İnsan kendi çocuğundan bu kadar nefret eder mi?

Size içimden sımsıkı sarılmak geliyor inanın. 😔

Gerçekten elinizden geleni hatta çok daha fazlasını yapmışsınız. Gitmeseydiniz aklınızda bir acaba kırıntısı olacaktı, artık yengeniz de size tek laf söyleyemez.

Son görevinizi yapmışsınız, sakince kapıyı arkanızdan kapatın ve çıkın. Oğullarıyla ne yaparsa yapsınlar. 🤦‍♀️

Size olacakları söyleyeyim:
1) Anne 55, baba 60 yaşında. Taş çatlasa 5-8 sene sonra paralarının suyu çekecek.

2) Suyu çektiği anda abiniz yardım etmeyi geçtim durduk yerde sıkı bir kavga çıkartıp onları yüzüstü bırakacak. Aldığı “terbiyeye” göre parayı hiç çaba göstermeden hep o almalı, şımarmalı. Dolayısıyla anne baba hastaysa emekliyse artık işine yaramaz ve çöpe atılabilir. Hele ki çocuk falan bakamaz hale gelince onlara kapısını bile açmaz.

3) Bu sırada kendi yağınızda kavrulan iki kardeş ayaklarınızı yorganınıza göre uzatığınız için sıkıntı çekmeyeceksiniz. Normalde böyle anne babalar evlilik arifesinde yok bişiy ödemem diye kriz çıkartır,
siz kendi gücünüzle hareket ederseniz bu krizi de atlatırsınız. Kariyerinizi oturtmanızı ve sizlerden mini mini yavrular da bekliyorum. 😍

4) Yavru olunca “annem gibi değilim dimi dimi?” temalı konular da açmanızı bekliyorum. Sizi araştıran çok iyi bir anne olduğunuza ikna etmek için uğraşmaya hazırız, yazın lütfen.

5) Yediği kazığın farkına varan ve ölüm korkusuna düşen anne baba “kızım aramadın uzun süredir” diyip diyip hiçbirşey olmamış gibi yaşamınıza girmeye çalışır. Yüz vermenizi önermem.

Emekli maaşı yettiği kadar gerekirse kuru ekmekle geçinip idare edecekler. Bakıcı/iyi emeklilik yaşamını unutabilirler, çok ağır pişmanlık bekliyorum.

Her davranışın bedeli vardır. İki tane pırlanta gibi kızını kabloyla dövüp kovarsan, şımarık oğluna geline tamah edersen, kalçanı kırdığında altını alanın olmaz.
İnsanın kendisine yaptığı kötülüğü bir köy bir araya gelse yapamaz, kendini lanetleyen “anneyi” bırakın önünüze bakın.
Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim😊
1-2) Ben de böyle düşünüyorum. Elde avuçta her şey gidince bana yardım etmiyorsunuz diyerek uzaklaşır abim. Nankör bir insan. Anne babama da nankörlük edeceğinden eminim.
3-4) Ablam ve ben evlenirken muhtemelen ailem yardım edemeyecek. Taksitle alırız her şeyimizi. Abim borçsuz evlendi de ne oldu? Asıl mesele parayı idare edebilmekte. Biz bunu sayesinde uzun süredir deneyimledik. İnşallah hayırlı sağlıklı evlatlarımız olur. Annem bize kötü örnek oldu. Nasıl bir anne olunmaması gerektiğini Öğretti. Ben hep söylüyorum kendime: Çocuğunu dinle. Önce konuşmasına fırsat ver. Sonra ölç biç sonuca var. İlerde gelinim de kızım da olabilir. Ben aralarındaki soruna karışmam asla. Ama benim çocuğuma haksızlık edene cevabını usulünce veririm. Dilerim böyle bir anne olurum🥰😍
5) Bakıma ihtiyacı olursa ablam ve benden medet umar haklısınız. Herkes sevdiğinin yanında dursun. Gelinini çok seviyordu dursun işte onunla. Biz rahatsız etmeyelim.
Doğru söylüyorsunuz. HYatta her şeyin bir sonucu var. Allah’ın adaletine güveniyorum. Doğru-yanlış elbet anlaşılır bir gün. Ama ben yaşadıklarımı affedemem. Tekrar teşekkür ederim güzel yorumlarınız için😊

