IP numara tespiti (Lütfen Yardım)

darkblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
811
7
Bana gelen mesajda ve msn de görüştüğüm kişinin IP numarasını nasıl tespit edebilirim bilen varsa bana anlatabilirmi lütfen???

eğer yanlış biliyosam affola ama adsl kullanıcısı ise, her modemi açıp kapattığında ip numarası değişir. yani sabit bir ip numarası yok diye biliyorum. yetkili mercilere başvurulduğu takdirde adres falan bulunabiliyo diye biliyorum

Sana mail atmışsa o mailin "header" kısmında maili yolladığı bilgisayarın ip sini bulabilirsin.

İp bulmak, özelliklede dos satırından, msnde o sana ileti yazdıgında, dosya attıgında v.s artık işe yaramıyor, buldugunu sandıgın ip senin servis saglayıcının olabilir.

Farzedelim buldun, kişi bilgisayarını açıp kapattıgında, yada bağlantısı koptugunda IP adresi değişicektir. Çünkü artık statik ip yani sabit ip diye birşey hemen hemen çok az, pek çok kullancı dinamik yani değişken ip ye sahiptir ki modeme reset atıldıgında yada açıp kapatıldıgında değişir...

eğer msn plus kullanıyorsanız ipget scriptini yükleyerek konuştuğunuz kişilerin iplerini görebilirsiniz

sheelly arakadasım bunu yazmas idi ben ayzacaktım dedikleri dorudur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…