infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

Kızlar çok hastayım ve bugün kırmızılarr geldi :KK43:(
Üzülme kıscem birdahaki aya umutlarımız bende bekliyorum hala olmadı iğnemi de oldum 1 tane 18 mm yum da vardı ama ne bebiş geliyo ne Adet bu kahrolası pco Yüzünden .. En azından bebiş yoksa bile adet olsam yeni döneme baslycam Çalışmalara tedavisiZ ama olmuyo gelmeyesice

inşallahh hamiş olmyan kalmycak aminnn:KK73::KK73::KK73:yok kıscem şükür yok hiç bulantım.. ama riskim var:KK43: yatıyom napayım... senın nasııl iyimii.. hersey yolundamı canım?
Allaha bin şükür yolunda cnm benimkide.. açlığa tahammülüm yok illa bişey yicem zırt pırt.. bende geçen cuma gittim maşallah sübhanallah 4,5-5 cm olmuş benim pıtırcığımda göbüşüyle ellerini hoplatıyodu :) oleyy annem geldi beni görüyor dercesinee :cool::KK68::KK9::KK73::KK31::KK31::KK22::oops: Amiin Rabbim bekletmesin bekleyenleri daha fazla.
Progestan kullanıyormusun? bende de nokta lekelenme olmuştu doktor önemsemedi acilde progestan vermişlerdi. kutu bitince kullanma herşey yolunda dedi şükür.. sonları kullanıyorum artık. haftaya salı 2li testimiz var. heyecanla bekliyorum miniğimi görcem diyee :cool::KK55:

Âmin bitanem benim hepiniz duamdasınız Rabbim inşallah yavrunu sana bağışlasın kaybetmek nasıl bi dugu bilirim Rabbim düşmanima bile yaşatmasın güzel düşün güzel olsun kıscem :KK74: bende adet bekliyorum hala olmadı ikinci adet tarihi geliyo 22 gün oldu gecikeli :KK48: 10 fazla oldu test yaptıralı negatif ama hala gelen giden yok 5. KLomen ve iğnemi olmama rağmen :KK51:
benım hamile kalmadan onceki adetım gecikmişti.. acaba buda öyle bişeymiki:KK49::KK49: rabbim hepimize saglıklı hayırlı evlatlar nasip etsın kıscem, iyi dileklerin için çok sağol kuzumm.. :KK54: tez zamanda kavuşşş inşallahhh mucizene kuzum:KK19::KK19: rabbim snada banada birdaha yaşatmasın kuzummm sağlıklı olsunlarrr:emir_bebek::nazar: aklıma geldi geç döllenmemi acaba .. bi kan testımı yaptırsan nihalim:KK51::KK69:

Allaha bin şükür yolunda cnm benimkide.. açlığa tahammülüm yok illa bişey yicem zırt pırt.. bende geçen cuma gittim maşallah sübhanallah 4,5-5 cm olmuş benim pıtırcığımda göbüşüyle ellerini hoplatıyodu :) oleyy annem geldi beni görüyor dercesinee :cool::KK68::KK9::KK73::KK31::KK31::KK22::oops: Amiin Rabbim bekletmesin bekleyenleri daha fazla.
Progestan kullanıyormusun? bende de nokta lekelenme olmuştu doktor önemsemedi acilde progestan vermişlerdi. kutu bitince kullanma herşey yolunda dedi şükür.. sonları kullanıyorum artık. haftaya salı 2li testimiz var. heyecanla bekliyorum miniğimi görcem diyee :cool::KK55:
canım proluton iğne ve progestan kullanıyorum. gerci iğne bittii. kahve lekem olmuştu.. progestanda kabızlık yapıyor kıscem :KK11: bu arada maşallahhh miniğineee rabbim sana bağışlasın canım:nazar::emir_bebek: rabbim isteyen herkeses nasip etsın sağlıklaa inşallahhh:anneadayı:

Canım ne güzel anlatmışsın.
Gerçekten neler yaşamışsın ya. Rabbim sabrını vermiş. Ben olsam vazgeçerdim onca olumsuzluktan sonra.
Ne güzel Rabbim göndermiş emanetini. Kucağınada almayı nasip eder inşallah
Darısı bizlere canım ya .
Ne olur dualarında bizlerede yer ver.
Canım dediğin doktor ankarada mı.
Bide muayene ücretleri ne kadar canım merak ettim

Canım dediğim doktor istanbul medıpol unıversıte hastanesınde.tup bebek sgk isen 2500 sgksız3500.tahlıl muayne harıc.ama ben muayne ucretı odemedım.dualarım bu yolda mucadele eden herkesle..eger ankaradaysan baskent unıv de dusunebılırısn ama ımkanın varsa mutlka mustafa hocaya bı gorun derım.muayne ucretı 120tl

