infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

Arkadaşlar hakikaten bu drları anlamak mümkün değil bizim ürolog ve kadın doğum doktorumuz da hız ve sayı yüksek olursa morfolojinin önemi yok konusunda ısrarcılar ki ikisi de ayrı kurumlarda.Hız ve sayının ise değişken ve takviye edilebilir olduğu söyleniyor ama ortada bir gerçk var ki düşük morfoloji ile gebe kalamayanlar çok, ne yapacağız ne düşüneceğiz bilemedim
Canimmm ayni bizzzzz... sayi 117 milyon,hiz 72 ama morf 1. Urolog bisey olmaz gayet iyisin dedi, benim dr olurmu oyle sey dedi o yuzden normal yolla hamile kalamiyorsun dedi ve simdi tup bebek yaptiriyoruz. 55 yumurta toplandi benden 37tanesi dollendi ama 25 tanesi dondu , hemde 13 tanesi blastokis embriyo. Tup bebek de imsi yontemiyle 6000_9000 kat sperm buyutulup normal olani secilebiliyor. Muhtemelen de o yuzden sonucumuz bu kdr iyi. Transfer 2 ay sonra. Bakalim gercekten bizimle olacaklar mi.. morfoloji ciddi bir sorun ve tedavisi yok. Ama imsi ile tutacagina inaniyorum ben,umutluyum. Tabi allah kaderimize yazdiysa..

Canimmm ayni bizzzzz... sayi 117 milyon,hiz 72 ama morf 1. Urolog bisey olmaz gayet iyisin dedi, benim dr olurmu oyle sey dedi o yuzden normal yolla hamile kalamiyorsun dedi ve simdi tup bebek yaptiriyoruz. 55 yumurta toplandi benden 37tanesi dollendi ama 25 tanesi dondu , hemde 13 tanesi blastokis embriyo. Tup bebek de imsi yontemiyle 6000_9000 kat sperm buyutulup normal olani secilebiliyor. Muhtemelen de o yuzden sonucumuz bu kdr iyi. Transfer 2 ay sonra. Bakalim gercekten bizimle olacaklar mi.. morfoloji ciddi bir sorun ve tedavisi yok. Ama imsi ile tutacagina inaniyorum ben,umutluyum. Tabi allah kaderimize yazdiysa..
Merhaba cnm, bir kaç soru sorabilir miyim sana.Ne kadar süre denediniz acaba tüp bebeğe geçmeden önce?
55 yumurta bir ovulasyonda mı toplandı?Bir de yransfer için niçin beklettiler canım sorabilir miyim?Herşeyden önce tabi ki tedavin hayırlı olsun tamamına edirsin Rabbim..

Merhaba cnm, bir kaç soru sorabilir miyim sana.Ne kadar süre denediniz acaba tüp bebeğe geçmeden önce?
55 yumurta bir ovulasyonda mı toplandı?Bir de yransfer için niçin beklettiler canım sorabilir miyim?Herşeyden önce tabi ki tedavin hayırlı olsun tamamına edirsin Rabbim..
Canim ben pkoyum adetlerim duzensiz,yilda iki kez falan kendiliginden gelio. Onun disinda tarlusalle gelio ama mutlaka gelio. 2.8 yildir ewliyiz. Yasimiz 28. 2 bucuk yildir olmuo ama ustune cok dusmedik. Baktik olmuo, esimin zoruyla dr a gittim benden kaynakli diye. Yumurtlama tembelligi varmis bende. 3 ay klomen kullandim haplar etkisini gosterdi. yumurtam buyuyup catlio ama gunasiri iliskiye ragmen yine olmadi, catlatma ignesi vurdurduk gene yok. Kist de olmadi hic, demekki catlio ama olmuo dedi dr um, umitliydi de hep. Hatta o ay kendiligimden adet bile oldum, dr um adet olcaksin demistim sana dedi. Hersey kontrol altindaydi yani. Sonra dedi test yaptir esine. sonuclari gorunce vasat dedi bu sartlar altinda tabi olmaz.. urolog a gitti esim ,ona da gayet iyisin tek sperm yeterli ki demis dr u. Benim dr da oyle sacmalik mi olur dedi morfoloji onemlidir dedi. Bence asilama ya da tup bebege baslayin dedi ve simdi direkt tup bebege basladik. IMSI mikroenjeksiyon yontemi de umut isigi oldu bize. Yumurta toplama gununde gonalf 112.50 dozuyla 25 embriyo donduruldu ve 1.kalitedeler. hersey yolunda giderse tutma ihtimali cok yuksekmis. Ignelerden dolayi Yumurtalar iyice hassaslastigi icin ohss oldum. vucut dinlensin, ignelerin yan etkisi gecsin diye transferimi 2 ay sonraya ertelediler. Martta yapilacak. Tutacagi yonunde umut var icimde. Bakalim ne olacak? Ilk deneme olmasa bile dondurulmuslarla 2. 3. Denemede olur diye dusunuyoruz. Insallah kaderimizde evlat sahibi olabilmek yazilidir. Bekleyip gorecegiz artik. 4 aydir tedavi goruyorum,daha yeniyiz yani
Anlasilir olsun diye uzun yazdim kusura bakma:KK66:

Son düzenleme:
Tam net belirgin bişey yok galiba benimde adetlerim düzenli Pko falan yok hsg bile çektirdim ondada sorun yok hormonlar gayet normal eşimde de hiç bir sorun yok ama bebekte yok ya
Bende bir sorun arayıp duruyorum adetin 21. Günü kaç kere progesteron ölçtürdüm hep 19 falan cıktı doktor yumurtan kaliteli ve çatlıyor dedi bende klomen kullandım ama o zamanda olmadı bebek
Offf çok yoruldum Rabbim kimseyi evlatsızlıkla sınamasın aminnn
Himm sizinki sebepsiz ozmn? Benimde kan degerlerim normal, hsg temiz,tupler acik, yumurtalarim kaliteli.. ama morfolijiden dolayi normal yolla olmaz dendi. Esimin kan degerleri de normal.
Sorun, bendeki duzensiz yumurtlama ve esimdeki morfoloji bozuklugu

cnm 2 ye katlanmış değerin maşallah..nasıl belırtılerın var herzamankı adetten farklımı ?
Valla canım adet gibi ara ağrı geliyor ama belimde ayakta durunca ağrıyor goguslerim doldu sanki ama üstüne yatamiyom falan değil hassas sadece. Yarın sabah tekrar doktor çağırdı inşallah değer katlanmış olur yine

cnm Allah tamamına erdirsin birşey soracam sana. ben 2 gun once 68.03 idi bugun 194 oldu sence düzgünmü normalmi?
Inşaallah canim oyle görünüyor banada doktor ikiye katlamali demisti. Adetten 3 gun once 29.14 du. 2 gun sonra adet günümde 56.32 oldu yarin tekrar çağırdı inşaallah yükselmiştir. Ayakta durunca bel kasık ağrım oluyo sende nasi durumlar

Inşaallah canim oyle görünüyor banada doktor ikiye katlamali demisti. Adetten 3 gun once 29.14 du. 2 gun sonra adet günümde 56.32 oldu yarin tekrar çağırdı inşaallah yükselmiştir. Ayakta durunca bel kasık ağrım oluyo sende nasi durumlar
aynen ayakta kalınca belim kasıklarım adet olcak gibi ağrıyor.. :KK1:uzanınca da arada agrıyor... benim 3 e katlamış korkuyorum kötümü yaaa:KK43: bilen kimse yokmu? :KK61::KK61::KK61::KK61:çok işükür değerin çok iyi canım

Himm sizinki sebepsiz ozmn? Benimde kan degerlerim normal, hsg temiz,tupler acik, yumurtalarim kaliteli.. ama morfolijiden dolayi normal yolla olmaz dendi. Esimin kan degerleri de normal.
Sorun, bendeki duzensiz yumurtlama ve esimdeki morfoloji bozuklugu
Canım düzensiz yumurtlama nasıl oluyor
Belirtisi ney nasıl anlatılıyor
Düzenli adet olan birisi düzensiz yumurtlar mı acaba
Yaa niye olmuyor hala

aynen ayakta kalınca belim kasıklarım adet olcak gibi ağrıyor.. :KK1:uzanınca da arada agrıyor... benim 3 e katlamış korkuyorum kötümü yaaa:KK43: bilen kimse yokmu? :KK61::KK61::KK61::KK61:çok işükür değerin çok iyi canım
Canım seninki erken döllenme olabilir içini ferah tut. Bence bi sorun yok. Uzanınca da bacaklarim sizliyo resmen. Muhasebeciyim ben butun gun oturarak çalışıyorum sonrada uzaninca bacaklarimin arkasi çekiliyor resmen. İçin rahat olsun bebisi de strese sokma annesi

Canım seninki erken döllenme olabilir içini ferah tut. Bence bi sorun yok. Uzanınca da bacaklarim sizliyo resmen. Muhasebeciyim ben butun gun oturarak çalışıyorum sonrada uzaninca bacaklarimin arkasi çekiliyor resmen. İçin rahat olsun bebisi de strese sokma annesi
sağol GÜLÜM.. Senin 2. mi? bu arada dikkat et oturunca arkaya kaykılarak otur fazla dik durma...:KK49::KK49:

Canım düzensiz yumurtlama nasıl oluyor
Belirtisi ney nasıl anlatılıyor
Düzenli adet olan birisi düzensiz yumurtlar mı acaba
Yaa niye olmuyor hala
Canim iste ben yilda kendiligimden iki yada uc kez adet oluyorum. Her ay adet goren biri yumurtlar iki hafta sonra da adet gorur.. dolayisiyla ben gec yumurtluyorum 6 ayda 1 belkide.. hangi gun yumurtluyorum bilmek imkansiz bu yuzden. belkide biz o gunleri hic yakalayamadik esimle :KK66: doktorum soyle orneklendirdi beni, "sahneye cikiosun sendeki orkestra super ama tembel tembel oturuyorlar sahnenin kenarinda. E hadi artik calsaniza... komutunu bekliyorlar illa " demisti... e hadi artik diye komut verdik bakalim, bekliyoruz :KK66:
Yumurtlayip yumurtlamadigin duzenli yapilan kontrolllerde belli olur canim, dr kontrolu lazim. Ne diyor dr un? Senin adetin duzenli oldugu icin %80 yumurtluosundur bence

iyyim biraz belim ağrıyor:KK43: değerim 194 olmuş.. yarın doktora gösterecem umarım normal bir artıştır:KK35::KK35::KK35: sen nasılsın canım:KK37:
canım sen niye değere takıldınki bekle bir iki hafta sakin sakin sonrada git keseni gör bitti işte... şimdiden yavruna sinir stres yüklüyosun.. germe pıtırcığı:)

X