İş hayatı yaşadıklarım

umutluveumutsuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2019
49
21
23
Rehabilitasyon merkezinde işe yeni başladım . Başladığım kurumu size şöyle anlatayım hiçbir düzen tertip vs yok öğretmenler kafalarına göre öğrenci alıyor sürekli farklı bir öğrenci alıyorum. Öğretmen arkadaşlar iyi insanlar ama çok kafa dengim değiller ortak konu bulup konuşamıyorum. Onlar önemli değil diyeceksiniz müdür çok sinirimi bozan bir tip şöyle anlatayım bana hiçbir şey anlatmadan ve söylemeden çok şey bekliyorlar( yeni mezunum) bir hata yaptığımda da saçma sapan tavırlara maruz kalıyorum. Sizce ne yapmalıyım işten çıksam ailem ne oldu vs laf edecek ama şu an hiç mutlu değilim
. Burda hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissediyorum ama çok iyi olduğumu bilerek mezun olmuştum. Bu arada bölümümüzde kolay iş bulunuyor yani burdan çıksam anında başka bir iş bulurum

Aslında önceden müdürü görmüştüm ilk günde de kanım ısınmamıştı çok hızlı gelişti her şey. Burayı babam çok istedi

Aslında önceden müdürü görmüştüm ilk günde de kanım ısınmamıştı çok hızlı gelişti her şey. Burayı babam çok istedi
bir sonrakinde daha tedbirli davranırsın, bence işine olumlu bakmaya çalış.
hakaret boyutuna varan bir durum yada aşırı bir mobbing olmadığı sürece inan o kadar sevimsiz insanlarla çalışacaksın ki, kaçmak bir çözüm değil.

Bu iş benim için zaten geçici atanana kadar çalışacağım. Dediğiniz gibi yapacağım

Daha öncesinde çözmem gereken şey çok çok hassasım birisi bana en ufak şey dese üzülüyorum
ben ilk işe başladığımda bir iki kez yanlış yaptım diye ağlamıştım, düşünüyorum ve gülüyorum şu an.
herkes aynı yollardan geçiyor dert etme, zamanla alışacaksın.
ben genelde böyle bir durumdaysam bir kahve alıp hava almaya çıkıyorum yada bir arkadaşımı arıyorum sinirimi atmak için, biraz durup olaya karşıdan bakınca geçiyor.
23 yaşındasınız yüklenmeyin kendinize

İnanır mısınız şu an bende otobüste ağlıyorum regl duygusallığı yoğun bir dönem hepsi üst üste gelince böyle oluyor dediğiniz gibi yapacağım toparlanacağım

İnanır mısınız şu an bende otobüste ağlıyorum regl duygusallığı yoğun bir dönem hepsi üst üste gelince böyle oluyor dediğiniz gibi yapacağım toparlanacağım
olur öyle hiç takılma. 33 yaşındayım erkek yoğun bir ortamda çalışıyorum. geçen gidip tuvalette ağladım on dakika sonra sakinleştim. duygusal insanlar böyle maalesef. sadece uzatmamaya çalış. şu an üzüldüm yada sinirlendim bitti de keyfine bak iş arkadaşlarınla daha çok iletişime geçmeye çalış.
kendini o insana karşı doldururusan nefret derecesine geliyosun merhaba dese batıyor, o hale getirme derim

İş bulman kolaysa cıkabilirsin bu da bi secenek ama bana birazda kacmak gibi geliyor. Madem iş kaygın yok daha kendinden emin özgüvenli olarak boyle bi tavirla karsilastiginda ilk isin oldugunu isin icinin anlatildiginda aayni hatayaa dusmeyecegini soylemelisin. Kimse ilk ogrendigi seyi anne karnindaa ogrenmis gibi yapaamaz ise ilk başlasanda kendi haakkini saavumaayi bil.

Evet biraz sessiz durdugum için müdür diğer çalışanlara söylemediği şeyleri bana söyleyebiliyor haklısınız..

Evet biraz sessiz durdugum için müdür diğer çalışanlara söylemediği şeyleri bana söyleyebiliyor haklısınız..
Bak aynisini yaşadim. Sessiz olanın üzerine giderler canim. Sen elinden geldigince işini iyi yap öğrenmeye bak.Bilmedigin ilk kez yaptigin işlerde sormaaktan çekinme hataa yaaptiginda da kendine kizma herkes hata yapa yapa ogreniyor, duymamazliktan gel işini yap. Baktin yöneticin çok konuşuyor boş boş açican agzini yumusak yumusak karislik vericen, yapamiyom edemiyom demiycen. Bu kismi naasil yapicam gösterin yada anlatin dicen!

Ay ben rehabilitasyon merkezinde nelere nelere maruz kaldım. Kim olduğum anlaşılmasın diye anlatamıyorum ama her şeyi dediler. Hepi topu 9 ay çalıştım üstelik. Hepsine kulaklarınızı tıkayın, yeri geldi mi asla susmayın. Sustukça tepenize daha çok binecekler, müdürden sonra sıra alt kademelere gelecek. Sonra işin içinden çıkamazsınız.

Özel eğitim mezunu musun? Bende geçici bir süre çalışıyorum sanırım rehabilitasyon merkezlerinin ortamı böyleymiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…