infertilite ve pko arasındaki far nedir??hangisi daha vahimdir??:(:(

E

EU1

Ziyaretçi
arakadaşlar bu ikisi arasındaki fark nedir gerçekten de hangisi vahimdir infertilite hakkında bildikleriniz nedir?? çok merak ediyorum bunu cevabını

arakadaşımm farklı şeyy bunlarr infertılıte kısırlıkk yanı bebek olamasını engelleyenn duruma denıyoo pko zatenn infertlıtenın sebebı sayılırr tedavı olup inş hamıle kalanlarr varr ama süreç içinde sabyırrr gerekk benim bildiğim bu canımm kal sağlıcakla senin sorunun ne inş iyi olurr

canım pko bir rahatsızlık, bir hastalık. zaten sen de biliyorsundur. adet düzensizliği, yumurtlama problemi, tüylenme, kilo alma, hormonal bozukluk vs. gibi belirtileri var. ve bu belirtiler herkeste aynı olmuyor yani kişiye göre farklılık gösteriyor. kimisinde daha şiddetli olurken kimisinde de çok az belirti veriyor. infertilite yani halk arasındaki tabiriyle kısırlık ya da bebek sahibi olamama. bu kadından da kaynaklanabilir, erkektende. pko lu hastalarda infertilite olabilir ama olmayabilirde.yani her pko olanın çocuğu olmuyor diye birşey sözkonusu değil. mesela bu sitede pko lu olup şu an hamile olan veya doğum yapmış olan birçok arkadaş var. benim gibi hala uğraşanlarda var. ben de pko luyum. 1 kez hamile kaldım ama 4 ay kadar önce düşük yaptım maalesef. sen pko lusun sanırım ama çocuğum olmaz diye stres yapma. stres de çok etkiliyor yumurtalıkları aklında olsun.

canım pko yumurtalıklarda oluşan küçük kistlerdir.normalde 1 yumurtadan fazla büyütmeye çalışıyor yumurtalıklar ve gücü yetmiyor.büyümeyen ve çatlamayan yumurtalar tekrar kiste dönüşüyor.buda yumurtaların büyümesini baskılıyor.o yüzden yumurtlamayı sağlayıcı klomen,ganaphone gibi haplarla büyütülüp gebelik sağlanıyor.bende pkoluyum hamile kalamadım ama çok hamile kalan var.nasip kısmet.vaktini bekliyor.işallah hepimizinde bebişleri olur.

birbirinden farklı şeyler bunlar..infertilite genel bi tabir,hamile kalamamak..pko ise infertilite sebeplerinden biri..kıyasa gelince elmayla armutu kıyaslamak kadar anlamsız bişey bu ikisini kıyaslamak...

X