iş yerinde yapılan haksızlık (corona)

bizdede öyle ama sebeb:

cocuklular eve, ileri yastakiler eve

her odada bir iki kisi kalcak sekilde planlandi...

ve evde cildirmak üzereyim. cocukla calisilmiyor

Belki dönüşümlü bir durumdur, öyle değilse bile öyle olmasını talep edin
İlk açıklandığında 2 gün denenecek. Acil bir durumda yapılabiliyor mu ? evden yürüyor mu işler dendi.
Tatbikattı yani.

Şimdi böyle devam edecek deniyor. eee peki biz ?
soran yok,açıklama yapan yok.

Kaos ortamı.

bizdede öyle ama sebeb:

cocuklular eve, ileri yastakiler eve

her odada bir iki kisi kalcak sekilde planlandi...

ve evde cildirmak üzereyim. cocukla calisilmiyor

Biz toplu ofiste çalışıyoruz.

Genc yaşlı olarak ayrılsa zoruma gitmezdi zaten. Anlamsız bir belirleme.

Engelli kadrosu burda mesela .Risk grubu olmasına ragmen

Eşim de özel sektör de ve üstelik AVM içinde 😩
Bir çok firma izin verdi, yani 20 firma varsa, 15 tanesi ya komple izin verdi, ya da saatleri kısaltti.
Su durumda hala ise çağırıyorlar eşimi ve diğer personeli.
Ben hamileyim, evde küçük çocuk var.
Bende sinirden deli oluyorum..
Vicdan kalmamış insanlarda.

Biz şantiyede çalışanlarda full ekip çalışıyoruz.
Allah sonumuzu hayır etsin.

tüh ya nasıl böyle bir karar alınır böyle bir zamanda. acaba bu tarz şeyler şikayet edilemiyor mu? sosyal medyadan falan yaysanız o zaman da işinizden olursunuz. valla vicdan herkese lazım. Allah yardımcınız olsun. Sizi ve sizin gibi çalışanları korusun. Dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden sizlere😔

kamuda çalışıyorum. şuan işlerin yoğunlaştığı sektörlerin birinde sürekli dışarda kalabalıklardayım. Bu şekilde devam ederse kendime hedef koyduğum süre 3 hafta. 3 hafta yakalanmamayı başarırsam yararım olacak. evi ayırdım. sadece ana eşyalar ile boş bir evdeyim. hadi biz mecburuz da siz işiniz olmadığı halde neden böyle bir durumda kaldınız anlamadım. bu durumlarda korkum ise maaş verilmemesi. şirketlerin istifa etmesi.

Kamudayım herkes idari izin aldı herkes kronik hastaymış meğer...ben yıllık izin istedim vermediler zaten az kaldık dedi oysa alakası yok...psikolojim bozuk dedim iş daha onemli dedi

Bizde de patron ve üst düzey yöneticilerimiz gelmiyor. Bizim şirket zaten aile şirketi yani gelmeyenlerin hepsi yakın akraba. Çalışanlar olarak biz geliyoruz ama şoförle aldırıyorlar evden. Bende şeker ve alerjik astım var. Ayrıca engelli bir çocuğum var. Bu gün tekrar konuşucam bir şeyin değişeceğini sanmıyorum ama şansımı deneyeceğim.

Dün başka bir konuya yazdığımı kopyalıyorum. Yalnız değilsin inan

"Aynı şirkette bir kesime 'giris çıkış saatleriniz esnek -kalabalik saatte aman gelmeyin. Çok kalabalıksa taksiye binin fiş yazdirin.donusumlu olarak her gün biriniz gelsin' derken aynı şirkette aynı binada olan diğer bir kesime 'is devam ediyor. Çalışmak istemeyen ücretsiz izin hakkını kullanabilir' dediler
Şaka gibi gerçekten. Bu adaletsizlik , bu bazı canların candan sayılmaması beni bitiriyor (ben şanslı kesimdenim. Ama haksızlık haksızlıktir. Böyle düşünen patronlara, sisteme yazıklar olsun )"

tüh ya nasıl böyle bir karar alınır böyle bir zamanda. acaba bu tarz şeyler şikayet edilemiyor mu? sosyal medyadan falan yaysanız o zaman da işinizden olursunuz. valla vicdan herkese lazım. Allah yardımcınız olsun. Sizi ve sizin gibi çalışanları korusun. Dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden sizlere😔
dediğiniz gibi şikayet edip sesimizi çıkarsak işimizden olacağız. Bunu biliyor ve haksızlıkğa devam ediyorlar.

