İnsanlar komşuna bile yemek götürürken...........

zor durumdasınız allah yardımcınız olsun inşallah
ama eşinin ailesin bukadar yükleneceğine sen neden bir iş bakmıyorsun?
herkes bir iş ara demiş ama bunlara yorum yapmamısın?
bence sen ağlayıp sızlanmayı birak hemen yarin bir iş ara
biyerde tezgahtar olur, kasiyerlik olur bişeyler olur elbet
aramasan bulamasın
allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda bir iş bulursun
evet beli eşinin ailesi düşüncesiz insanlar, ama belkide onlarında durumu iyi değildir bilemeyiz yani
o yüzden bence sen onlar şunu yaptı bunu yapmadı gibi lafları bırak biran önce az daha olsa para kazanbilecek bir iş bul kendine evine ve eşine destek ol eminim o bu duruma senden daha çok üzülüyordur
hem kendi ailesinin vicdansizliği hemde senin ailenden para yardımı almak onu çok ezik duruma sokuyordur
birak eşinin ailesini eşini düşün canım

Canım bu devirde kimseden kimseye fayda yok.. tırnağın varsa başını kaşıyacaksın.. Yani demem o ki şu anki geçirdiğin sıkıntılı dönem belki ilerde sana fayda sağlayacak.. Nasıl mı? Daha temkinli olarak, paranın kıymetini bilerek, ayağını yorganına göre uzatarak.. canım bende seninkine benzer bir durum yaşıyorum ve bu yaşadıklarımdan kendime ders çıkartıyorum.. Benim var günümde yanımda olanların hiç biri yok..Bin bırak borç istemeyi borç verdiğimiz parayı bile alamadık abisinden...O yüzden bir iş bul çalış canım kimseye muhtaç olma....

Bence en kisa zamanda is bul ve çalismana bak. Sana hak veriyorum, ama onlar bi kap yemek getirecekler diye bekleme. Ellin ayagin tutuyor çok sükür, bulursun bir is, asgari ücreti alsan bile, masraflarini giderir.

iş arıyoruz,uğraşıyoruz.zaten ne olsa yapacak durumuna geldiğimiz için üniversite mezunu bir adam bugün inşaatta hamallık yapıyor.yanlış anlaşılmasın namusunla kazandıktan sonra ayıp değil ama insan verdiği emeklere acıyor.(((((((((((

Canım anladığım kadarıyla siz karı koca sırt sırta vermiş bu geçici zorluğun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki siz hep böyle el ele- omuz omuza-sırt sırta olduğunuz sürece her zorluğu aşarsınız. İşte en büyük zenginlik te bu birlik.

Çok haklısın canım komşu komşuya bir kap yemek götürmek için yarışırken-kardeşlerin bu kadar duyarsız oluşuna anlam veremezsin. Bunu umman yardım beklemek değildir.
Bu bir insanlık vazifesidir. Ve Yapılmalıdır. Manevi değerlerimizin ölmesine seyirci kalmamalıyız. Hani biz "KOMŞUSU AÇKEN TOK UYUYAN BİZDEN DEĞİLDİR." geleneğinden geliyorduk. Ne oldu bize? Niye böyle olduk?

Bütün geceler sabahlara gebedir canım. Sizin güneşinizin doğması da çok yakın.
Yüce Rabbim bol ve bereketli rızık kapıları açsın İnşaallah.:Saruboceq:

zor durumdasınız allah yardımcınız olsun inşallah
ama eşinin ailesin bukadar yükleneceğine sen neden bir iş bakmıyorsun?
herkes bir iş ara demiş ama bunlara yorum yapmamısın?
bence sen ağlayıp sızlanmayı birak hemen yarin bir iş ara
biyerde tezgahtar olur, kasiyerlik olur bişeyler olur elbet
aramasan bulamasın
allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda bir iş bulursun
evet beli eşinin ailesi düşüncesiz insanlar, ama belkide onlarında durumu iyi değildir bilemeyiz yani
o yüzden bence sen onlar şunu yaptı bunu yapmadı gibi lafları bırak biran önce az daha olsa para kazanbilecek bir iş bul kendine evine ve eşine destek ol eminim o bu duruma senden daha çok üzülüyordur
hem kendi ailesinin vicdansizliği hemde senin ailenden para yardımı almak onu çok ezik duruma sokuyordur
birak eşinin ailesini eşini düşün canım

