiyor, ama benim haberim yok. İkide bir duzeltme yiyorum. En son bugün beş yere bakıp doğru ilettim sandım, gönderdiğimiz insanları titrine göre sıralıyormusuz, hiç haberim yok yine geri geldi
Valla bazen 'baslicam heee' diyesim geliyor. Acil isim oluyor , gönderdim zannediyorum . Saatler sonra açıp bakıyorum evrak imzalanmış mi diye, bana geri gelmiş, a'yi küçük yazmışım, Ali'yi veliden önce yazmışım falan filan
Çok sinir bozucu, ama alışacağım.
Sen de zamanla alışırsın bu sisteme. Yapacak bir şey yok. Madem şartlar iyi, çıkmayı düşünme bile

Bu iş hangi bölümden mezun olarak yapılıyor ki? Merak ettiğimden soruyorum.

Yani İngiliz dili Edebiyatı okuyup yapan da var, lise mezunu olup kendini geliştiren de, ya da Büro Yönetimi bölümü var, Halkla İlişkiler okuyan da. Hatta Astronomi okuyup işsiz kalan bir asistanımız bile vardı eski şirkette.

öncelik olarak karsi tarafin sizin koymus olduugnuz saatlere kendisini ayarlamasi gerekli veya öneri sunabilir daha yakin secenekler olarak fakat rahatina göre kimse hareket edemez ki herkes iisini yapiyor sonucta.. bizde de bu sekilde toplantilar ayarlandiginda cogunlukla asistanin vermis oldugu saatlere uymak zorunda kaliyoruz yoksa herkes kafasina göre hareket ederse sizin orada anlaminiz ne. daha disiplinli yerler oldugunu da düsünüyorum bilginizi tecrübenizi daha iiyi yerlere aktarabilirsiniz :)

Çok uzak olduğum bir konu ama siz haklı geldiniz bana.Toplantılar genel müdüre göre ayarlanmalı. Herkesin keyfine göre olması imkansız. İşten çıkmayın ama çözmeye çalışın..

Sizin asistan olarak falanca vakitler müsait olsa bile mantıksız vakitler istendiğinde takvimde müsait olduğumuz saatler şunlar görünüyor diyerek ipleri elinize almanız gerek. Bana düzeltilemeyecek durumlar gibi görünmedi. Teamsi yaladım yuttum gibi şeyler demişsiniz de bazı şeyleri çok mu gözünüzde büyütüyosunuz aslında pek çalışasınız yok mu acaba? Teamsi beyaz yakalı herkes bilir

Yok onu şu anlamda dedim yani ilk kez yoğun bir takvime denk gelmedim özellikle pandemide tüm süreçler online (teams) e kayınca neredeyse günün tamamında toplantı yapılıyordu ve hiçbirinde de sorun olmadı. Çalışasım var neden olmasın çok da hevesliyim ama sistemsizlik beni çok gerdi bi de adamın birinden fırça yedim ilk günden me oluyoruz dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…