Elimizden bir şey gelmiyor. Allah'a havale ediyorum bende. Ne diyeyim.

kamuda çalışıyorum. şuan işlerin yoğunlaştığı sektörlerin birinde sürekli dışarda kalabalıklardayım. Bu şekilde devam ederse kendime hedef koyduğum süre 3 hafta. 3 hafta yakalanmamayı başarırsam yararım olacak. evi ayırdım. sadece ana eşyalar ile boş bir evdeyim. hadi biz mecburuz da siz işiniz olmadığı halde neden böyle bir durumda kaldınız anlamadım. bu durumlarda korkum ise maaş verilmemesi. şirketlerin istifa etmesi.
işte bende buna kızıyorum.

Gerçekten burada olmam gerekse zaten işimi bırakıp gitmem.

Hayatımının hiç bir döneminde işten kaçmadım da hepsi biliyor 10 yıldır aynı yerde çalışıyorum.
Ama evden çalışabiliyor olmak varken sırf müdür ego tatmini yapsın diye gelmek o kadar zoruma gidiyor ki.

Sabahtan beri kafamda bunu döndürüp duruyorum. Hiçbir şeye adapte olamıyorum.

Sizde çok dikkatli olun lütfen. Dışarıda bir işiniz oluyor olması çok üzücü :KK43:

Olabildiğince kendinizi koruyun ne olur .. Allah yardımcınız olsun.

Hiç bir açıklama yapılmadı kızlar. Salı günü çıkış saatinde gelip sen sen sen geliyorsun sen gelmiyorsun dendi.

Genel müdür asistanı olarak görev yapıyorum. Genel müdür burda ama zaten benim onu asiste edeceğim bir durum yok. Çünkü herkes evinde.

İşimi evden götürebilirim yani .
Bu iş ya herkes ya hiç kimse olarak yapılır benim bildiğim.

Önce sadece 2 gün deneme dediler. Herkes Cuma gelecek, tatbikat gibi düşünün diye söylendi.
Hadi tamam dedim.

Yalnız şuan böyle devam edileceği konuşuluyor.
Sinirimden öleceğim.
bende müdür asistanıyım bende işteyim
müdürlerim de burda
kimi arkadaşlar uzaktan çalışıyor kimileri geliyor bizde
benim tesellim en azından gelenler olduğu

servis vs temin edildi mi var mı yoksa toplu taşıma mı kullanıyorsunuz?
toplu taşıma kullanıyorsanız servis ayarlayın diyebilirsiniz en azından

Bizde de patron ve üst düzey yöneticilerimiz gelmiyor. Bizim şirket zaten aile şirketi yani gelmeyenlerin hepsi yakın akraba. Çalışanlar olarak biz geliyoruz ama şoförle aldırıyorlar evden. Bende şeker ve alerjik astım var. Ayrıca engelli bir çocuğum var. Bu gün tekrar konuşucam bir şeyin değişeceğini sanmıyorum ama şansımı deneyeceğim.
işte bunları okudukça iyice sinir oluyorum.

Patron insan çünkü çalışanlar değil dimi.

Bu düzen beni coronadan daha çok korkutuyor.
Olan biz garibanlara olacak .

bende müdür asistanıyım bende işteyim
müdürlerim de burda
kimi arkadaşlar uzaktan çalışıyor kimileri geliyor bizde
benim tesellim en azından gelenler olduğu

servis vs temin edildi mi var mı yoksa toplu taşıma mı kullanıyorsunuz?
toplu taşıma kullanıyorsanız servis ayarlayın diyebilirsiniz en azından
benim de müdür geliyor. Aslında onun da gelmesine gerek yok uzaktan çalışabilir.
Zaten kendisinin eşi doktor. O da riskli geliyor bana. Yurtdışı temaslı kişilerle de iletişim kuruyordur muhtemelen.

o geliyor diye gelmek zorundayım. Bu vebali nasıl alabiliyorlar anlamıyorum.
Kendim değil ailem için endişeliyim. Annem risk grubunda çünkü .

Servisler var. Benim evim yürüme mesafesi zaten.
Ama işe marmarayla gelip karşımda oturup çalışan da var.

Çorba kazanı gibi burası

X