İnişli Çıkışlı Bir İlişki

Izabelya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
252
212
Bi erkek ark. var. Kendisi sosyal medya içerik üreticisi. Ben tek yaşıyorum. Bana kendi evlerinde (ailesi ile yaşıyor) video çekemediğini söyleyip nerdeyse bende yaşamaya başlamıştı. Bazı durumlardan dolayı bir süredir maddi olarak sıkıntıdaydı. Benim için sorun değil zaten hesap ödeten bi tip değilim. Bi o bi ben ödeyerek anlaşıyorduk.
Çok zıt karakterleriz ama bi şekilde orta yolu bulmaya çalışan taraf hep o oldu. Ben olmuyorsa ayrılayım kafasındaydım ve her tartışmada olmuyor bizden deyip kesip attım. Bir kaç kere eşyalarını alıp gitmesini de söyledim. O da ayrılmak bizim için seçenek olmasın deyip suyuma gidiyordu. Gerçekten çabaladı ben de sanırım biraz şımardım.
Geçen haftalarda ben arabamı sattım. İşe onun arabasıyla gidip gelecektim. İhyiacıjm odluğunda da kullanabileceğimi söyledi. Ben de jest olsun diye depoyu fulledim. O gün de arabada nakit paramı bıraktım (2.5k kadar)
Ertresi gün beni işe bıraktı işleri vardı onları halletmeye gitti. Mesajlaşırken konu konuyu açtı ben de temizlik yapmadığından bütün gün evde oturduğundan falan şikayetçi oldum. Alışacağım bana zaman ver falan dedi ama üstüne gittim biraz. Yine ya böyle olacaksa olmasın ayrıllaım dedim. Gel konuşalım dedi yok gelmeyeceğim arkadaşımla buluşcam dedim aradı açmadım falan. İyi ben gidiyorum dedi ve gitti. Normalde sürekli yazar arar ama bu sefer ne yazdı ne aradı. 3-4 gün sonra eşyalarını almaya geldi konuşalım mı dedim yok gitmem lazım dedi. Kıyafetlerim kalsın başka zaman alırım dedi yok almışken her şeyi al dedim ona da bozuldu gitti. Bir daha da konuşmadık.
Bazı konularda şımarıklık yaptım biliyorum ama nedense içten içe kullanıldığımı da düşünmeden edemedim. Ev rahat video çekebiliyor diye mi benimle birlikteydi ? Arabadaki paradan hiç bahsetmedi falan bilemiyorum.
Doğum günü için gözlük almıştım pahalı diye iade ettirdi onu bana. Arabadaki paranın peşine o yüzden düşmüyorum.
Değişik bir adam yani, ben de çok normal davranamadım.

Bi erkek ark. var. Kendisi sosyal medya içerik üreticisi. Ben tek yaşıyorum. Bana kendi evlerinde (ailesi ile yaşıyor) video çekemediğini söyleyip nerdeyse bende yaşamaya başlamıştı. Bazı durumlardan dolayı bir süredir maddi olarak sıkıntıdaydı. Benim için sorun değil zaten hesap ödeten bi tip değilim. Bi o bi ben ödeyerek anlaşıyorduk.
Çok zıt karakterleriz ama bi şekilde orta yolu bulmaya çalışan taraf hep o oldu. Ben olmuyorsa ayrılayım kafasındaydım ve her tartışmada olmuyor bizden deyip kesip attım. Bir kaç kere eşyalarını alıp gitmesini de söyledim. O da ayrılmak bizim için seçenek olmasın deyip suyuma gidiyordu. Gerçekten çabaladı ben de sanırım biraz şımardım.
Geçen haftalarda ben arabamı sattım. İşe onun arabasıyla gidip gelecektim. İhyiacıjm odluğunda da kullanabileceğimi söyledi. Ben de jest olsun diye depoyu fulledim. O gün de arabada nakit paramı bıraktım (2.5k kadar)
Ertresi gün beni işe bıraktı işleri vardı onları halletmeye gitti. Mesajlaşırken konu konuyu açtı ben de temizlik yapmadığından bütün gün evde oturduğundan falan şikayetçi oldum. Alışacağım bana zaman ver falan dedi ama üstüne gittim biraz. Yine ya böyle olacaksa olmasın ayrıllaım dedim. Gel konuşalım dedi yok gelmeyeceğim arkadaşımla buluşcam dedim aradı açmadım falan. İyi ben gidiyorum dedi ve gitti. Normalde sürekli yazar arar ama bu sefer ne yazdı ne aradı. 3-4 gün sonra eşyalarını almaya geldi konuşalım mı dedim yok gitmem lazım dedi. Kıyafetlerim kalsın başka zaman alırım dedi yok almışken her şeyi al dedim ona da bozuldu gitti. Bir daha da konuşmadık.
Bazı konularda şımarıklık yaptım biliyorum ama nedense içten içe kullanıldığımı da düşünmeden edemedim. Ev rahat video çekebiliyor diye mi benimle birlikteydi ? Arabadaki paradan hiç bahsetmedi falan bilemiyorum.
Doğum günü için gözlük almıştım pahalı diye iade ettirdi onu bana. Arabadaki paranın peşine o yüzden düşmüyorum.
Senin ne işin var ki böyle kızma ama asalak bi adamla kendini göstermek için ilişkiyi devam ettirmiş o yüzden ortayolu bulmuş hep ilerde de kendinü düze çıkarınca diyecekti sen hep bitsin diyordn hadi bitsin belliki şuan kendine başka yamanacak kapı buldu ondan geri çekildi gözlüğü de önceliği değil diye reddetmiş para onun önceliği yoksa alır adam gibi temiz temiz takardı Allah aşkına geri falan gelirse yol ver dimdik bi kadınsın ne işin var böyle tiplerde adam gibi işinde gücünde olgun beyefendi biriyle görüşsene