tabii ki bende iş bakıyorum.her yere başvuru yapıyorum.ya aranmıyorum yada aranıyorum,gidiyorum ama sonrası olmuyor.zaten temmuza kadar kpss ye çalıştığım için iş bakmamıştım.ondan sonra baktım.her şeyi eşimden bekleyecek halim yok.evlenmeden önce de maddi anlamda çok şeyler yaşadık.sadee ikimiz omuz omuza verip üstesinden geldik.biz kendimiz evlendik ve kendimiz para biriktirdik diye de yazdım zaten.başkalarına el açsak idik zaten o zamanda da açardık..
ayrıca bu geçci bir durum.ben hep bize baksınlar ,yardım etsinler falan demiyorum.sonuçta zor zamanlarda insanlar birbirine yardım eder.bu zor zamnımızda da yardım etmeliler bence.bunu beklememelimiyim?
sonuçta ben çok şey beklemiyorum onlardan.bir sürü abisi var.sadece 3 ü bizimle aynı apartmanda.damlaya damlaya göl olur.biz toparlanana kadar destek çıkabilirler.elbetteki bir gün iş bulacağız.
bizim zor zamanımızda yanımızda olmayacaklarsa ne zaman olacaklar?iyi günümüzdemi

canim insallah is bulursun en kisa zamanda da hic muhanete muhtac olmazsin.

tabii ki bende iş bakıyorum.her yere başvuru yapıyorum.ya aranmıyorum yada aranıyorum,gidiyorum ama sonrası olmuyor.zaten temmuza kadar kpss ye çalıştığım için iş bakmamıştım.ondan sonra baktım.her şeyi eşimden bekleyecek halim yok.evlenmeden önce de maddi anlamda çok şeyler yaşadık.sadee ikimiz omuz omuza verip üstesinden geldik.biz kendimiz evlendik ve kendimiz para biriktirdik diye de yazdım zaten.başkalarına el açsak idik zaten o zamanda da açardık..
ayrıca bu geçci bir durum.ben hep bize baksınlar ,yardım etsinler falan demiyorum.sonuçta zor zamanlarda insanlar birbirine yardım eder.bu zor zamnımızda da yardım etmeliler bence.bunu beklememelimiyim?
sonuçta ben çok şey beklemiyorum onlardan.bir sürü abisi var.sadece 3 ü bizimle aynı apartmanda.damlaya damlaya göl olur.biz toparlanana kadar destek çıkabilirler.elbetteki bir gün iş bulacağız.
bizim zor zamanımızda yanımızda olmayacaklarsa ne zaman olacaklar?iyi günümüzdemi

elbete yardım etseler iyi olurdu ama etmemişler işte
yapacak bişey varmı?
yok
o halde sizde daha fazla birbirinize sarılın ve bu zor günleri aşın
inaniyorumki kötü zamanlar bitecek güzel günler gelecek ama o şunu dedi o bunu dedi bunu yaptılar yapmadılar diye diye kendinizi daha fazla üzersiniz ve yıpratırsınız
durumunuz oldukça zor zaten birde bunları kafaya takarsan hiç iyi olmaz
birde damlaya damlaya göl olur demisin ama diyorum ya şu sıralar zaten çok zor dönemler herkesin kendine göre bir durumu bir derdi var, herşey dişardan gözüktüğü gibi değil kimin durumu iyi kiminki kötü hiç belli olmaz
bide şöyle düşün derim, şimdi size yardım etseler ama bunun lafını etseler nasıl hissedersin? yaptıkları yardımları yüzünüze vursalar daha mi olacak
o yüzden takma baktınki zor günlerinde yanında değiller sende ona göre davranırsın bu zor günler sadece sizi bulmaz emin ol

insanlar yardım edip bir de bunu yüzüne vurursa tabii ki bu hiç hoş olmaz.o zaman ben o kişinin amimiyetine inanmam...sonuçta biz yine kendi yağımızla kavrulacağız ama aile,arkadaş,dost bunlar içi boş kelimeler olmamalı

Su parası istediklerini de okuyunca yuh artık dedim valla. Aile ilişkileri iyi olmayan bir aile imiş demekki. Onlardan fayda gelmez canım. Ama arada bir laf sokuştur valla için rahatlar. O su parasını istediklerinde bi laf kondursaydın keşke." İSKİ gibisiniz maşallah biz de sizi abi sanıyoduk" diye bi laf çarpsaydın. Bu devirde iş bulmak çok zor. Bence iş bulacağınızı pek düşünmeyin. Anladığım kadarıyla ev kirası derdiniz yok. Eşine işsizlik parası da ödüyor olmalılar. Kredi kartlarına sakın düşmeyin. Gereksiz tek bir iğne bile alma. Eşin de inşaat minşaat çalışsın elbette üzücü emeklerinin karşılığını şimdilik alamamak ama evde otursa daha beter olur bi de psikolojisiyle uğraşısın. Eskiden benim eski eşim de 3 ay işsiz kalmıştı aman Allah ım cehennem gibiydi. Bir erkeğin çalışmaması eve para getiremiyor olması çaresiz olması kadar kötü bişey yok. Allah bir an önce aydınlık günler versin