Merhaba iyi geceler. Ailemle ilgili sorunlarım vardı. Bununla ilgili 2 konum var profilimde bulabilirsiniz.
Ailemle konuşmuyordum. Hafta sonu kuzenimin düğünü için memlekete gittim. Eve gitmeyecektim yengem annen çok üzülüyor git kızım falan dedi. Neyse gittim. İyi güzel oturduk falan. Yemek yerken annem “abinlerle aranı düzelt” gibisinden konuştu. Abimin bana küfür ettiğini bu konuyu konuşmak istemediğimi söyledim. Terslenmeye söylenmeye başladı. Ben de susmadım cevap verdim. Çatalla saldırdı. Babam çatalı aldı elinden. Sonra tuttu beni saç baş girişti. Normalde karşılık vermem ama bu kaçıncı dövüşü ben de tuttum ittirdim. “Defol git gelme bir daha yalnız kal gör gününü başına bir şey gelirse arama sakın” vs saydırdı. Aldım çantamı çıktım. Yaşadığım şehre geldim.
Ben anlamıyorum. İnsan bir evladı için başka bir evladına neden bunu yapar? Bu kadar neyin nefreti bu? Eski konuları okuyun haklı olduğumu göreceksiniz. Konuyu neden açtım bilmiyorum. Hiçbir arkadaşıma anlatamıyorum bu rezillikleri utanıyorum. Dertleşmek için açtım herhalde. Bu kadar haksızlık bir insana çok fazla değil mi?
Annen psikolik sorun+ kötü niyetin birlikteliği
Çok acıda olsa tüm problemlerinizin ana kaynaklı
Yengeninde tam bir Ferhunde olması üstüne tuz biber olmuş sadece

anneniz genc simdi kendine guveniyor ,bir 5 6 yil sonra anlayacak herseyi .simde herseye kosar yetisir .biraz yaslaninca bir ameliyat olsa gelin ona bakmayacak, beni suraya diktira goturun dediginde abiyle gelin yapmayacak . ogun oda taksiyle gitmek isteyecek yada devlette tedavi zor sira var ayakta duramiyorum yada sonuc gev cikiyor bir ozelde muayne olayim diyecek ama kosede para olmayacak.yani suan gencligi var hastanede 2 saat sirada bekler , evinin temizliginide yapar kimseyede ihtiyaci yok ama bir 5 6 seneye gorun siz onu ...

Size içimden sımsıkı sarılmak geliyor inanın. 😔

Gerçekten elinizden geleni hatta çok daha fazlasını yapmışsınız. Gitmeseydiniz aklınızda bir acaba kırıntısı olacaktı, artık yengeniz de size tek laf söyleyemez.

Son görevinizi yapmışsınız, sakince kapıyı arkanızdan kapatın ve çıkın. Oğullarıyla ne yaparsa yapsınlar. 🤦‍♀️

Size olacakları söyleyeyim:
1) Anne 55, baba 60 yaşında. Taş çatlasa 5-8 sene sonra paralarının suyu çekecek.

2) Suyu çektiği anda abiniz yardım etmeyi geçtim durduk yerde sıkı bir kavga çıkartıp onları yüzüstü bırakacak. Aldığı “terbiyeye” göre parayı hiç çaba göstermeden hep o almalı, şımarmalı. Dolayısıyla anne baba hastaysa emekliyse artık işine yaramaz ve çöpe atılabilir. Hele ki çocuk falan bakamaz hale gelince onlara kapısını bile açmaz.

3) Bu sırada kendi yağınızda kavrulan iki kardeş ayaklarınızı yorganınıza göre uzatığınız için sıkıntı çekmeyeceksiniz. Normalde böyle anne babalar evlilik arifesinde yok bişiy ödemem diye kriz çıkartır,
siz kendi gücünüzle hareket ederseniz bu krizi de atlatırsınız. Kariyerinizi oturtmanızı ve sizlerden mini mini yavrular da bekliyorum. 😍

4) Yavru olunca “annem gibi değilim dimi dimi?” temalı konular da açmanızı bekliyorum. Sizi araştıran çok iyi bir anne olduğunuza ikna etmek için uğraşmaya hazırız, yazın lütfen.

5) Yediği kazığın farkına varan ve ölüm korkusuna düşen anne baba “kızım aramadın uzun süredir” diyip diyip hiçbirşey olmamış gibi yaşamınıza girmeye çalışır. Yüz vermenizi önermem.