Hesap ödetmeyen ve erkek arkadaşının parasını yemeyen bir kadın itibarı kazanmak için verdiğiniz çabayı takdir ederken, işin suyunu çıkarmanızın da ödülü hak ettiğini düşünüyorum.
Bu para yemem olayı artık şova dönüştü ve dengeler şaştı.

Evden sürekli birini kovmak da şımarıklık değil, aşağılamaktır. Kovulduğu yere geri dönenin de pek duruşu olan biri olduğunu düşünmüyorum.

Hesap ödetmeyen ve erkek arkadaşının parasını yemeyen bir kadın itibarı kazanmak için verdiğiniz çabayı takdir ederken, işin suyunu çıkarmanızın da ödülü hak ettiğini düşünüyorum.
Bu para yemem olayı artık şova dönüştü ve dengeler şaştı.
para yemek-yememek çok ayrı bi konu, belki ayrı başlık altında tartışılabilir
ama ben genel anlamda kadınların parası olmayan veya parası olmadığını hissettiren erkeğe pek saygı duyduklarını düşünmüyorum
kadının maddi durumundan bağımsız olarak böyle düşünüyorum bu arada
yani bence bi kadın ne kadar benim için önemli değil hesap da öderim masraf da karşılarım sırtlanırım da dese
içten içe maddi anlamda erkekteki yetersizlik hissinden inanılmaz rahatsız oluyor kadınlar
çevremde gözlemlediklerim özellikle bu yönde
eşitlik olsun, kadını erkeği mi var deyip de adamın maddi yetersizliğini gerçekten dert etmeyen kadın sayısı çok az bence

Sen o kadar kovduktan sonra dönerse eğer omurgasızdır. Ayrıca parada gözü olsa o gözlüğü de iade ettirmezdi sana da arabasını vermezdi. Azıcık duruşu olan insan öyle basit sebeplerle (kendini düzelteceğini söylediği için basit) kovulduktan sonra bir daha dönüpte ardına bakmaz. Siz de evet çok fazla şımarmışsınız ve iş yalamaya dönmüş sürekli ayrılalım diyerek. Ektiğini biçersin.

Siz işteyken tüm gün evde oturuyorsa tabiyki evde iş yapmalı, evi temiz tutmalı vs. Sonuçta o da o evi kullanıyor. İçerik üreticiliğinden gerçekten geliri var mıydı? Yoksa işe gitmemek için içerik üreticisiyim diyen tayfadan mıydı?

Birde izabelya ben mi yanlış hatırlıyorum sizin küçük bir kız çocuğunuz yok muydu? Bu adamın eve bu kadar rahat girip çıkması (hem de siz evde olmadığınız zamanlarda bile) kızınız için sakıncalı değil mi?

para yemek-yememek çok ayrı bi konu, belki ayrı başlık altında tartışılabilir
ama ben genel anlamda kadınların parası olmayan veya parası olmadığını hissettiren erkeğe pek saygı duyduklarını düşünmüyorum
kadının maddi durumundan bağımsız olarak böyle düşünüyorum bu arada
yani bence bi kadın ne kadar benim için önemli değil hesap da öderim masraf da karşılarım sırtlanırım da dese
içten içe maddi anlamda erkekteki yetersizlik hissinden inanılmaz rahatsız oluyor kadınlar
çevremde gözlemlediklerim özellikle bu yönde
eşitlik olsun, kadını erkeği mi var deyip de adamın maddi yetersizliğini gerçekten dert etmeyen kadın sayısı çok az bence
Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca nasıl erkeklerde para harcayınca tavırları kabalaşan erkekler varsa, kadınlarda da var ve ezmekten hoşlanıyorlar.

