interstisyel sistit :(

ruuveyda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2012
104
51
merhabalar ben de sistit hastasıyım ama interstisyel sistitmiş benimkisi,10 yıl önce ilk evlendiğimde olmuştu sistoskopi olmuştum o zaman geçmişti..şimdi bir yıldan beri yine var..sürekli yanıyorum,öğretmenim çalışmak zorundayım ama o kadar kötü durumdayım ki hiç bir yere gitmek istemiyorum..testler hep temiz..ama ben de yanma bir türlü geçmiyor..2 ay önce sistoskopi yapıldı,hiçbir sorun yok denildi, yine de geçmedi.. o kadar bıktım ki artık,gitmediğim doktor kalmadı..konyadayım en son bir prof..bi hap verdi..günde 1 kez kullan dedi 15 gün oldu neredeyse ama faydası yok..aradım bitirince kontrole gel dedi.ama ümitsizim..Ankaraya falan mı gitsem diyorum..farklı uygulamaları var mıdır acaba..hangi doktora gitsem durumu anlatsam bu hastalık geçmeyedebilir diyorlar..sonra bir sürü test,sonuçlar temiz.daha 30 yaşındayım,böyle ömür geçer mi? bitkisel duyduğum herşeyi yaptım o ara biraz azalıyor gibi oluyor sonra tekrar geliyor..bendeki idrar kesesi gibi değil de sanki idrar deliğimde bir yara varmış da o yanıyormuş gibi..hergünüm azap ,bu tür hastalığı olup da geçen var mı acaba????.

Bende şuan 6 yıllık evliyim ve senin gibi yrni evlendiğm dönemde başladı bu sıkıntı 15 tane iğne vurulduktan sonra çişimi.yaparken içimin temizlendiğini gördüm resmen. Şuan için çok sıkıntım yok ama ara ara tekrarlamıyor değil. Sana tavsiyem çokk su içmen ve de bilinen in aksine aslında dışkı ile bulaşan pis bi hastalık umumi tuvaletler kullanmamalısın. Ve çok afedersin affına sığınarak yazıyorum eşinle cinsel ilişki sonrasında mutlaka banyo yapmalısın özellikle.tuvaletlerden ve kasık bölgesinden bulaşan bi yapısı varmış bu bakterinin. Belki eşin taşıyo olavilir. Çok geçmiş olsunnn

çok teşekkür ederim,bakteriyel bişey değilmiş bendeki,yani mikrop falan yok,testlerim hep temiz,ne olduğunu ben de anlamadım,çok bela bir hastalık,dediklerinize dikkat ediyorum ama bir türlü geçmiyor,,inş siz de birdaha olmazsınız..

Maydonoz sapını haşlayıp içmeyi denediniz mi?
Sistit sık sık olurdum ama sizinki farklı bir durummuş.
Gazoz gibi hafifletici ilaçları da var.
Biraz bitkisel şeyleri deneyin derim, böbrekleri ve idrar yolunu söktürücü kürler.

İnş. Srnde hemen kurtulursun canım çok pis bişeyy yaaa

Maydonoz,karnabahar,ibrahim gökçek iksiri,tabletleri neler kullanmadım ki hiçbirinin faydası yok malesef.moralimi çok bozuyor.tuvalet görmek bişey yiyip içmek istemiyorum

Sistit belasıyla çok uğraştım bende halen ara ara oluyorum özellikle adet öncesi yada sonrası.vucut dırencımmı düşüyor ne. Tek care su sıstıtın bol bol su ıcın. Ben ne zaman az su ıcsem hemen yanma oluyor ve sıstıt oluyorum.

Bıde hastalığı hıssettıgım an karnımın üstünde sıcak su torbasıyla gezıyorum.

Merhaba! 1,5 yıldır bu illetle uğraşmaktayım. Gitmediğim doktor kalmadı. Acaba tedavi olan iyileşen var mı? Yazarsanız çok sevinirim.

Mrb bende bu sorunla mücadele ediyorum acaba siz iyileştiniz mi uygulanan bir tedavi iz varmı lütfen cevap verin çok kötü bir durumdayım canımdan bezdim

Kızlar bu hastalığa bir çözüm bir doktor bulabilen var mı ya. 30 yaşındayım ve her ay sistit oluyorum. Her sabah ilk idrara çıktığımda aklım hep acaba yanmam olacak mı diye... geçmeyen bir yanma problemim var ve tahlillerimde bakteri çıkmıyor. Bol su içiyorum bitkisel olan her şeyi denedim. Son çare olarak sistoskopi yaptırmaya karar verdim ve bu virüs belası çıktı. Çözüm bulabilen varsa yazsın lütfen

Umutsuz olmamak gerek tedavisi var ilaçları da 100/80 ve ya tamamen düzelen var rabbim herkesin yardımcısı olsun tez vakit herkes kurtulsun inşallah
Merhaba durumunuz nasıl umarım iyisinizdir. Sanırım bende de aynı sorun var. Doktorlar henüz net tani koymadılar ama belirgin 3 aydır hergun mesanem ağrıyor

Merhaba benimki de bu galiba henüz sistoskopi olamadım ama önce adet dönemlerinde başladı, sonra sürekli hale geldi üstelik cinsellikte de yanma var ben de niğdedeyim ama başka yerlere de gitmek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…