inancimiz evliligi etkilermi

bence de evlilikteki en önemli şeylerden biri tabikii.....eşimde bende imanı ve inancı kuvvetli insanlarız..aksi halde oda bende yapı gereği olsa gerek aksini kabul edemezdik.....

KATILIYORUM ARKADAŞLARA BENCEDE KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ.ZENGİNLİK OLUŞTURABİLECEK BİR FARKLILIK DEĞİL BU DURUM.İLERDE ÇOCUK SAHİBİ KESINLIKLE OLUNMAYACKSA SORUN YARATMAZ BELKI AMA.ÇOCUK SAHIBI OLUNACKSA EMINIM SORUN OLUR.YANİ ÇOKKK ÖNEMLİ. şakkıdı

Allaha şükür ikimizin de dini,mezhebi aynı..İkimiz de Allaha çok inanan dinine düşkün insanlarız ama farklı olsaydık da benim açımdan sorun olmazdı ben sevdiğimi herşekilde kabul ederdim ama onun da aynı şekilde bana davranması gerekirdi tek tarafla olmaz bu iş..iki taraf da önemsemiyorsa bu durumu sorun yok

Allah inancı olan biriyle hangi din ve mezhepten olursa olsn seviyorsam evlenirim.

bence inanç özgürlüğü kişinin kendi vicdanıyla alakalıdır..hangi mehzepten hangi dinden olursa olsun benim için tek önemli olan insani olan duygularıdır..kişiyi sen şu sun busun diye ayırt etmem ancak saygı duyarım...evliliğim süresincede böyle bir şekilde asla eşime yaklaşmadım..baskı kurmadım..çünki tatoşunda dediği gibi herkoyun kendi bacagından asılacak..ve bir laf da var parayla imanın kimde oldugunu bilemeyiz..bunu sorun yapan insanlarındada görmekteyizki evlilikleri ne sadece zarar vermekten başka hiçbir şey yapmıyorlar...çünki zorla güzellik olmaz...

a.s.a.sa.sa.s.

bence de çok önemli.özellikle ben isterdim ki eşimin bu konuda benden çok daha ileri düzeyde olsun da bana öğretebileceği şeyler olsun ,ama yine de bunada şükür ediyorum. baskı ve sürekli bu konunun gündeme gelmesi durumu daha da kötü bi hale sürüklüyor.yapılması istenenin tam tersi oluyo.kişinin kendi içinden gelmedikten sonra sürekli söylemek de baskıda çok yanlış diye düşünüyorum ben.evlenmeden önce eşlern birbirini nasıl kabul ettiyse,evlendikten sonrada bu durum böle devam etmeli bence

bizde ayrı mezheplerdeniz ama ne eşimle ne çevremle böyle bir konuda sorunum olmadı.bu sadece beni ve onu ilgilendirir.ayrıca eşim ramazanda bana eşlik eder orucumuzu birlikte tutarız.birkaç gündür de teravih namazına gidiyor mutlu oluyorum.ayrı din olsaydı kabul edermiydim bilmiyorum çünkü benim için allah inancı önemli.eşimde inanıyor çok şükürrr

X