Emekli maaşı yettiği kadar gerekirse kuru ekmekle geçinip idare edecekler. Bakıcı/iyi emeklilik yaşamını unutabilirler, çok ağır pişmanlık bekliyorum.

Her davranışın bedeli vardır. İki tane pırlanta gibi kızını kabloyla dövüp kovarsan, şımarık oğluna geline tamah edersen, kalçanı kırdığında altını alanın olmaz.
İnsanın kendisine yaptığı kötülüğü bir köy bir araya gelse yapamaz, kendini lanetleyen “anneyi” bırakın önünüze bakın.
Uzun uzun yazmayı düşündüğüm her şeyi yazmışsınız.
Bizim komşulardan biri aynı şekilde erkek çocuk delisiydi.
Tüm kızları ezdirip durdu.
Yeri geldi o bayıldığı oğlu kendisine 1 dükkan, 3 ev sattırdı.en son kendi oturduğu evden oğlu yaka paça attı.
Kızlar zar zor bir ev tutup bağkurunu ödedi. Şimdi ne yapıyor o bağkur aylığını 100-200 ayırıp oğluna göndermeye başladı.
Yani pişmanlıkları bile kendilerine sağlam yer yapana kadar olur bu tür ailelerin

Özür dileyerek söylüyorum buradaki tüm annelerden ama böyle anne kötü sözleri hak ediyor. Bundan sonra görüşmem. Üzülsün ağlasın bana ne. Üzülüyormuş diye gittim yine aynı. Gelin kızlarından daha evvel. Ben demiyorum ki gelini dışlayalım. Eşit ve adil olunamaz mı? Bir de ablamla ben haklıyım. Bu durumda anne dediğin “ hop dur bakalım kızlarımın arkasındayım ona göre davran” mesajı vermeli geline de oğluna da.
Başka biri anlatsa biri akademisyen adayı diğeri öğretmen 2 kız annesinden dayak yemiş. İnanmazdım, mantıkım almazdı. Ama yaşadık maalesef.:KK43:
Sağlıklı bi durum yok. Psikolojik destek almali

Merhaba iyi geceler. Ailemle ilgili sorunlarım vardı. Bununla ilgili 2 konum var profilimde bulabilirsiniz.
Ailemle konuşmuyordum. Hafta sonu kuzenimin düğünü için memlekete gittim. Eve gitmeyecektim yengem annen çok üzülüyor git kızım falan dedi. Neyse gittim. İyi güzel oturduk falan. Yemek yerken annem “abinlerle aranı düzelt” gibisinden konuştu. Abimin bana küfür ettiğini bu konuyu konuşmak istemediğimi söyledim. Terslenmeye söylenmeye başladı. Ben de susmadım cevap verdim. Çatalla saldırdı. Babam çatalı aldı elinden. Sonra tuttu beni saç baş girişti. Normalde karşılık vermem ama bu kaçıncı dövüşü ben de tuttum ittirdim. “Defol git gelme bir daha yalnız kal gör gününü başına bir şey gelirse arama sakın” vs saydırdı. Aldım çantamı çıktım. Yaşadığım şehre geldim.
Ben anlamıyorum. İnsan bir evladı için başka bir evladına neden bunu yapar? Bu kadar neyin nefreti bu? Eski konuları okuyun haklı olduğumu göreceksiniz. Konuyu neden açtım bilmiyorum. Hiçbir arkadaşıma anlatamıyorum bu rezillikleri utanıyorum. Dertleşmek için açtım herhalde. Bu kadar haksızlık bir insana çok fazla değil mi?
Merhabalar üzüldüm açıkcası annenizin böyle olmasına anlaşamıyorsanız çok sık görüşmemenizi öneririm en azından kafanız rahat olur 🙏🏻

Malesef böyle aileler var. Bi arkadaşimda ayni durumda ortada birde mal mülk varsa eyvahlar olsun yani kiza birşey kalacak diye ödleri patliyor. Bu kafalar düzelmez zor ve aci ama onlari görmezden gelmek, yok saymak gerekiyo.

