iş yerinde yapılan haksızlık (corona)

6000 kişilik nasıl bir işyerinde çalışıyorsunuz merak ettim kusura bakmayın

esimin sirketi de evden calismaya dondugunde evden yurutulemeyecek olan isler icin duzenleme yaptilar. eve is goturemeyenler ve ayni odada calisanlarin odalarini ayirdilar vardiya sistemi koydular toplu tasima kullanmasinlar diye taksi parasi verdiler, bir kac gun sonra hala risk olusturdugu icin onlari da mecburen eve gonderdiler. esim suan evde kocaman makinayla calisiyor oyle laptop filan degil...

Resmen sizi değersiz görmüşler ya bence şikayet edin siz

Yıllık izne çıkın diyorlar hepi topu zateb 2 hafta iznim

Hayatı aksatıcak mecburi işler dışındakiler tatil olmalı bence evden çalışılmalı..
Ne kadar az insan dışarda olursa tehlike o kadar azalır. Ama bakıyorum herkes aynı devam.. bide tedbir aldık derler komik.

Genel müdür geldiğine göre sizin gitmenizde sorun göremedim ben. Diğerlerinin gelmemesi sizin riskinizi düşürmüş

Malesef bizim mesleğin kaderi bu. Bizde de şirkette toplasan 15 kişiyiz (100 kişiden) benim asiste ettiğim Ceo da yok gelmiyor ama siz olmadan olmaz diyorlar ben de gidiyorum işe. Neyse ki bana erken çıkma izni verdiler eşim alıyor toplu taşıma kullanmıyorum.

Bugün hemen hemen herkes gelmiş.

Bizde Cuma günleri ödeme günü oluyor çünkü. E adamlar korundu ama ben 2 gündür buradayım bu durumda bende varsa şuan onlara bulaştırmış olacağım.

Nasıl ve ne yapacağımızı şaşırmış durumdayım.

Bizde evden çalışabilenler gönderildi. Benim işim genel müdürle o yüzden o burada olduğu için geliyorum.
Sanırım gelmemem için izin kullanmam gerekiyor. Onu teklif eden de yok.

Sağlık bakanı herkes kendi OHALini ilan etsin diyor.

Sorarım bu durumda nasıl edelim? elimizde mi sankı

kendi OHALinizi ilan edin diyorlar şaka gibi.

İnsanlar mecburi işe gidiyor nasıl yapsın bunu ?

Böyle giderse daha çok üzüleceğiz.

Genel müdür geldiğine göre sizin gitmenizde sorun göremedim ben. Diğerlerinin gelmemesi sizin riskinizi düşürmüş
öyle mi dersiniz bilmiyorum bu süreçte ne düşüneceğimi artık.

Genel müdürün de gelmesini gerektirecek bir durum yok kendi istediği için geliyor.
Sırf o istiyor diye beni de sürüklüyor olmasına sinirleniyorum ve engel olamıyorum.

bağlı olduğunuz ceo olmadığı halde gidiyor olmanız kötü olmuş ya .

Bende toplu taşıma kullanmıyorum bu iyi bir şey.

Bizde bugun herkes gelmiş ödeme günü diye. Şuan burası hiç dezenfekte değil

ohal ilan edilmesi durumunda ulke ekonomisi cok cok cok ciddi sekteye ugrar ayrica kaldiramayacak olan kucuk esnaf vs batar, adamlar o yuzden kendi kendine yapabilen herkes yapsin mecbur tutmayalim diyorlsr.

onu da anlamak lazim aslinda.

İnsanız fıtratımız bu. Üzmeyin kendinizi. Diğerlerinin gelmemesi daha iyi. Unutmayın bunlar gececek. İşinizi bıraksanız 100 kişi bulurlar alacak.

Eşimin iş yerinde de var bu tür şeyler
Kronik hastalıkları olanlara ve özürlü kadrosunda çalışanlara izin verildi
Diğerleri çalışıyor, hatta az önce konuştum grip olan biri hasta olduğu için şirkete alınmamış, eşimin yanına vermişler arabayla götür evine bırak demişler, çıldırdım öfkeden. Adamın maskesi falan da yokmuş, götürme dedim neyle gidiyorsa gitsin Allah'a emanetiz ya

İnsanız fıtratımız bu. Üzmeyin kendinizi. Diğerlerinin gelmemesi daha iyi. Unutmayın bunlar gececek. İşinizi bıraksanız 100 kişi bulurlar alacak.
aynen öyle. Hep beraber gelmektense bu şekilde gelmeyi elbette tercih ediyorum.

Bir an önce atlatırız umarım.

böyle hasta kişileri korumasız şekilde birileriyle göndermelerine sinir oluyorum ya.

Biri kurtarırken diğerini riske atıyorlar. Ne kadar saçma tedbirsiz.

Şimdi eşiniz riske girdi. E o riske girince birlikte çalıştıkları ve siz ailesi etkileneceksiniz.
E şimdi eve göndermenin ne anlamı oldu ki hasta kişiyi.

Çıldırıcam ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…