İlk hamilelik belirtileri

Peki adet günün de nasıldın canım ben şuan da sanki her an olcam gibi

Canım ben tüp bebekle hamile kaldığım için doğal adetimi beklerken kalsam nasıl olurdu bilmiyorum.
Ama normalde adetime yakın bende aşırı bi şişkinlik - mutsuzluk ve kasılmalar olurdu.
Onların hiç biri olmamıştı. Sadece göğüslerim aşırı hassastı. Yani dokunamıyordum.
Göğüs hassasiyeti dışında hiç birşey olmadı bende.

Ne güzel Allah analı babalı büyütsün sağlıkla al kucağına biz e de dua et canım

Şişkinlikten kastınız karnınızın davul gibi olması, sanki içinde bir şeyler oluyor gibiyse benim de ilk belirtimdi.eger zayıfsanız daha çok fark edilir. Benim karnım dümdüz ve mekik çeken biriydim o yüzden ilk karnım gözüme çarpmıştı. Adete yakın şişkinlik ister gaz diyin ister başka bir şey. Bir de adet sancısına benzeyen ama tek farkı gelip giden tarzda bele vuran bir ağrım oluyordu. Adet olurken artarak ağrır sonra kanama başlar ya bu farklıydı ağrıyor geçiyordu

Yaaa ilk 2 hafta çok kaşık ağrısı çektim ve belim çok ağırıyordu sonra batmalar oldu karnım şişiyor sürekli böyle patlayacak gibi Buda çatlak yaptı karnımda şuan da adetime 2 gün var sanki her an adet olacakmışım gibi

Adet dönemin nasıldı peki
Adet dönemim benim düzensizdir. O yüzden zaten gecikmeyi önemsemedim yarın öbür gün olurum diye diye 5 haftalık olmuş bizimki ben öyle öğrendim. Bir de sürekli regl olacak gibi ağrı kramp vardı 4-5 gün boyunca o yüzden oldum olucam diyordum. Ama test yaptım pozitif çıktı şükür

Peki sence de sanki adet olacakmış gibi his oldu mu
Açıkçası ben hamile olduğumu bilmiyordum, ve vücudumu dinlemedim ama adet olmam gereken günde karnım ağrıdı evet. İnşallah isteyen bekleyen herkese nasip etsin Rabbim hayırlısıyla sizin de gönlümüze göre olsun.

Nasıl farklıydı mesela birkaç gündür benimde sadece sol kasığımda ciddi ağrı oluyor yatarken bile sol tarafıma yatamıyorum. Mesela bi ara sol kasığımda pıt pıt bir şey atıyormuş gibi oldu

o atma işi bende olmadı valla. sağ tarafta oturup kalkarken batmam oluyordu. ben apantisit falan sanmıştım. regl sancısı da bende ara sıra gelen ama şiddetli bir ağrıydı. alt karnımda doluluk hissi vardı. sırt üstü bacaklarımı uzatarak yattığımda karnımda gerilme hissediyordum. ama yüzüstü vs yatmada bir sorun yasamadım. su an 14.haftadayım yeni yeni yüzüstü yatınca rahatsız olmaya başladım.

Normalde regl sancım bu şekilde olmuyor ve bu kadar erken başlamaz. Ama tabii kullandığım ilaçlar vs dengem şaşmış olabilir o yüzden heveslenmek istemiyorum. Belirti aramak yerine regl gecikmesini beklemek en iyisi sanırım Teşekkür ederim

evet en sağlıklısı gecikmeyi beklemek. benim sancılar reglden 1 hafta önce başlamıştı ama benim gebeliğim erken oluşmuştu. zaten reglden 4 gün önce öğrenmistim gebeliğimi 300 gibi bir değerle. yani herkeste aynı olmuyor. en sağlıklısı regli beklemek

Benim de aynı 1 hafta oluyor başlayalı 2 gün kaldı bakalım hayırlısı neyse o olsun Siz de sağlıkla alın kucağınıza bebişinizi inşallah

Merhaba adet sanciniz adetten önce mi başladı acaba benim daha 6 günüm var ama ağrılarım başladı normalde böyle erken olmazdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…