İlk uzun yol şoförlüğüm için tavsiyelere ihtiyacım var

ben eşin bıraksın geri gelsin derim

yani iki şoför olun

9 saat aralıksız araç kullanılmamalı

hem alışkın değilsin hem mola dahi vermeyeceksin bence çok riskli

trafik bu şakaya gelmez
Esimin gelme imkanı yok kısa da olsa 2-3 mola vermeye karar verdim . Teşekkür ederim

Uygun yerler de dörtlüleri yakıp saga cektim hep arabayı, mola yerlerinde de duruyorum, cocuk da siz de temiz hava alırsınız.. beslenme, emzirme, alt değistirme icin durabilirsiniz.. hareket halinde biberonla su icirebilirsiniz bir sey olmaz sanırım.. gündüz yolculuğu tercih edin mutlaka, gece hem uykunuz gelir hem de görüs daha sıkıntılı.. cama sıkıstırmalık bebek icin gölgelik yapmalık ince bir battaniye alın😅 12 saatlik yolculuklarda bunlari yapıyorum.. sizinki daha kücük oldugu icin, sadece mızmızlanır, oyüzden hani tam olarak yanınıza sunu alın diyemıyorum.. Güzel fikirler gelir ins, ben de aklıma geldikce yazarım Endiselenmeyin, simdiden iyi yolculuklar.. 😊
Çok teşekkür ederim çok faydalı ve motive edici oldu

Esin denizci sanırım , yol konusunda da bişey diyemeyeceğim gittiğin şehrin yollarına da bağlı bence biraz.
Evet denizci. son bir saatlik yolun çok zor olduğunu söylüyo oraya gidenler . Çok virajliymis hiç düzlük yokmuş ve yolda çalışma varmış .

10 saatlik bir yolu molasız gitmeyin. Ben 12 saat gitmiştim 5-10 dk. lık molalarla tabi bu süre. Yol bittiğinde başım dönüyordu yer ayaklarımın altından kayıyor gibi hissettim. Bel boyun tutulması da ekstra tabi.
Çok teşekkür ederim bunu hiç düşünmedim ama mola kesinlikle vermeye karar verdim

Hanımlar merhaba
Bizim tayinimiz çıktı taşınıyoruz eşim gelemiyo . Herşeyi hallediyorum ama tasinacagimiz yer şuan 9 saatlik uzaklıkta. İlk uzun yol şoförlüğümü yapicam. 10 aylık bi oğlum var tasinana kadar 10 buçuk olur😁 yolda kv yanımda olacak oğlum için. İlk uzun yolculugum olacağı için nelere dikkat etmem gerek acaba tecrübesi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Oğlum sabah kalkınca ve akşam emiyo yani yolda emzirme derdim olmicak ama araç hareket halindeyken besleme ,su icirme nasıl olur ? Bu kadar yolu molasiz gitmek istiyorum yapılabilecek bişey mi ? Yolculuk esnaaint en çok neye ihtiyaç duyuluyo vs uzun yol için her konuda tavsiye istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

uzun.yola giden.arkadaslar diyorlar ki en iyisi sabah 4 5 gibi yola cikmak oluyormus. cocuk arabada uyumaya devam ederken bir yol aliyorlarmis. sonra 11 gibi tekrar uyur sizin cocugunuz yasi dolayisiyla. arada kahvalti molasi verirsiniz, cocuk.azicik oto koltugundan kalkar, oynar falan rahatlar. yani.mumkun oldugu kadar uykulara getirmeye calisin yolculugunuzu.

yaniniza bol.bol sevebilecegi oyuncaklardan alin. yeyecekle oyalaniyorsa.sevdigi yiyeceklerden alin. ama.aglamasina hazirlikli.olun cunku.muhakkak onca saat oto.koltugunda oturmaktan yorulacak ve sıkılacak. siz o aglarken araba kullanacaksiniz. buna kendinizi hazirlayin. asla yolda.giderken kayinvalidenizin cocugu kucagina almasina izin vermeyin..ne kadar cok aglarsa aglasin.cocuga verilebilecek en buyuk.zarar ve en yanlis mesaj bu. bir sefer alirsa cocuk alindigini ogrenor ve hep aglayip kendini kucaga aldirmaya calisir. gerekirse sık sık mola verin. bu kadar yolu molasiz.gidemezsiniz.

