İşe alındım ama tatil?

O arada 6 hafta izin alan ben

Yaa evet bence de. Ben onun için üzüldüm

İşverenlerim çok tatlı
O yüzden orada çalışmayı çok istedim

Bence söyleyin ödeme yaptım çocuk tatil gününü bekliyor falan diye, ben daha önce ki çalıltığım şirkette işe girişte söylemiştim şu tarihlerde gelemem diye gayet anlayışla karşıladılar sorun olmadı.

Söyleyin. Zaten önceden belirtmişsiniz. Bizim şirkette arkadaş işe başlamadan söylemiş görüşmede biletim var diye. Gitti geldi sorun olmadı.

Elbette söylemelisiniz. Ben daha iş görüşmesinde (Haziran ayında) eylülde 2 hafta çalışamayacağımı tatil aldığımızı söylemiştim, hiç sorun etmediler. (Ama ben yurtdışındayım Türkiye’deki şirketler sorun eder mi bilemedim)
Siz “daha önce söylediğim gibi şu tarihler için satın alınmış bir tatil planım var. Hemen mi işe başlamamı tercih edersiniz, tatil dönüşü mü” diye uygun şekilde sorabilirsiniz

Sıkıntı olacak bir konu değil müdürünüzü arayın işe kabul edildiğiniz çok mutlu ve heyecanlı olduğunuzu fakat kıştan aldığınız tatil için de ailecek ihtiyaç duyduğunuz belirtin. Hem tatil yapmış bir şekilde başlamak sizi motive edecektir zaten bu yıl izniniz olmayacak.

Daha baslamadigin ise tolere edeceklerini sanmıyorum. Eşiniz çocuğa bakabilir mi tek başına ?

Bugün arayıp hayırlı olsun dediler.
O zaman yarın IK ile görüştükten sonra mı arayayım
Evet ilk fırsatta konusun,hemen başlayacakmışsınız gibi program yapmış olabilirler. İk ile bile konuşabilirsiniz ben
bahsetmistim gorusmede şu tarihlerde olmayacagimi,nasıl yapalim tatil sonrası mı geleyim,şimdi mi başlayayım diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…