Annen psikolik sorun+ kötü niyetin birlikteliği
Çok acıda olsa tüm problemlerinizin ana kaynaklı
Yengeninde tam bir Ferhunde olması üstüne tuz biber olmuş sadece

Uzun uzun yazmayı düşündüğüm her şeyi yazmışsınız.
Bizim komşulardan biri aynı şekilde erkek çocuk delisiydi.
Tüm kızları ezdirip durdu.
Yeri geldi o bayıldığı oğlu kendisine 1 dükkan, 3 ev sattırdı.en son kendi oturduğu evden oğlu yaka paça attı.
Kızlar zar zor bir ev tutup bağkurunu ödedi. Şimdi ne yapıyor o bağkur aylığını 100-200 ayırıp oğluna göndermeye başladı.
Yani pişmanlıkları bile kendilerine sağlam yer yapana kadar olur bu tür ailelerin

Çok güzel yazmışsınız. 👍

Konu sahibinin annesinde de benzer bir son düşünüyorum. O kızlarına sahip çıksaydı değil bağkur maaşına tamah etmek kraliçe muamelesi görürdü, her kızı bir işini yapardı, üstüne dükkan ve evler de kendisinde kalırdı, çiçek gibi yaşardı.

Oğluna ayda 100-200 gönderse ne olacak, oğlu umursamaz artık, ev ve dükkanı aldı anneyle işi bitti.

Tabi oğlunu böyle hayırsız yetiştiren de kendisi.
Kendi sonunu kendisi hazırlamış.

Bizim toplumda ev işini yemeği yapan da altını alan da fedakarlık yapan da kadın, üstüne gelirimiz de var artık. Kızı verdik gelin oldu kaybettik anlayışı biteli onyıllar oldu.

Bundan sonrasını anne kara kara düşünsün, konu sahibinin yolu açık. 👍

Ben annenin senin verdiğin cevaplara istinaden saldırdığını düşünüyorum. El kaldıracak ve "-Defol git gelme" dedirtecek kadar ne dedin acaba kadına? Bir anne kolay kolay bu dereceye gelmez çileden çıkarmışsin belli. Buraya nedense kimse kendi kusurlarını yazmıyor kendi ağzından çıkanı söyleyemiyor anne durduk yere dövüyor eş durduk yere hakaret ediyor. Buraya konu açan herkes melek niyeyse.. Bir kişi duymadım bende bu şekilde davrandım hatalıyım diyen

Benzeri benimde başımda o yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Ne yazık ki bazen insanın en büyük düşmanı ailesinden çıkabiliyor.

Ben annenin senin verdiğin cevaplara istinaden saldırdığını düşünüyorum. El kaldıracak ve "-Defol git gelme" dedirtecek kadar ne dedin acaba kadına? Bir anne kolay kolay bu dereceye gelmez çileden çıkarmışsin belli. Buraya nedense kimse kendi kusurlarını yazmıyor kendi ağzından çıkanı söyleyemiyor anne durduk yere dövüyor eş durduk yere hakaret ediyor. Buraya konu açan herkes melek niyeyse.. Bir kişi duymadım bende bu şekilde davrandım hatalıyım diyen
Oturduğunuz yerden hiç tanımadığınız,karakterini,ruh halini,psikolojini,kalbini bilmediğiniz bir insan hakkında nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz ?? Bir anne ruh hastasıysa,kendi annesinden 1 gram sevgi görmediyse ve yine kendi annesi tarafından ayrımcılığa uğradıysa nasıl derecelere gelip bi iblise dönüşür bunun tüm acısını kendi evlatlarından çıkarır canlı canlı yaşadım etrafımda da bir sürü örnekleri var çoğunun da şahidiyim, büyük büyük konuşmadan önce dünyada iyisinden kötüsüne her türden insanların olduğunu ve o insanlarla her an eş,dost hatta akraba olabileceğimizi unutmayalım bence. Ben ki daha 8-9 yaşında bir ilkokul öğrencisiyken sırf ödev defterime ödevimi yazmadığım için bıçakla annesi tarafından eli kesilmiş biriyim. Halıya yemek döktüğü için annesinden öldüresiye dayak yiyip bayılan ve kulağı patlayıp sağır kalan arkadaşım da oldu. Bunları yapanlar anneler yaşayanlar da küçücük çocuklar. O çocuklar büyüdüklerinde annelerine benzemeyi seçerlerse işte bu kısır döngü böyle sürer gider.

Gelini bulduk arkadaşlar :KK70:

X