Su parası istediklerini de okuyunca yuh artık dedim valla. Aile ilişkileri iyi olmayan bir aile imiş demekki. Onlardan fayda gelmez canım. Ama arada bir laf sokuştur valla için rahatlar. O su parasını istediklerinde bi laf kondursaydın keşke." İSKİ gibisiniz maşallah biz de sizi abi sanıyoduk" diye bi laf çarpsaydın. Bu devirde iş bulmak çok zor. Bence iş bulacağınızı pek düşünmeyin. Anladığım kadarıyla ev kirası derdiniz yok. Eşine işsizlik parası da ödüyor olmalılar. Kredi kartlarına sakın düşmeyin. Gereksiz tek bir iğne bile alma. Eşin de inşaat minşaat çalışsın elbette üzücü emeklerinin karşılığını şimdilik alamamak ama evde otursa daha beter olur bi de psikolojisiyle uğraşısın. Eskiden benim eski eşim de 3 ay işsiz kalmıştı aman Allah ım cehennem gibiydi. Bir erkeğin çalışmaması eve para getiremiyor olması çaresiz olması kadar kötü bişey yok. Allah bir an önce aydınlık günler versin

biz sadece 2 kişiyiz.ne kadar su harcayabiliriz ki.bir dairede 8 bir dairede 6 bir dairede 5 kişi kalıyor.biz bu zamana kadar hiç bunun lafını etmedik ödedik.hemde fazla fala.en azından şimdiye kadar öedediklerimize sayabilirlerdi.
zaten bir konu açılsa sitemlerimi söyleyeceğim.yoksa içim rahat etmez.

biz sadece 2 kişiyiz.ne kadar su harcayabiliriz ki.bir dairede 8 bir dairede 6 bir dairede 5 kişi kalıyor.biz bu zamana kadar hiç bunun lafını etmedik ödedik.hemde fazla fala.en azından şimdiye kadar öedediklerimize sayabilirlerdi.
zaten bir konu açılsa sitemlerimi söyleyeceğim.yoksa içim rahat etmez.

cnm benim yaaaa :teselli:
keşke herkes böyle düşünseydi. Ama insanlar artık aile içinde bile birbirine yardım etmiyor bizler bu kadar mı insani değerlerimizden uzak kaldık artık anlamıyorum. benneyaptımki
İnsanlarda bir gaddarlık,çıkarcılık var ve çoğu böyle olunca insan istemeden bunlara ayak uydurmak zorunda kalıyor ... mirmirmirmir
Hem yeni evlenmeişsiniz tabiki borçlar falan olacak ve ailenin yanında durması gereken bir dönem yani sadece senin ailen demiyorum hiç olmazsa seninkiler para gönderiyormuş ya eşinin abisine ne demeli kötükedihüso
eşinin ailesini düzeltmek gerek ama bu çok zor hatta mümkün değil :çok üzgünüm:
artık size sizden başkasının faydası olmayacaktır en iyisi sende çalışmaya başla az parada verseler hiç yoktan iyidir cnm
eşinde iş bulursa herşey düzelir hep böyle olacak değil ya :teselli:

dilerim en kısa zamanda bu zor durumdan kurtulur ve refaha çıkarsınız. bu devirde artık kimsenin kimseye faydası kalmadı. Rabbim sizin ve sizler gibi işsizlerin geçim zorluğu çekenlerin yardımcısı olsun ve cümlemizin inşallah.

