İnsan kendi çocuğundan bu kadar nefret eder mi?

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim
1-2) Ben de böyle düşünüyorum. Elde avuçta her şey gidince bana yardım etmiyorsunuz diyerek uzaklaşır abim. Nankör bir insan. Anne babama da nankörlük edeceğinden eminim.
3-4) Ablam ve ben evlenirken muhtemelen ailem yardım edemeyecek. Taksitle alırız her şeyimizi. Abim borçsuz evlendi de ne oldu? Asıl mesele parayı idare edebilmekte. Biz bunu sayesinde uzun süredir deneyimledik. İnşallah hayırlı sağlıklı evlatlarımız olur. Annem bize kötü örnek oldu. Nasıl bir anne olunmaması gerektiğini Öğretti. Ben hep söylüyorum kendime: Çocuğunu dinle. Önce konuşmasına fırsat ver. Sonra ölç biç sonuca var. İlerde gelinim de kızım da olabilir. Ben aralarındaki soruna karışmam asla. Ama benim çocuğuma haksızlık edene cevabını usulünce veririm. Dilerim böyle bir anne olurum
5) Bakıma ihtiyacı olursa ablam ve benden medet umar haklısınız. Herkes sevdiğinin yanında dursun. Gelinini çok seviyordu dursun işte onunla. Biz rahatsız etmeyelim.
Doğru söylüyorsunuz. HYatta her şeyin bir sonucu var. Allah’ın adaletine güveniyorum. Doğru-yanlış elbet anlaşılır bir gün. Ama ben yaşadıklarımı affedemem. Tekrar teşekkür ederim güzel yorumlarınız için

Annen psikolik sorun+ kötü niyetin birlikteliği
Çok acıda olsa tüm problemlerinizin ana kaynaklı
Yengeninde tam bir Ferhunde olması üstüne tuz biber olmuş sadece

Uzun uzun yazmayı düşündüğüm her şeyi yazmışsınız.
Bizim komşulardan biri aynı şekilde erkek çocuk delisiydi.
Tüm kızları ezdirip durdu.
Yeri geldi o bayıldığı oğlu kendisine 1 dükkan, 3 ev sattırdı.en son kendi oturduğu evden oğlu yaka paça attı.
Kızlar zar zor bir ev tutup bağkurunu ödedi. Şimdi ne yapıyor o bağkur aylığını 100-200 ayırıp oğluna göndermeye başladı.
Yani pişmanlıkları bile kendilerine sağlam yer yapana kadar olur bu tür ailelerin

Sağlıklı bi durum yok. Psikolojik destek almali

Merhabalar üzüldüm açıkcası annenizin böyle olmasına anlaşamıyorsanız çok sık görüşmemenizi öneririm en azından kafanız rahat olur

Malesef böyle aileler var. Bi arkadaşimda ayni durumda ortada birde mal mülk varsa eyvahlar olsun yani kiza birşey kalacak diye ödleri patliyor. Bu kafalar düzelmez zor ve aci ama onlari görmezden gelmek, yok saymak gerekiyo.

Çok güzel yazmışsınız.

Konu sahibinin annesinde de benzer bir son düşünüyorum. O kızlarına sahip çıksaydı değil bağkur maaşına tamah etmek kraliçe muamelesi görürdü, her kızı bir işini yapardı, üstüne dükkan ve evler de kendisinde kalırdı, çiçek gibi yaşardı.

Oğluna ayda 100-200 gönderse ne olacak, oğlu umursamaz artık, ev ve dükkanı aldı anneyle işi bitti.

Tabi oğlunu böyle hayırsız yetiştiren de kendisi.
Kendi sonunu kendisi hazırlamış.

Bizim toplumda ev işini yemeği yapan da altını alan da fedakarlık yapan da kadın, üstüne gelirimiz de var artık. Kızı verdik gelin oldu kaybettik anlayışı biteli onyıllar oldu.

Bundan sonrasını anne kara kara düşünsün, konu sahibinin yolu açık.

Ben annenin senin verdiğin cevaplara istinaden saldırdığını düşünüyorum. El kaldıracak ve "-Defol git gelme" dedirtecek kadar ne dedin acaba kadına? Bir anne kolay kolay bu dereceye gelmez çileden çıkarmışsin belli. Buraya nedense kimse kendi kusurlarını yazmıyor kendi ağzından çıkanı söyleyemiyor anne durduk yere dövüyor eş durduk yere hakaret ediyor. Buraya konu açan herkes melek niyeyse.. Bir kişi duymadım bende bu şekilde davrandım hatalıyım diyen

Benzeri benimde başımda o yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Ne yazık ki bazen insanın en büyük düşmanı ailesinden çıkabiliyor.

Oturduğunuz yerden hiç tanımadığınız,karakterini,ruh halini,psikolojini,kalbini bilmediğiniz bir insan hakkında nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz ?? Bir anne ruh hastasıysa,kendi annesinden 1 gram sevgi görmediyse ve yine kendi annesi tarafından ayrımcılığa uğradıysa nasıl derecelere gelip bi iblise dönüşür bunun tüm acısını kendi evlatlarından çıkarır canlı canlı yaşadım etrafımda da bir sürü örnekleri var çoğunun da şahidiyim, büyük büyük konuşmadan önce dünyada iyisinden kötüsüne her türden insanların olduğunu ve o insanlarla her an eş,dost hatta akraba olabileceğimizi unutmayalım bence. Ben ki daha 8-9 yaşında bir ilkokul öğrencisiyken sırf ödev defterime ödevimi yazmadığım için bıçakla annesi tarafından eli kesilmiş biriyim. Halıya yemek döktüğü için annesinden öldüresiye dayak yiyip bayılan ve kulağı patlayıp sağır kalan arkadaşım da oldu. Bunları yapanlar anneler yaşayanlar da küçücük çocuklar. O çocuklar büyüdüklerinde annelerine benzemeyi seçerlerse işte bu kısır döngü böyle sürer gider.

Gelini bulduk arkadaşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…