ayni sey degil ama.ben benimki 3 yasindayken tek basimiza 6 saatlik yola gittik..molasiz..arabaya binmeden evvel bol bol.anlattim. eger sen.aglarsan arabamiz kirilir ve gidemeyebiliriz o zaman varmamiz daha uzun surer dedim. 5.5saat sonra falan aglamaya basladi. son yarim saati aglayarak gittik ki o zaman benim çocuğum laf anlar, laf anlatabilir yastaydi. ayni yolun donusunu kayinvalidemle yaptik. cocuk bu sefer 3 saat sonra problem cikarmaya basladi, babanesine naz yapti ve yolun son 2 saatini telefondan video izleyerek bitirdi..yani arabada onun isteklerine yanit veren biri olunca isteklerinin onunu alamadik.

iyi yolculuklar :)

Çocukla çok zor olabilir. Yani 10 aylık diyorsunuz da alışık olmadığı bir ortamda saatlerce aynı pozisyonda çok zorlanır bebek. Bir de benim oğlum asla benim dışımda biri dışında sakinleşmezdi.
Onca yolu kesintisiz gitmek pek mümkün değil. Yakın tarihte 8 saatlik yolu molalarla 10 saatte tamamladık. Yorgunluk uyku hepsi kaçınılmaz.
Ben de ilk gece ş. Arası ve uzun yolculuğu geçtiğimiz hafta eşimin müthiş uykusu gelmesi üzere mecburen yaptım. Mecburiyet olunca gerginlik olmadı. Sizde de öyle olur umarım
Fakat sizin durumunuzda olsaydım 4 5 saatlik bir mesafede konaklar yolun yarısına sonraki gün devam ederdim
Teşekkür ederim şimdi yatılı mola yapabileceğim bir il incelemesi yapicam

biz 5 saatlik yolu cocuklarla 8 saatte gidiyoruz, tabi tuvalet molasi falan cok oluyor bizde,

sizde o olmayacak belki ama illa ki mola sayiniz tahmin ettiginizden fazla olacaktir cocuklu oldugunuz icin,

ayrica kayinvalidenizin de molaya ihtiyaci olacak, yolcu da yoruluyor (ben genelde yolcu koltugunda oldugum icim tecrubeliyim :olamaz: )

yerinizde olsam orta bir yerde dinlenirim, en az 2-3 saatlik bir mola veririm,
otobus soforleri bile 4-5 saatten fazla gitmiyorlar molasiz.
Teşekkür ederim mola vermeye karar verdim 😇

Merhaba, çocuk için yeni bir oyuncak alın mesela yeni bir bez kitap, yada şarkı söyleyen bir oyuncak gibi. Sabah çocuk uyanır uyanmaz çıkarsınız zaten muhtemelen çocuk 3 saatte bir uyur, o uyumadan önce bir mola verirsiniz sonra o yine uyur, uyanır derken yine 3 saat sonra mola verirsiniz
Çocuk için yanınıza yemeğinizi, ara öğününü falan alın yanınıza . Kendinize de içecek, börek , meyve falan alın. Bebek için cam da mutlaka güneşlik olsun.
İyi yolculuklar. .