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca nasıl erkeklerde para harcayınca tavırları kabalaşan erkekler varsa, kadınlarda da var ve ezmekten hoşlanıyorlar.
evet
ilişki yaşarken çok seviyorum aşkından ölüyorum onun için her şeyi yaparım diyen kadının da duyguları bittikten sonra gözüne batıyor mesela yaptığı harcamalar
çulsuz sevgilisi yüzünden ailesiyle çok ciddi sorunlar yaşayan arkadaşım
ilişkinin son aylarında duyguları azalınca adamın parasızlığından o kadar çok rahatsız oldu ki
inanılmaz ezmeye başladı herifi
bana da demişti açık açık, saygı duyamıyorum her yediğimiz içtiğimizi ben ödüyorum
evime gelirken bi şişe su bile almışlığı yok
hayatımın hiçbir alanında bana en ufak faydası yok hayatımda bi erkek var gibi hissetmiyorum demişti
bunları adamın yüzüne de söylemiş tabii bana sonradan anlatmıştı

bu konularda denge çok önemli
ben de kendimi bildiğim için maddiyatını sorun edebileceğim erkekleri yanaştırmıyorum bile çevreme
hiç gerek yok

Siz işteyken tüm gün evde oturuyorsa tabiyki evde iş yapmalı, evi temiz tutmalı vs. Sonuçta o da o evi kullanıyor. İçerik üreticiliğinden gerçekten geliri var mıydı? Yoksa işe gitmemek için içerik üreticisiyim diyen tayfadan mıydı?

Birde izabelya ben mi yanlış hatırlıyorum sizin küçük bir kız çocuğunuz yok muydu? Bu adamın eve bu kadar rahat girip çıkması (hem de siz evde olmadığınız zamanlarda bile) kızınız için sakıncalı değil mi?
Okul tatil olduğu için anneannede yazlıkta kalıyor hafta içleri.
Evet oturuyordu maalesef. Oturmak bi yana evi dağıtıp ekstra iş çıkarıyordu.
Geliri vardı.

evet
ilişki yaşarken çok seviyorum aşkından ölüyorum onun için her şeyi yaparım diyen kadının da duyguları bittikten sonra gözüne batıyor mesela yaptığı harcamalar
çulsuz sevgilisi yüzünden ailesiyle çok ciddi sorunlar yaşayan arkadaşım
ilişkinin son aylarında duyguları azalınca adamın parasızlığından o kadar çok rahatsız oldu ki
inanılmaz ezmeye başladı herifi
bana da demişti açık açık, saygı duyamıyorum her yediğimiz içtiğimizi ben ödüyorum
evime gelirken bi şişe su bile almışlığı yok
hayatımın hiçbir alanında bana en ufak faydası yok hayatımda bi erkek var gibi hissetmiyorum demişti
bunları adamın yüzüne de söylemiş tabii bana sonradan anlatmıştı

bu konularda denge çok önemli
Mesele zaten muhtaç ya da aç olmak değil.
Elbet bedavacılar vardır ama kız arkadaşlarımızla bile ilişkimizde sömürülen taraf olursak zorumuza gider.
Sevilmediğimizi, dostluğumuza değer vermediğini düşünürüz.

Sevgiliyle olan ilişkide bu daha göze batar, bir kadının hormanlarında sorun yoksa partneri tarafından güvende ve desteklenmiş hissetmek ister. Bu maddi ya da manevi, para zaten bu konuda sadece bir araç oluyor.
Yoksa kimsenin hayali birinden bedava kahve içmek olamaz.

Depoyu sen fullemis parayı sen birakmissin neyini kullanmış ? Sen durduk yere kavga cikarmisin ,konuşalım demiş istememissin ,yapma etme demiş sen durmamissin şimdi de kullanildim mi ?

Evde video çekemiyorum, birlikte yaşamak için bir sebep olmamalı. Kavgayla da kimseye iş yaptıramazsınız. Sürekli ayrılalım demek veya adamı evden kovmak şımarmak değil karşındakini aşağılamak. Bu insanla yapamayacaksınız, belli. Bundan sonrası için biraz kişisel gelişim üzerine okumalar yapmanızı tavsiye ederim. Yoksa tekrar edeceğe benziyor. Sadece davranışlarınız değil, kişi seçiminiz de.

Bir de kızınız varmış. Bekar veya çocuksuz olmanızı anlarım ama çocuğunuz varken dikkatli olmalısınız. Ailesinin evinde rahat video çekemiyor diye eve yerleşen adam: Soru işareti.

X