Bademcıklerım enfeksiyon kapmış on tane iğne verdi doktor. .
On gün iğne kullan on gün sonra geri gel dedi..
Çok hastayım kızlar dua beklerim :KK43: :KK43:

benım hamile kalmadan onceki adetım gecikmişti.. acaba buda öyle bişeymiki:KK49::KK49: rabbim hepimize saglıklı hayırlı evlatlar nasip etsın kıscem, iyi dileklerin için çok sağol kuzumm.. :KK54: tez zamanda kavuşşş inşallahhh mucizene kuzum:KK19::KK19: rabbim snada banada birdaha yaşatmasın kuzummm sağlıklı olsunlarrr:emir_bebek::nazar: aklıma geldi geç döllenmemi acaba .. bi kan testımı yaptırsan nihalim:KK51::KK69:
Adetim 10 gün geçtiğin de Yaptım testi canım dk da değiştim ya rahim kalınlığı çok iyi dedi kan testi 0.22 çıkmıştı su anda 12 gün oldu bilmiyorum ya kıscem sürekli negatif görmekten yoruldum hiç olmasa böyle bekliyorum Olmasını yeni aya başlamak için Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK19:

canım tabiki anlatırım.yaklasık 2 yıllık bır seruven bızımkısı.en bastan alayım.medıcana beylıkduzu ıntrn.hast aslı basver canla basladı seruvenım.ılk 6ay cocugumuz olmayınca genel kontrole kadın dogum uzmanına gıttım.aslı hanımın cvsınden cok etkılenmıstım oldukca ıyıydı yanı enazından ben oyle sanıyordum.bana herseyın yolunda oldugunu 1 yıl beklemem gerektıgını soyledı folık verıp gonderdı.derken 10.ayda ben tekrra kendısıne gıttımrahım fılmı! cekıldım.tam bır husran..ıkı tupte acık dedı ve artık kafanı rahat tut olur dedı.derken bız medıcana bahcelıevlerde bı arkadsımızın tavsıyesiyle düzgün korkmaza gıttık.soguk ama ıyı bır hekımdı.rahım fılmını gorur gormez sol tup şişmiş ıyı duurmda degıl laporoskopi sart dedı.tabı ben ılk kez duydugum ıcın aglamaktan ogun gozlerımın sıstıgını bılıyorum..derken evımızede yakın olması sebebıyle 1 yılın sonunda aysun lacın selman lacıne basvurduk.medicana ınternatiol beylıkduzu tup bebek bolumune.orda sol tüp amelıyatı oldum.hersey guzel olacak umıdıyle tam da bu aylarda ılk tup bebek denememızı yaptık.esımde hıc sorun yoktu benden 23 yumurta toplanmıstı 10 yumurta dollendı.8 tane donduruldu.kalıtelerı superdı.ılk transferden sonra hastane enfeksiyonu kaptım sonuç olumsuzdu.ikinci deneme yine aynı hastanede olumsuz..bu sırada hersey bukadar ıyıyken neden olmuyordu elbette kader kısmettı ama ınsan anlamakta gucluk cekıyordumbu sırada maslak acıbademde bulent tırasa muayne oldum.laporoskopi cd mı ızledı ve rahım fılmımı tekrarlamam gerektıgını soyledı.kaderımın donum noktalrından bırııdr maslak acıbademde rahım fılmımı ceken radyalog beefendı.cekım esnasında 10 kerede denesen olmaz senın sol tup kotu duurmda alınmazsa sans yok dıyebılırım.10 bın hasta gordum senın gıbı bu tupu aldır dedı.malum hastane baya bı pahalı oldugu ıcın tekrar aysun lacıne geldık ve 3.dondurulmus transferını yaptık.aslında tutmayaagını bılıyorduk ancak okadar umutlu konustular kı denemek istedık.bu sırada amelıyatının duzgun yapılmadıgını kabul etmeyıp tıp tarıhınde kendı kendıne bu durumun gelısebılecgıne daır bıseyler anlatıldı!bızım ıcın medıcana sayfası 3.denemeyle bırlıkte bıttı.
eşimin arastırmalarıyla mustafa ecetın adını bulduk.memorıal dan medıpole transfer olmus bır hekımdı ve hakkınnda cok fazlada bısey bılmıyorduk.cook umutsuz ve maddı manevı yıranmıs bır cıft olarak kendıısnden randevu aldık gıttık.okadar gonulsuzdukkı allah kımseye umut kaybı yasatmasın.7.kata cıktık bankodakı gorevlıler asık suratlı ve tahammulsuz kısılerdı tedavı boyuncada oylelerdı ama onemı yoktu.alısmıstık!rabbımm kımseyı boyle acılarla sınamasın cok zor.aynı seylerı basa aldık dıyordukkı odaya gectık.mustafa hoca rahım fılmıme baktı.sonuclara baktı.rahım fılmımın acıklmasını ıstemedı be yorumlarım dedı.bu guzeld.muayne ettı dırekt olarak sol tup alınacak laparaskopi dedı ve merak etme bebek olacak basıt hastasın dedı.moral,hayata donus ne dersenız bılmıorum ama bız o kapıdan cıktıgımızda okadar olumsuzlugu sıfırladık kafamızda.olacaktı basaracaktık..ınancımız umudumuz gerı gelmıstı.
ilk iş 1 subatta laparaskopi oldum.aynı gun hıstereskopi oldum.3.4 ay ıcınde kendılıgınden bebgınız olur dedı hoca.ama bız bı an once tedavı dedık.bız degıımızı ıcın kabul ettı asla ve asla parayla ilgisi olmadı.ılk muayneden para bıle almadı.derken tedavıye basladık..sonuclar guzel geldı.haftaya kalp atııs ve kese için gidicem.allah nasıp ederse bebeklerı gorucez ama olmasa bıle aksılık yasansa bıle bız mustafa hocaya bılgısıne becerısıne guvenıyoruz..bu yolda mucadele eden herkesın 1 defa yolu mustafa hocadan gecmelı pısman olmazsınız.maddıyat son planda yeterkı dua olsun..yuregı guzel ınsan..
sormak istedıggınızı ne varsa acık yureklılıkle cevaplamaya hazırım.sızden de dualarınızı beklıyorum.bu arada hastanede ılk hastaneye gore sureklı hamılelerle karsılasıyorum..buda basarının cook yuksek oldugunu gosterıyor..
bu zorlu yolda dualarım hepimizle.allah yar ve yardımcımız olsun..

