Makyaj Ürünleri İnternetten yurtdışı alışverişlerine sınırlama

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Benim aldıgım urunlerde gümrükte bekletiliyor mayıs ayının 5. de almıstım aşağıda bana straw. ın verdiği yanıt boyle olmuştur...
Blick arkadaşıma katılıyorum daha basımıza neler gelecek dur bakalım zengınlerı zengın etsınler ama bızım burda satılan urunlerden cok daha ucuz fıyatla satılan urunlerımıze ambargo koysunlar... Dava açılmıs umarım tekrardan eskisi gibi online alışveriş edebiliriz. Çok yakında zaten nete de sansur gelıyor nerde kaldı özgürlüğümüz haklarımız????
Değerli Müşterimiz,

Eminiz ki Türkiye'de kozmetik ürünleri için uygulanmaya başlanan yeni tebliğden haberdar oldunuz. Siparişlerinizi size ulaştırmak için çözüm bulana kadar, sizden gelecek siparişleri geçici olarak durdurmuş bulunuyoruz.

Eğer 19 Nisan - 14 Mayıs arasında gönderilmiş ve henüz size ulaşmamış bir paketiniz varsa, bu paket Türkiye Posta Servisinde tutulmaktadır. Şu an için bu paketlerin müşterilerimize teslim edilmesi için görüşmelerimizi yapıyoruz ve bu konunun çözüm çalışmaları sırasında bir süre daha göstereceğiniz sabır için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Paketlerin size ulaştırılması konusunda bir anlaşmaya varamadığımız durumda Türkiye postasının paketlerinizi bize iade edeceğini anlıyoruz. Siparişlerin iade edileceği onayını alır almaz sizlere para iadesi yapılacaktır. Sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Eğer 15 Mayıs ve daha sonra verilmiş siparişiniz varsa, bu konu üzerinde tüm çalışmalarımız devam ederken siparişlerinizin depomuza iadesi için gerekli çalışmaları yaptık ve iade edildiği onayını alır almaz sizlere para iadesini yapacağız.

Lütfen para iadesi yapıldığına dair bizden mesaj bekleyiniz ve işlemlerin tamamlanması için bize 48 saat süre tanıyınız.

Bu konuda soracağınız her türlü soruya memnuniyetle cevap vermekle beraber, Türkiye'deki müşterilerimizden gelen çok yoğun mesajlar nedeniyle size istediğimiz hızda cevap veremeyebiliriz. Tüm mesajları en hızlı şekilde cevaplamaya çalışıyoruz ancak size geri dönüşümüz yaşanan bu yoğunluk nedeniyle 36 saate kadar çıkabilir. Sizden bu süreçte sadece çok gerekli mesajları göndermenizi rica ediyoruz.

Saygılarımızla,

Ben de vekalet verecekler lıstesıne katılmayı dusunuyorum bırılerının elını tasının altına sokması sart uzaktan olmamalı boyle dıyerek olmaz ancak hukuksal platformda bır seyler yapılabılır...
Gelişmeleri merak eden arkadaşlar ONLINE ALIŞVERİŞ YASAĞI bu sıteden de bakabılırler neticeye...

türkiyede neredeyse tekel hale gelmiş ve sektörü tek başına elinde tutmaya çalışan bir kaç kozmetik firmasının oyunu bu. ben de inadım inat almıycam onlardan bişey bile bile kazıklanmıycam. toplıycam biriktiricem yurt dışına gidip gelecek olan eşe dosta sipariş vericem onlar vasıtasıyla yine uygun fiyata getirmeye çalışıcam. :KK47:

Dava açılması için hepinizin maddi desteği gerekiyor arkadaşlar. Eminim yurtdışından kozmetik alışverişi yapıp da buna destek vermeyecek yoktur.

Lütfen bana ne demeyin, artık taşın altına elimizi sokma zamanı.

Yapacağınız bir en ufak katkıyla bile yine eskisi gibi özgürce alışveriş yapma şansını kendinize vermiş olacaksınız.

Bu yasakla yaşamak daha mı iyi?

Dava ücretinin toplanabilmesi için Av. Umut Şeker tarafından açılan hesap numarası ve açıklamalar burada:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Para gönderdikten sonra destek olduğunuzu belirtmek için bu etkinliğe de katılabilirsiniz:xxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
normalde mesajımı alıp başka bir konuya tekrar yollamayı hiç sevmem ama bu konu önemli o yüzden yazıyorum.

Bu bela başımıza tekir acar ve birkaç firmanın birleşip strawberry'e karşı güçbirliği yapıp yargı yoluna gitmesiyle, başımızdaki büyüklerin de bunlara peşkeş çekip tüm parfüm sektörünü bu firmalara nemalamasından dolayı çıktı. Tabii çıkan genelgeyle bundan sadece kozmetik ve gıda ürünleri değil, tüm yurtdışı alışverişi etkilendi. Senede 5 alışverişle sınırlandırma yapıldı. Rezalet resmen...