Hanımlar merhaba
Bizim tayinimiz çıktı taşınıyoruz eşim gelemiyo . Herşeyi hallediyorum ama tasinacagimiz yer şuan 9 saatlik uzaklıkta. İlk uzun yol şoförlüğümü yapicam. 10 aylık bi oğlum var tasinana kadar 10 buçuk olur😁 yolda kv yanımda olacak oğlum için. İlk uzun yolculugum olacağı için nelere dikkat etmem gerek acaba tecrübesi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Oğlum sabah kalkınca ve akşam emiyo yani yolda emzirme derdim olmicak ama araç hareket halindeyken besleme ,su icirme nasıl olur ? Bu kadar yolu molasiz gitmek istiyorum yapılabilecek bişey mi ? Yolculuk esnaaint en çok neye ihtiyaç duyuluyo vs uzun yol için her konuda tavsiye istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
İlk uzun uzun yol şöförlüğüm başlıgını görünce yazmadan edemezdim
Gaz fren şanzuman, manikürsüz halim yaman:halay:iyi yolculuklar

uzun.yola giden.arkadaslar diyorlar ki en iyisi sabah 4 5 gibi yola cikmak oluyormus. cocuk arabada uyumaya devam ederken bir yol aliyorlarmis. sonra 11 gibi tekrar uyur sizin cocugunuz yasi dolayisiyla. arada kahvalti molasi verirsiniz, cocuk.azicik oto koltugundan kalkar, oynar falan rahatlar. yani.mumkun oldugu kadar uykulara getirmeye calisin yolculugunuzu.

yaniniza bol.bol sevebilecegi oyuncaklardan alin. yeyecekle oyalaniyorsa.sevdigi yiyeceklerden alin. ama.aglamasina hazirlikli.olun cunku.muhakkak onca saat oto.koltugunda oturmaktan yorulacak ve sıkılacak. siz o aglarken araba kullanacaksiniz. buna kendinizi hazirlayin. asla yolda.giderken kayinvalidenizin cocugu kucagina almasina izin vermeyin..ne kadar cok aglarsa aglasin.cocuga verilebilecek en buyuk.zarar ve en yanlis mesaj bu. bir sefer alirsa cocuk alindigini ogrenor ve hep aglayip kendini kucaga aldirmaya calisir. gerekirse sık sık mola verin. bu kadar yolu molasiz.gidemezsiniz.

ayni sey degil ama.ben benimki 3 yasindayken tek basimiza 6 saatlik yola gittik..molasiz..arabaya binmeden evvel bol bol.anlattim. eger sen.aglarsan arabamiz kirilir ve gidemeyebiliriz o zaman varmamiz daha uzun surer dedim. 5.5saat sonra falan aglamaya basladi. son yarim saati aglayarak gittik ki o zaman benim çocuğum laf anlar, laf anlatabilir yastaydi. ayni yolun donusunu kayinvalidemle yaptik. cocuk bu sefer 3 saat sonra problem cikarmaya basladi, babanesine naz yapti ve yolun son 2 saatini telefondan video izleyerek bitirdi..yani arabada onun isteklerine yanit veren biri olunca isteklerinin onunu alamadik.

iyi yolculuklar :)
Çok teşekkür ederim çok bilgilendirici oldu kısa sık mola vermeyi kesinlikle ekledim ve belki bir yerde yatılı kalacak yer bile bakmaya başladım 😁

Merhaba, çocuk için yeni bir oyuncak alın mesela yeni bir bez kitap, yada şarkı söyleyen bir oyuncak gibi. Sabah çocuk uyanır uyanmaz çıkarsınız zaten muhtemelen çocuk 3 saatte bir uyur, o uyumadan önce bir mola verirsiniz sonra o yine uyur, uyanır derken yine 3 saat sonra mola verirsiniz
Çocuk için yanınıza yemeğinizi, ara öğününü falan alın yanınıza . Kendinize de içecek, börek , meyve falan alın. Bebek için cam da mutlaka güneşlik olsun.
İyi yolculuklar. .
Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alicam

Hanımlar merhaba
Biraz erken yola çıkın ama mola vererek sürün çok yorulursunuz arada yüzünüzü yıkar çay kahve içer kendinize gelirsiniz bebek te hava alır

Molasız gitmeyin. Bir süre sonra dikkatinizi kaybedersiniz. Trafiğin akışına uyarken dikkat edin. Bazen farketmeden diğer arabalara uyup yüksek hızlara çıkabilirsiniz. Yola çıkmadan navigasyondan yolun yapısına bir bakın. Virajlara girmeden olabildiğince yavaşlayın.

X