İlk defa tüp bebek denememiz

Yaa inşallah güzel sonuclar alırsınız. Tüp bebek için morfoloji kaç olması lazım. Eşimin morfoloji 24.1. sizin kac
Canım inan hiç bilmiyorum morfoloji sanırım o kadar sperm içinde %4 olması gerekıyor diye biliyorum yanlış olmasın
Yani 4 tane yapısı güzel sperm bulunuyorsa iyi bir morfolojiye sahip diye biliyorum ben sizin oran buysa çok iyi
Sizin eşinizin ne kadar spermi sayısı

Aminin hepimizin inşallah.. mayısta yumurta toplama işlemi yapılmıştı ikinci reglimin 20.günü transfer yapıldı iki embriyo transfer edildi ikisi de tuttu ama keselerden birisi küçük durumu henüz belli değil😢
Tutar canım. Benim arkadaşın tek kese gözüküyordu. Diğeri de sonradan büyüdü

Ya çok kolay diyemem ama sürekli kontrol için gidiyorsun yumurta takibi için yumurta toplama işleminden sonra transfer için gidiyorsun uygunsa gün veriliyor yoksa bekliyorsun benim yumurta toplamadan sonra ilk adetten sonra transfer olacaktı ama doktorum işlem dolayısıyla yumurtalıklarında hala ödem var dedi bi adet daha bekledim hakkında hayırlısı olsun inşallah
Diğer adetinizin kacinci gününde transfer yapiliyor

ilk deneme de pozitif görmüş biri olarak ;

süreç çok uzun ve yorucu gerçekten sürekli kontroller ilaçlar hormonlar ama pozitif haberi gelince süreç sanki çok kolaymış gibi geliyor. sanki çokta uzun sürememiş gibi. ben yumurta toplama döneminde sadece spor yapmadım onu doktor söylüyor zaten onun dışında hep yaptım. doktorumun görüşü sporun ve ilaçlardan dolayı kilo almamış olmamın çok katkısı olduğunu söylüyor.

13ünde son adetimi gördüm 1 ağustosta transfer yapıldı yani bir sonraki adetime 4 gün falan kalmıştı
Merhaba canım.
Evet ben yarın opu olucam. Ebru hocadan baya memnunum benim eşimin sperm sorunu var başka sorunumuz yok
Merhaba canım. Opu ve transfer oldun yaşadıklarını paylaşabilir misin ? Bende Ebru hocaya bugün adetin 3. Günü olarak gittim iğnelere başladım

Merhaba canım.

Merhaba canım. Opu ve transfer oldun yaşadıklarını paylaşabilir misin ? Bende Ebru hocaya bugün adetin 3. Günü olarak gittim iğnelere başladım
Öncelikle hayırlı olsun canım. Ben opumu oldum şükür ohss durumu falan yaşamadım ebru hoca zaten işin ehli kendisinde başlamanız ayrıca güzel olmuş. Bende adetimin 2. Ci günü iğnelere başlamıştım tam 7 gün sonra 18 mm ulaşmıştı yumurtalarım. 7. Gün çatlatma iğnemi oldum gonappeyt ve ovitrelleydi sanırım iğneler çatlatma iğnelerinden 36 saat sonra opu mu oldum. İlk 4 gün gaz sancısı ve şişkinlik oluştu ama dayanılmayacak derecede değildi. Yaklaşık opudan sonra 10. Cu gün adet oldum şişkinliğim daha da indi. Şükür 5. Ci güne giden 3 adet embriyom var rahim dinlendirme aşamasındayım. Eylül sonu adet olacağım transfer hazırlığına başlayacağız inşallah 🙏