Bu belanın devletimizin çıkardığı saçma genelgenin iptal edilmesi için uğraşıyor facebookdaki gruptaki arkadaşlar. Dava açılabilmesi için bir takım masraflar var. Açılan banka hesabı ve paypal hesabına insanlar katkı payında bulunuyorlar. Avukata verilecek vekillik için İstanbul'dan ve Ankara'dan vekaletleri topladılar. 5 gün oldu. Şu anda 1500 TL gibi bir para toplanmış. 7450 TL toplanması gerekiyormuş. 3 hafta daha süre var. Davanın açılabilmesi için yasal zaman 19 Haziran'da sona ericek. O zamana kadar dava açıldı açıldı, açılamazsa koyun gibi Tekin Acar ve bilimum firmalar tarafından güdülmeye devam edeceğiz. Arkadaşlar uğraşıyor , inş. hayırlı bir sonuç olur dava açılabilir. Destek vermeliyiz.

Yasak değilse facebook'daki grubun linkini de paylaşırım. @Persona arkadaş bir takım bilgiler vermiş grup hakkında ama mesaj sansüre uğramış.

Aldığım son bilgiye göre yasak kalkıyormuş. com.tr olarak türkiyede satış yapmaya başlıcakalrmış.bunların türkiye şubelerimi ne varmış.3 aydır sinir krizlerimin nedeni olan yasak kalkıcak sonunda.Tekin Acarda batıyorsa batsın.

selamlar.ben de bu haberi duyunca çıldırmıştım.benim alışveriş yaptığım cheapsmells e mesaj attım.bizde öyle bi sorun yok dediler. bnde sipariş verdim hemde defalarca hiç bir sorun yaşamadım.genellikle teknolojik ürünler ve yüklü alışverişlerde sıkıntı yaşanıyormuş sanırım.ben öyle duydum....:KK51:

selamlar.ben de bu haberi duyunca çıldırmıştım.benim alışveriş yaptığım cheapsmells e mesaj attım.bizde öyle bi sorun yok dediler. bnde sipariş verdim hemde defalarca hiç bir sorun yaşamadım.genellikle teknolojik ürünler ve yüklü alışverişlerde sıkıntı yaşanıyormuş sanırım.ben öyle duydum....:KK51:

şimdi strawberryden sipariş verirsem sorun yaşamayacağım öyle mi:KK9::KK52:

Aldığım son bilgiye göre yasak kalkıyormuş. com.tr olarak türkiyede satış yapmaya başlıcakalrmış.bunların türkiye şubelerimi ne varmış.3 aydır sinir krizlerimin nedeni olan yasak kalkıcak sonunda.Tekin Acarda batıyorsa batsın.

Gebersinler ya :/ Çok fazla sinirliyim Buna sebeb olanlara .... Bu arada Son zamanlarda riske girip şansını deneyen varmı ? herhangi bi kozmetik ürünü gtirtmeyi denedinizmi ? ben hemen her ay yurt dışından alışveriş yaptım ayakkabı ve kıyafet aldım bu yasak tantanası cıkdıkdan sonra rahat 4-5 sefer 70 TL den az olmamak üzere alış veriş yaptım ve sorunsuz ulaştı .. ama kozmetikde tereddütlüyüm bazen şeytan diyor riske at 20-30 Tl ebaydan kozmetik bişiler al bak bakalım geliyormu :/

Kızlar benim bildiğime göre gümrükten geçerken ülke girişlerinde problem oluyo çünkü bildiğiniz gibi kozmetik ürünlerin büyük bi kısmı kimyasal maddelerden elde ediliyor ve ülkeler bunu risk unsuru gördükleri için gümrükten geçmelerine izin vermiyorlar.:KK25:

yani şu elf'den fırça setini alamadan yasak geldi ya hiç birşey demiyorum :KK19:

Londra'da Bir Turk Kizi
bu kıza bayılıyorum her zaman takibimde:KK64:

elfin sitesinden sıparıs verıcem ama korkuyorum :KK43:
sorun olmadıgını turkıyeye gonderım yaptıklarını soyluyorlar ama yınede guvenemıyorum
sız yakın zamanda hıc yaptınızmı

:KK53: Ciddimisin ? Kozmetik ürünlerimiydi bu aldıkların ? Kozmetik ürünlerinin girişi tamamen yasaklandı diyorlardı.. ben ayakkabı kıyafet aksesuar aldım sorun yaşamadım defalarca ama kozmetik icin bi türlü cesaret edemedim . bilgi verirsen sevinirim

X