iş yerinde yapılan haksızlık (corona)

evet bende o yorumunuza ; 'bende şanssız kesimdenim. Bize izin tercihi bile sunulmadı' demiştim .
Gerçekten de öyle bazısı evde korumada bazısı marmarayda sürünüyor . Bir diğeri 500t ye biniyor.

Hepsi aynı oda da oturuyor.(ortak ofisteyiz)

Kim ne yapıyor belli değil.
Kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. ( sürekli dezenfekte olmak gibi. )

Ne kadar yeterlı orası muamma .

Pek çok kuruluş vardiya sistemine geçti.
Sistem şöyle işliyor, benzer işleri yapabilecek elemanlar gruplaara ayrılıyor, her gün o gruptan bir kişi evinde kalıyor, diğerleri evden çalışıyor. Yöneticiler genelde iş yerinde kalmak zorunda kalıyor, o nedenle sizi işyerinde bırakmışlardır, yedeğiniz kim?

Bende benzeri bir şey düşündüm böyle aleni haksızlık yapılamaz nöbetleşe falan mı olacak ki

maalesef asistan şoför çaycı vs gibi iş gruplarına bu olay hep oluyor
müdür varsa sende gel
bende öbür hafta yıllık izin alacağım bu haftayı iyi kötü bitirdim
4,5 yaşında kızım var 14 yaşında ablamız da var bu hafta babaları gece vardiyası öğlenleri bir abla bir baba idare ettiler
haftaya mecbur almak zorundayım
öbür haftalar Allah kerim

Yedeğim yok. Ölene kadar ben çalışacağım gibi görünüyor.

Komple yasak gelmezse benim hiç şansım yok..

Aynen öyle çaycı , şoför , temizlik görevlileri bunların hepsi burada maalesef ve içlerinde engelli arkadaşlarda var.

Bende benzeri bir şey düşündüm böyle aleni haksızlık yapılamaz nöbetleşe falan mı olacak ki
Maalesef

Resmen 2 gündür kimse gelmiyor bir kaç kişi dışında.

Evlerinden çalışıyorlar. onlar için mutluyum ama peki biz ?

Hayır konusu bile geçmiyor. Açıklama bile yok yani.

Bende defalarca tüp bebek tedavisinden sonra hamile kaldım daha çok yeni bende çalışıyorum ve tüm iş arkadaşlarım ama patronlar yok.Ellerimden kanlar akiyir artık alerjim var sürekli kolanya dezenfektan elimde napicami şaşırdım

Siz de durum daha vahimmiş. Bizde en azından genel müdür de burada.

Onlar gelmeyip bizi getirseler daha çok sinirlenirdim sanırım.
Yetkili biriyle konuşun diyeceğim ama yetkili yok sanırım.

Peki rapor almayı deneseniz olmaz mı ?

Maalesef

Resmen 2 gündür kimse gelmiyor bir kaç kişi dışında.

Evlerinden çalışıyorlar. onlar için mutluyum ama peki biz ?

Hayır konusu bile geçmiyor. Açıklama bile yok yani.

Alt müdürlüklerin de mi İdari personeli yok, onlarla rotasyon yapın. Hiç olmuyorsa kendinizi odanıza kapatın, kendi arabanız yoksa boşa çıkan şirketin arabası ile sizleri evlerinize bıraksınlar. Oturup otobüse binerek işe gelmeyin. Odanızın kapı kollarına, masanıza iyice kolonya sıkın. Genel müdürün korunması için alınan tüm tedbirlerin size de uygulanmasını isteyebilirsiniz. Sonuçta patronla direkt temasınız var, adam sizi koruyarak kendini de koruyacak.

Öksürürsem ne yapalım bize bilgi verilmedi diyin, biraz heyecanlansınlar.

Komple yasak gelmezse benim hiç şansım yok..

Aynen öyle çaycı , şoför , temizlik görevlileri bunların hepsi burada maalesef ve içlerinde engelli arkadaşlarda var.
işte bu yüzden ve hemde ülkemiz için istedim sokağa çıkma yasağı gelmesini
hadi bu hafta izin alacağım da okullar açılmayacak bu gidişle
küçük kızım evde.. nasıl olacak hiçbir fikrm yok

servis ve toplu taşıma kullanmıyorum. Evim işime yakın.

Odam yok maalesef ortak ofis ortamında çalışıyoruz.( Buna genel müdür de dahil)

işte bu yüzden ve hemde ülkemiz için istedim sokağa çıkma yasağı gelmesini
hadi bu hafta izin alacağım da okullar açılmayacak bu gidişle
küçük kızım evde.. nasıl olacak hiçbir fikrm yok
Vaka sayısı arttıkça ki artıyor maalesef yeni kararlar alınır diye düşünüyorum.

servis ve toplu taşıma kullanmıyorum. Evim işime yakın.

Odam yok maalesef ortak ofis ortamında çalışıyoruz.( Buna genel müdür de dahil)

Peki madem ki az kişisiniz, ofiste dağınık otursanız? Şu anda boş bir sürü yer var, dip dibe neden oturmanıza gerek yok. Bilgisayar kasalarını sandalyelerini yarım saatte maksimum taşırsınız. Pencere kenarına yerleşin, bol bol havalandırın. Bir de toplu taşıma kullananlar bir şirket arabasına binsin evlerine dağıtılsın.

Laptoplarımız var.

Müdür başka yere oturmamı istemiyor. Benimle sık sık iletişim halinde olması gerekiyor çünkü.

Diğer kişiler ayrı ayrı oturuyor. Cam açmayı da çok istemiyorlar. Soğuk diyorlar vs vs.

Mola saatlerinde havalandırmaya çalışıyorum. Yemekhaneye asla gitmiyorum. Ellerimi sık sık yıkıyorum.
Bardagımı ayrı tutuyorum. Her bir şey içeceğimde tekrardan yıkıyorum.

Şimdilik elimden gelenler bunlar.

Bin kisilik vardiyali sistemde 3 vardiya 3 bin kişi aşağı yukarı hiç bir önlem yok zorunlu maske dışında ya bizimkiler ne yapsin kaynanası kayınpeder i umreden gelen mi ararsın onları ziyaret e giden mi

Patron un egoları yüzünden sizi bırakmışlar bende aynı işi yapıyordum her durumda asiste edilmeleri gerekiyor çay kahve falan herhalde derdi
iş yok herkes evindeyse ne alaka sizi tutmak

Patron un egoları yüzünden sizi bırakmışlar bende aynı işi yapıyordum her durumda asiste edilmeleri gerekiyor çay kahve falan herhalde derdi
iş yok herkes evindeyse ne alaka sizi tutmak
aynen öyle. Asiste edecek bir durum yok çünkü kimse yok yani.

Ama gel gör ki sesimizi duyan yok .

Komple sokağa çıkma yasağı gelmediği sürece ben buradayım sanırım.

aynen öyle. Asiste edecek bir durum yok çünkü kimse yok yani.

Ama gel gör ki sesimizi duyan yok .

Komple sokağa çıkma yasağı gelmediği sürece ben buradayım sanırım.
Valla inşallah hasta olmadan bu dönemi hepimiz atlatırız insan fazla da üsteliyemiyor işsiz kalmamak için Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…