infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

Allah razı olsun inşallahh yawrulaırmın sağ salim bi kalp atışını duyayım kucağıma alayım daha ne isterim rabbim utandırmasın isteyen herkese de en kısa srede nasip etsin inşallah ..amin..
Yeni gördüm 3 kese görüldüğünü masallah sübhanallah insallah bizlere de nasip olur.
Herhangi bi rahatsizligin falan var miydi canim

Yeni gördüm 3 kese görüldüğünü masallah sübhanallah insallah bizlere de nasip olur.
Herhangi bi rahatsizligin falan var miydi canim
maşallah maşallah yok tüplerim tıkalıydı hsg ile biri açıldı , açık tüpün orda yumurta oluşmuyordu iğneyle oluştu oluştuğu ay doğal yolla tuttu çok şükür

Herkese merhaba,
Öncelikle Allah bu yolda yardımcımız olsun. O kadar çok dua ediyorum ki anlatamam. Ve boşluğa düştüğüm o kadar çok zaman oluyor ki... Şuan yazarken bile içimden geçenleri tam aktaramıyorum boğuluyorum... Bundan 2 ay önce sadece iğne tedavisi oldum. Çatlatma iğnesinden sonra beraberlik vs... İlk başta sonucum negatif çıktı. Sonrasında 1 ay süren aşırı kanamadan sonra düşük yaptığımı öğrendim. Kimyasal gebelik oluştuğu için testte negatif çıkmış. Daha sonra bu ay tüp bebek tedavisine başladık. İğneler ve kontrollerle geçen zamandan sonra yumurta toplama gününde 5 tane yumurtam toplandı bunlardan 3 ü iyi dendi. En sonda 1 tanesi kaliteli bir şekilde 8 hücreli durumuna ulaşmış çok şükür onu da dondurduk şuan ... OHSS (aşırı yumurta uyarılması) den dolayı bu ay transfer yapılmayacaktı. Doktorum aradığında B planı olarak bir sonraki ay tekrardan tüp bebek tedavisini önerdi. Çikolata kisti ameliyatımdan dolayı sağ yumurtalığımda rezerv sıkıntısı varmış. Solda pek parlak değil zaten o kadar iğneye rağmen 5 tane yumurta elde edildi Garantiye almak için biraz daha yumurta elde etmek istiyor sanırım. Adet olunca gel görüşelim karar verelim dedi. 31 yaşındayım İzmir deyim buarada. Önceden bunların başıma geleceğinden hep korkar ama gelmez herhalde ya derdim ama şuan bu durumla karşı karşıyayım. Yakın çevremin (beni düşündükleri içinde olsa) azarlayarak kafama takmamamı söylemesi sadece içime daha çok kapanmama neden oluyor Bu durum aynı ; dilini bilmeyen bir insana bağırarak bir şeyleri anlatmak gibi... Onlar ne kadar bağırarak söylerse söylesinler aynı dili konuşmuyoruz. Beni en iyi siz anlarsınız

Klomen mi kullandin canim
yok canım klomenin etkisi olmadı hiç tek yumurta oluyordu o ada kapalı tüpün orda..gerçi eski dr tüplerin açık mı kapalı mı olduğunu bilmeden hsg istemeden haybeye klomen kullandırttı bana 4 ay ..dr değiştirdim hsg istedi sonra direkt iğne tedavisine geçtik gonal f die bi iğne o şekilde oldu.

canımmmm çok ama çok haklısın bende aynı durumlarla karşılastım hep bunu yaşamayan anlamıyor gecemiz gündüümüz her anımız bu yüreğini ferah tut inancını yitire yeter rabbim hersey olacak inan

Canım çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Dualara sığındım inancımı kaybetmemeye çalışıyorum Allah sana da hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.

Canım çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Dualara sığındım inancımı kaybetmemeye çalışıyorum Allah sana da hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.
amin canım nerede isteyen varsa rabbim nasip etsin ben henüz kesesini bile görmedim şaşkınım umudum kalmamıstı artık ama rabbim ben buradayım dedi kün fe yekün birde kese ve kalp atışını duyarsam inanacağım inşalllah

Keseyi ve kalp atışını da duyarsın inşallah

Ben sadece asilamada igne oluyor saniyodum bi daha tedaviye baslayip bundan doktoruma bahsetmeliyim

Ben sadece asilamada igne oluyor saniyodum bi daha tedaviye baslayip bundan doktoruma bahsetmeliyim
hemde dr um hiç yumurta yok die solda 75ml yerine 150 ml ile başladı daha çabuk etki göstersin die ki öyle de oldu..ayrıca biz aşılama yapacaktık ben istemedim bir ay kendimiz deneyelim dedim hsgden sonra ilk tedaviydi eşimde sorun yoktu doğal yolla olma ihtimali var die o şekilde istedim tutmasa idi biz de 1 ay ara verip aşılama yaptıracaktık...söylemelisin bencede kısmet neden olmasın

Keseyi ve kalp atışını da duyarsın inşallah
Canım merhaba,
Konuştuğunuz konuya sonradan dahil oluyorum ama. Nasıl bir protokol uygulanmıştı sana? Sadece iğnelerle yapılandan mı?

Aramıza hoşgeldin canım benim

Sadece bi igne mi veriliyor biraz daha detayli anlatir misin canim

Arkadaşlar gündüz de yazmıştım ama bugün 1 tane yumurtamın döllendiğini ve sağlıklı bir embriyom olduğunu söyledi doktorum. (OHSS den dolayı bir sonraki ay transfer yapalım demişti.) Bugün bir sonraki ay için B planı olarak gene tüp bebek tedavisi yapıp bir kaç tane daha yumurta elde edelim çikolata kistinden dolayı sağ yumurtalığındaki rezerv azalmış dedi. Telefonda bir şeyler anlattı ama yüz yüze geldiğimizde (adet olduğumda yani 11 gün sonra gibi) daha detaylı konuşuruz dediği için net bir şey soramadım. Sizce neden bu 1 embroyoyu deneyip olmazsa hemen 2. denemeye geçelim demedi sonuçta 1 ayda rezervin azalması beklenemez değil mi amh değerim kan testinde düşük çıkmıyor. Kaliteli olduktan sonra 1 tane embriyo bile yeterli değil mi sonuçta

Rabbim inşallah nasip etsin canimmm bizlerede hayırlı evlatlar versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…