Öncelikle hayırlı olsun canım. Ben opumu oldum şükür ohss durumu falan yaşamadım ebru hoca zaten işin ehli kendisinde başlamanız ayrıca güzel olmuş. Bende adetimin 2. Ci günü iğnelere başlamıştım tam 7 gün sonra 18 mm ulaşmıştı yumurtalarım. 7. Gün çatlatma iğnemi oldum gonappeyt ve ovitrelleydi sanırım iğneler çatlatma iğnelerinden 36 saat sonra opu mu oldum. İlk 4 gün gaz sancısı ve şişkinlik oluştu ama dayanılmayacak derecede değildi. Yaklaşık opudan sonra 10. Cu gün adet oldum şişkinliğim daha da indi. Şükür 5. Ci güne giden 3 adet embriyom var rahim dinlendirme aşamasındayım. Eylül sonu adet olacağım transfer hazırlığına başlayacağız inşallah 🙏
Canim
Ohh çok şükür canım hayırlı olsun . Şimdi durumun nasıl. Benimde bugün Ebru hocaya randevum vardı gittim benimde yumurtalarım 18mm ulaşmış . Bana da rahim dinlendirme verdi . yumurta sayısı fazla ve büyüdüğü için . Yalnız ben bı konuda bişey anlamdim. Transfer için ikinci adeti mi bekliyecez. Bide sen opu olduktan sonra mi rahim dinlendirme istedi yoksa opudan önce yumurta takibi yaparken mi aoyledi. Bide canım sen İstanbul mi yasiyorsun

Canim

Ohh çok şükür canım hayırlı olsun . Şimdi durumun nasıl. Benimde bugün Ebru hocaya randevum vardı gittim benimde yumurtalarım 18mm ulaşmış . Bana da rahim dinlendirme verdi . yumurta sayısı fazla ve büyüdüğü için . Yalnız ben bı konuda bişey anlamdim. Transfer için ikinci adeti mi bekliyecez. Bide sen opu olduktan sonra mi rahim dinlendirme istedi yoksa opudan önce yumurta takibi yaparken mi aoyledi. Bide canım sen İstanbul mi yasiyorsun
Senin içinde hayırlı olsun canım. Şimdi çok iyiyim ne şişkinlik ne bişey kalmadı :) sana opu günü verdi o zaman değil mi 2 3 gün sonrasına ?
Rahim dinlendirme dediğimiz olay opudan sonra oluyor yumurtalar alındıktan sonra o kullandığımız ilaçların vücuttan atılmasına deniliyor aslında.
Transfer için ise şöyle şimdi opudan sonra der döngüsü değişiyor bi 10 gün içinde adetin geliyor bu birinci adet dönemi sayılıyor o bittikten sonra diğer ay gelecek olan adetin 2. Ci ya da 3. Günü kontrole gidiyorsun transfer için rahim hazırlığına başlıyorsun. Yani 2 adet dönemi görmüş oluyorsun.
Ben İstanbul’da değilim maalesef şehir dışından gidiyorum canım sen ?

Senin içinde hayırlı olsun canım. Şimdi çok iyiyim ne şişkinlik ne bişey kalmadı :) sana opu günü verdi o zaman değil mi 2 3 gün sonrasına ?
Rahim dinlendirme dediğimiz olay opudan sonra oluyor yumurtalar alındıktan sonra o kullandığımız ilaçların vücuttan atılmasına deniliyor aslında.
Transfer için ise şöyle şimdi opudan sonra der döngüsü değişiyor bi 10 gün içinde adetin geliyor bu birinci adet dönemi sayılıyor o bittikten sonra diğer ay gelecek olan adetin 2. Ci ya da 3. Günü kontrole gidiyorsun transfer için rahim hazırlığına başlıyorsun. Yani 2 adet dönemi görmüş oluyorsun.
Ben İstanbul’da değilim maalesef şehir dışından gidiyorum canım sen ?
Yaa ne güzel darısı başıma çünkü davul gibi oldum şişmekten😃. Aynen canım Bende şimdi çatlatma iğnesi oldum .şuan saat gece 2:30 . Çarşamba öğlen de opu olucam .rahim dinlendirme olayını şimdi daha net anladım.Bende İstanbul dışındayım ama tedavi için abime ve anneme geldim . Ailem İstanbulda. Bende mecbur opudan sonra evime döneceğim artık adetliyken gelirim doktora. Acaba transfer için kaç gün kalmamız lazım burda. Canım senin tanıdık var mı İstanbul'da .nerde kalıyorsun geldiginde.Kendime dua edince sana da ediyorum 🩷rabbim ikimizede bu tedavinin sonucu olumlu almayı nasip etsin AMİN 🤲yine tüm herkesin tedavi uğraşanların da cefasini boşa çıkarmıştır AMİN

X