İş arkadaşım hırsızmış ne yapmalıyım?

Strangerthings0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
509
55
Kızlar iş yerşnden ayrılmayı düşünüyorum diye soru açmıştım.O olaydan sonra iş yerinden arkadaşımın yakın öbür arkadaşımızdan habersiz kartından 500 tl harcama yapmış ve dünde yapmış.İstifa etmiş sanırım.Bu büyük bir suç.Kız işten çıktı ama sizcede ayıp değilmi? Hala savunanlar var

Kızlar iş yerşnden ayrılmayı düşünüyorum diye soru açmıştım.O olaydan sonra iş yerinden arkadaşımın yakın öbür arkadaşımızdan habersiz kartından 500 tl harcama yapmış ve dünde yapmış.İstifa etmiş sanırım.Bu büyük bir suç.Kız işten çıktı ama sizcede ayıp değilmi? Hala savunanlar var
Siz yine de habersiz işten çıkmayın, dilekçeyle istifa edin.

Yazmış mısın bak bakalım kızın kardeşiyle arkadaş olduğunu inşallah yaşın 16 falandır bu cevaplara göre yoksa durumun vahim

O da ne ki.
Bizim işyerinde bir mimar vardı.
Kadın aşırı zengin, kocası fabrikatör.
Kendisi de manken gibi ve nasıl bakımlı bir kadın.
Kadında kleptomani varmış.
İşyerinin yanındaki marketten bir iki aşırıyormuş bir gün yakalanmış ve rski kayıtları açmışlar ki kadın her gün sürekli çalıp çalıp gidiyor.
Ayy hayatımın şoku idi valla:))

Hırsızlığın nesini savunuyorlar. Ahlaki değerler her yerde aynıdır. Çalma, dürüst ol, aldatma vs.

Siz bunu öğrenince veya anlayınca çıkmıştır.Cikmazsa bu tarz şeyleri işyerlerinde affetmezler.Adamin siciline işler.

Ne yapmalıyım ne demek, size ne? Siz yasal olarak işten ayrılmanın yoluna bakın. Bu iş arkadaşları size mobbing yapmıyor muydu? İşten çıkınca aramaz sormazsınız kimseyi. Bizi dinlemeyip kafanıza göre ya ben son maaşımı aldım işe gelmiyorum yapmayın. İhbar süresi kadar sizi çalıştırırlar veya bunu ödetirler. Maaşımı aldım ne yaparlarsa yapsınlar demeyin tebligatı yolllayıverirler adresinize.

Başlığa cevaben yapmanız gereken bir şey yok bir daha muhatap olmazsınız olur biter bir de uzaktan bakıyoruz olaya o kızın kartının onda ne işi varmış neden vermiş belki arkadaşınız iftira atıyor ne bilelim yani ayıpsa bile size yapılmadı ayıp , iş yerinden de ayrılacaksınız neyi dert ettiniz ?

Evet doğru değil. Ama siz kendi doğrularınızla yanlışlarınızla ilgilenin, mesela telefonla işten çıkmayın :) kart sizin kart değil. Sonuçta kart sahibi her türlü bunu öğrenecek ve peşine düşecektir.

X