canim arkadasim senin durumunu cok cok anliyorum. ayni durumu ben de yasadim cunku.insanlar bazen kendi cocuklarina bile bunlari yasatiyorlar.biz de yeni evliydik, turkiye ye gelmistik evlenmek icin.kendimi karanlik bir odada gibi hissediyordum, turkiye hakkinda hicbir sey bilmiyordum.zamaninda evlenememis kacak yasiyordum resmen. ve o zamanlarda kaynanam bizim hayatimizdi bir kabusa cevirdi. esim issizdi ben de calismiyordum.2 odali evde kaynanam gorumcem esim ve ben yasiorduk.camasir makinesinde camasir yikamami yasakliyor,gunduzleri televizion syrederken sartelleri kapatiyor,ekmek, seker, zeytin ne varsa sakliyordu.subatin sogugunda soba yaktigimizda kavga ediyordu. 1 ay hasta yattim, o ise karsi odada arkadaslariyla cay iciyordu.beni gormuyordu. zeytin ve ekmekti yemegimiz, sagolsun ve Allah rahmet eylesin esimin dayisi yogurt falan getiriyor, kaynanam oz babasi 75 yasinda falan bizi yemege davet etmeye geldiginde merdivenden asagi itiyordu.ayni apartmanda yasiyor onlarla ve hic gorusmuyor.o odadan cikamaz hale gelmistim.esim annesine neden boyle yaptigini sorunca ev ayirmis guyakaydirigubbakcemile3. canim arkadasim sen esine siki siki saril, Allah bir kapiyi kapatir ikincisini acar. bizde hic beklenmedik bir anda bir kisiden yardim aldik, ve benim yasadigim yere geldik.Allah yardimciniz olsun.

canim arkadasim senin durumunu cok cok anliyorum. ayni durumu ben de yasadim cunku.insanlar bazen kendi cocuklarina bile bunlari yasatiyorlar.biz de yeni evliydik, turkiye ye gelmistik evlenmek icin.kendimi karanlik bir odada gibi hissediyordum, turkiye hakkinda hicbir sey bilmiyordum.zamaninda evlenememis kacak yasiyordum resmen. ve o zamanlarda kaynanam bizim hayatimizdi bir kabusa cevirdi. esim issizdi ben de calismiyordum.2 odali evde kaynanam gorumcem esim ve ben yasiorduk.camasir makinesinde camasir yikamami yasakliyor,gunduzleri televizion syrederken sartelleri kapatiyor,ekmek, seker, zeytin ne varsa sakliyordu.subatin sogugunda soba yaktigimizda kavga ediyordu. 1 ay hasta yattim, o ise karsi odada arkadaslariyla cay iciyordu.beni gormuyordu. zeytin ve ekmekti yemegimiz, sagolsun ve Allah rahmet eylesin esimin dayisi yogurt falan getiriyor, kaynanam oz babasi 75 yasinda falan bizi yemege davet etmeye geldiginde merdivenden asagi itiyordu.ayni apartmanda yasiyor onlarla ve hic gorusmuyor.o odadan cikamaz hale gelmistim.esim annesine neden boyle yaptigini sorunca ev ayirmis guyakaydirigubbakcemile3. canim arkadasim sen esine siki siki saril, Allah bir kapiyi kapatir ikincisini acar. bizde hic beklenmedik bir anda bir kisiden yardim aldik, ve benim yasadigim yere geldik.Allah yardimciniz olsun.

ben ,Allah, herkese vicdan versin diyorum.Allah korkusu olan insanın kimseye zararı olmaz.

eşinin ailesi acımasızca davranıyor bana göre.bir miktar destek olabilirler imkan ölçüsünde.acaba sizin düğünden kalan altın vs. var onlarla idare ederler diye mi düşünüyorlar.yine de 1 kap yemeği çok görmemeliler.

eşinin ailesi acımasızca davranıyor bana göre.bir miktar destek olabilirler imkan ölçüsünde.acaba sizin düğünden kalan altın vs. var onlarla idare ederler diye mi düşünüyorlar.yine de 1 kap yemeği çok görmemeliler.

ya aslında onları en başta krediye yatırdık 1-2 eşya alldık dedik.ama inanmıyorlar galiba..vardır vardır diye düşünüyorlar sanırım.ama her zaman herşey göründüğü gibi olmuyor..tasarruf edeceğim diye çoğu şeyi bile almıyorum eve..:1no2:

Canım sabırlı ol bu günler de geçer. Bu dünya imtihan dünyası. Hepimiz bir şekilde imtihan ediliyoruz. Sen de sabret ve Allaha güven. Allah sabredenlerle beraberdir.

Bol bol da kuran okumanı tavsiye ediyorum canım:)

allah yardımcını olsun canım
nasıl anne baba kardes bunlar
bi kap yemek vermek cok mu zor
yada akşamları kayınvalidenlerde yemek yiyebilirsiniz
biz sıkısık oldumuz zamanlarda kayınvalidemlerde yiyoruz
ve cok faydası oluyor
insallah ken kısa zamanda iş bulursunuz

X