İlk uzun yol şoförlüğüm için tavsiyelere ihtiyacım var

dgdln

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
11.740
21.543
Hanımlar merhaba
Bizim tayinimiz çıktı taşınıyoruz eşim gelemiyo . Herşeyi hallediyorum ama tasinacagimiz yer şuan 9 saatlik uzaklıkta. İlk uzun yol şoförlüğümü yapicam. 10 aylık bi oğlum var tasinana kadar 10 buçuk olur😁 yolda kv yanımda olacak oğlum için. İlk uzun yolculugum olacağı için nelere dikkat etmem gerek acaba tecrübesi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Oğlum sabah kalkınca ve akşam emiyo yani yolda emzirme derdim olmicak ama araç hareket halindeyken besleme ,su icirme nasıl olur ? Bu kadar yolu molasiz gitmek istiyorum yapılabilecek bişey mi ? Yolculuk esnaaint en çok neye ihtiyaç duyuluyo vs uzun yol için her konuda tavsiye istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Güncelleme: herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok faydalı oldu. Kesinlikle tavsiyelerinizin hepsi çok mantıklı geldi. Mola vericem ve konaklayacak bir il belirleyip hem molali hem konaklamalı yapıp kendimi de strese sokmicam.

Son düzenleme:
Uygun yerler de dörtlüleri yakıp saga cektim hep arabayı, mola yerlerinde de duruyorum, cocuk da siz de temiz hava alırsınız.. beslenme, emzirme, alt değistirme icin durabilirsiniz.. hareket halinde biberonla su icirebilirsiniz bir sey olmaz sanırım.. gündüz yolculuğu tercih edin mutlaka, gece hem uykunuz gelir hem de görüs daha sıkıntılı.. cama sıkıstırmalık bebek icin gölgelik yapmalık ince bir battaniye alın😅 12 saatlik yolculuklarda bunlari yapıyorum.. sizinki daha kücük oldugu icin, sadece mızmızlanır, oyüzden hani tam olarak yanınıza sunu alın diyemıyorum.. Güzel fikirler gelir ins, ben de aklıma geldikce yazarım Endiselenmeyin, simdiden iyi yolculuklar.. 😊

Son düzenleme:
Esin denizci sanırım , yol konusunda da bişey diyemeyeceğim gittiğin şehrin yollarına da bağlı bence biraz.

Molasız çok zor. Ne tarafa geldiginize baglı. 9 saat çok çok uzun bebek de var. Mola şeklinde gidin bence

Aralıksız molasız asla gitme

Oğlumun mide bulantısı diye bi şeyi yoktu 4 saat kesintisiz gidelim diye tutturan eşimin yüzünden kustu cocuk.

Mutlaka durun yürüyün hava alsınlar

Yanınıza alıştırmalık alın mutlaka çocuk için

Çocukla çok zor olabilir. Yani 10 aylık diyorsunuz da alışık olmadığı bir ortamda saatlerce aynı pozisyonda çok zorlanır bebek. Bir de benim oğlum asla benim dışımda biri dışında sakinleşmezdi.
Onca yolu kesintisiz gitmek pek mümkün değil. Yakın tarihte 8 saatlik yolu molalarla 10 saatte tamamladık. Yorgunluk uyku hepsi kaçınılmaz.
Ben de ilk gece ş. Arası ve uzun yolculuğu geçtiğimiz hafta eşimin müthiş uykusu gelmesi üzere mecburen yaptım. Mecburiyet olunca gerginlik olmadı. Sizde de öyle olur umarım
Fakat sizin durumunuzda olsaydım 4 5 saatlik bir mesafede konaklar yolun yarısına sonraki gün devam ederdim

X