Cnm benim böyle uzun uz adına anlattığın için allah razı olsun..ddilerim rabbim kucağına aldığın gunleride okunur bize..
Mustafa Bey gerçekten çok iyi bi doktor ve onunla tanıştığım için çok mutluyum Çünki gerçekten hiç bir maddi düşüncesi olmayan sana bi abi gibi yaklaşan bi doktor.. bende geçen sene mayısta tanıştım doktorumla diğer doktorların hiç biseyin yok hamile kalırsın deyip yolladığı hormon ilaçlarını boşuna dayadiği bi doktor değil kesinlikle. . Rahim filmime baktı ve Rahime şekil bozukluğu olduğunun söyledi bende Mayıs ayında histeoroskopi oldum ve sonrasında 3 ay normal deneyin dedi ve 3. Ayda hamile kaldım bu bi mucize idi benim için ..aama sonu düşük le sonuçlandı. .ddusukten ssonra bi kaç ay normal deneme kararı aldık ve önümüzdeki adetle bende kendisine tüp bebeğe basliycam kendisinin inanılmaz çok hastası var ve bende gönül. Rahatlığı ile kendimi onun ellerine bırakabilirim Çünki çok güven verici bi doktor

Nasıl olsun büyüyor teyzesi sizlerden kardeş bekliyor... Duamdasınız Rabbim tez vakitte yavrularınızı nasip etsin kuzumm.. ovulasyon testi kullanmıyormuydun sen cnm?

Maşallah cnm ne güzel hareketlerini de görmeye baslamissin yakinda cinsiyetinide ogrenirsiniz. .
Ewt yapıyorum ovulasyon testi değerlendiriyoruz ama olmuyor bidaha ki ay tüp bebeğe basliycaz inşallah

Bademcıklerım enfeksiyon kapmış on tane iğne verdi doktor. .
On gün iğne kullan on gün sonra geri gel dedi..
Çok hastayım kızlar dua beklerim :KK43: :KK43:

Cnm çok geçmiş olsun dikkat et kendine. . Rabbim en yakın zamanda şifa versin inşallah

Cnm benim böyle uzun uz adına anlattığın için allah razı olsun..ddilerim rabbim kucağına aldığın gunleride okunur bize..
Mustafa Bey gerçekten çok iyi bi doktor ve onunla tanıştığım için çok mutluyum Çünki gerçekten hiç bir maddi düşüncesi olmayan sana bi abi gibi yaklaşan bi doktor.. bende geçen sene mayısta tanıştım doktorumla diğer doktorların hiç biseyin yok hamile kalırsın deyip yolladığı hormon ilaçlarını boşuna dayadiği bi doktor değil kesinlikle. . Rahim filmime baktı ve Rahime şekil bozukluğu olduğunun söyledi bende Mayıs ayında histeoroskopi oldum ve sonrasında 3 ay normal deneyin dedi ve 3. Ayda hamile kaldım bu bi mucize idi benim için ..aama sonu düşük le sonuçlandı. .ddusukten ssonra bi kaç ay normal deneme kararı aldık ve önümüzdeki adetle bende kendisine tüp bebeğe basliycam kendisinin inanılmaz çok hastası var ve bende gönül. Rahatlığı ile kendimi onun ellerine bırakabilirim Çünki çok güven verici bi doktor
dularım seninle ve bu uğurda ugrasan herkesin allah yar ve yardımcııs olsun..

canım proluton iğne ve progestan kullanıyorum. gerci iğne bittii. kahve lekem olmuştu.. progestanda kabızlık yapıyor kıscem :KK11: bu arada maşallahhh miniğineee rabbim sana bağışlasın canım:nazar::emir_bebek: rabbim isteyen herkeses nasip etsın sağlıklaa inşallahhh:anneadayı:
Aminn,, inşaallah cnm..

Maşallah cnm ne güzel hareketlerini de görmeye baslamissin yakinda cinsiyetinide ogrenirsiniz. .
Ewt yapıyorum ovulasyon testi değerlendiriyoruz ama olmuyor bidaha ki ay tüp bebeğe basliycaz inşallah

Cnm çok geçmiş olsun dikkat et kendine. . Rabbim en yakın zamanda şifa versin inşallah
inşaallah gerek kalmadan bu ay kendiliğinden oluverir kuzum.. Rabbim nasip etsinn hayırlısıylaaa,, Amin...:anneadayı::KK19:

Kizlar hepinize merhaba. Bugun transferimi oldum 12 nisan buyuk gun benim icin. 2 transfer yaptilar, tek istiyordum oysa. Ama hakkimda hayirlisi olsun, saglikli olsun da.

Proluton depot igne, progestan jel , corasprin, estrofem, folik asit, bi igne daha var. Bunlari kullanmam gerekiyormus.
12 gun nasil gececek bakalim:KK66:
En buyuk sorunum kabiz olmak galiba, insallah olmazz.

Test tarihini bekleyen arkadaslar napiyorsunuz bakimm??? :KK66:

Adetim 10 gün geçtiğin de Yaptım testi canım dk da değiştim ya rahim kalınlığı çok iyi dedi kan testi 0.22 çıkmıştı su anda 12 gün oldu bilmiyorum ya kıscem sürekli negatif görmekten yoruldum hiç olmasa böyle bekliyorum Olmasını yeni aya başlamak için Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :KK19:
amin gülümmm herşey iyi olacak inanıyorum ben.. sende inan yeterkiii.
doktorunu değişmen iyi olmuş.. hemen söktürücü alma bana sorarsan.. benim bi arkadaşımın adeti 10 gun geçmişti hala kanda çıkmamıştı.. nasip ama emin olduktran sonra ilaca basvur derim nihalim.Rabbim ol der ve olur... umudunu kaybettme.. kocaman öpğüyorum Allaha emanet ol canımm iyi haberlerini tez zamanda alacaz inanıyorum:KK19:

selam kızlar eşimle doktora gitmeyi düşünüyoruz sizlere sormak istedim şimdi ilk etapda benden ve eşimden nasıl tahlil isticekler bilgi verirmisiniz canlar..

Canim senden hsg rahim filmi cektirmeni isteyecekler, esindende kruger yontemine gore yapilan spermiogram sperm testi isteyecekler(guvenilir yerde yaptir,hassas bi test cunku sonuc gecerliligi acisindan)

Senden de oncelikle sut hormonlari icin prolaktin, t3_t4_tsh tiroit testi, seker testi, e2, progesteron testi gibi kan tahlili istiyorlar.
Doktor gerek gorurse baska kan tahlilleri de isteyebiliyor. Esindeki sperm sayisi,hareketlilik ve sekil bozuklugu varsa ve dusukse ondan da kan tahlili isteyebiliyorlar.

Allah yardimcin olsun...

Canim senden hsg rahim filmi cektirmeni isteyecekler, esindende kruger yontemine gore yapilan spermiogram sperm testi isteyecekler(guvenilir yerde yaptir,hassas bi test cunku sonuc gecerliligi acisindan)

Senden de oncelikle sut hormonlari icin prolaktin, t3_t4_tsh tiroit testi, seker testi, e2, progesteron testi gibi kan tahlili istiyorlar.
Doktor gerek gorurse baska kan tahlilleri de isteyebiliyor. Esindeki sperm sayisi,hareketlilik ve sekil bozuklugu varsa ve dusukse ondan da kan tahlili isteyebiliyorlar.

Allah yardimcin olsun...

teşekkür ederim 10 aydır olmayınca uzatmayalım dedik bende hormon tahlili ister diye düşündüm ilk etapda ama adetin 3. günü gel derse yine önümüzdeki aya kalcak ,en azından eşim testlerini yaptırır ,inşallah temiz çıkar sonuçlar korkmuyor değilim ,hsg özel hastanede yaptırcam çok acılı diye duydum bilgisi olan var mı ?

X