ilişkiden Sonra hemen kalkıp hamile kalan varmı aranızdaaaa...Varsa Cinsiyeti nee?

can0677

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
182
9
Arkadaşlar form da gezmediğim okumadığım yer kalmadı heralde..cinsiyet belirleme ile ilgili ..yada hamile kalmayla ilgili...vardığım sonuç...Ne çin Ne rus Nede ötekiler..okuduklarımda erkek spermlerinin hızlı olup hemen öldüklerinden bahsediliyor..
bende şöyle düşündüm..olayı akışına bırak ,stressiz bir ilişki yaşa ve sonra beklemeden kalk baynyoya ...eger ki hamile kalabilirsen bil ki cinsiyet erkek..(dişi spermler geç gidiyormuşya )
bir arkadaşım daha ilk çocuğuma hamileydim o anlatmıştı..2 çocugu istememiş...ilişkiden sonra hemen kaltım diyor ve sonuç bir kzıı bir oglu oldu...İnşallah benim de oğlum olur gönül....ilki kız oyuzdennn Am rabbim hayırlısını versin..Bu arada da erkeğinizi besleyin mutlaka spermleri kaliteli olması açısından...Ben keçiboynuzu suyu içiriyorum sabah akşam...:) bakalım ne olacak...Sizlerden isteğim bu tarz hamile kalan var mı..yatmadan sagına soluna 10 dakika veya 1 saat...yani hemen kalkan...anlamışsınızdır..bence burada artık herkes biraz uzman sevgiyle kalın..

şimdi erken kalkarsak erkek hemen kalkmaz yıkanmazsak kız mı oluyo ben cinsiyetinin yumurtlama günleriyle alakalı olduğunu biliyodum

canım benim de ilk hamileliğim hiç planlamamıştık şuan 4,5 aylığım. sadece 1 kez korunmadık onda da kalktım zıpladım resmen ama olan olmuş ve erkek bekliyoruz, apartmanda 3 okulda da 3 hamileyz hepimiz erkek bekliyoruz, belki de yıl ile alakalıdır,bilemiyorum

ben kız istiyorum tabi sağlıklı olması daha önemli ama ilk bebeğimin kız olmasını diliyorum
ozman ben geç kalkim kuzum kız olsun

evet tamda beni anlatmışsınn bendeeeee tek ilişkiii ile kaldımm veee hamile kalmamak içinde hemen ayağa kalktımm tuvaletee bilee gittimkii aksınnn diyeee
amaa giden gitmişş yineee
cinsiyetii ne bende merak ediyorumm 2 kızım var

bende tek iliski ile hamile kaldim tek gün korunmadik
ve ben hic yatmadim hepsi bosaldi iyice yikadim icini disini ama sonuc hamileyim kzim geliyor

kızlar bunlar tamamen hurafe.
bebegın cınsıyetı erkegın spermıyle ılgılıdır. sende x kromozomu var. her sekılde dişi kromozoma sahıpsın. erkek x ıle dollerse bebek kız y ıle dollerse de erkek olur.

bana çok saçma geldi niyeyse sağlıklı olsunda kıs erkek farkedermi.

canım biz bebek istemediğimiz için normalde korunuyoduk; bi kere korunmadık onda da hemen kalktığım gibi bide duşa girdim.
ve şimdi 33 haftalık olduk:))
cinsiyet erkek.
senin tezin bende tutuyo yani:ecrin_bebek:

canım biz bebek istemediğimiz için normalde korunuyoduk; bi kere korunmadık onda da hemen kalktığım gibi bide duşa girdim.
ve şimdi 33 haftalık olduk:))
cinsiyet erkek.
senin tezin bende tutuyo yani:ecrin_bebek:

canım yaş kaç hangi ay hamile kaldın...sakıncası yoksa sevgiyle kalllll....Bebişine kavuşman dileğiyle :):lepi:

arkadaşlar bunlar gerçekten çok saçma bebeğin cinsiyetini tamamen baba belirler.eğer babanın spermi o an x kromazonuna sahipse erkek y kromozonuna sahipse kız olur.vede en önemlisi allahın ediğnden başkası olmaz ben anlamıyorum bu cinsiyet takıntısını sağlıklı olsun yeter.benim 6 yaşında bi kızım var ikinciye hamileyim şuan ve inanın cinsiyetinin hiç önemi yok allah hepimize sağlıklı bebişler nasip etsin

ya hiç mi biyoloji dersi görmediniz birde internette dolaşıyosunuz bari bunu araştırın, çocuğun cinsiyeti tamamen babaya bağlıdır

erken yatıp erken kalkmayla cinsiyetin hiç alakası yok.arkadaşların dediği gibi kromozomlara bağlıdır.

Spermin başı bir hücre çekirdeği gibidir. ıçinde kalıtsal bilgileri bulundurur. ıçinde genetik şifre ve DNA vardır. Bunlar yumurtaya geçtiği zaman kromozomlar çoğalır ve buna göre cinsiyet belirlenir. Kromozomlar tek halde oluşup, çifte bölünürler ve bölündükleri zaman doğacak bireyin cinsiyeti belirlenir. Eğer kromozomlar XX şeklinde ise bireyin cinsiyeti dişi olur, eğer XY ise bireyin cinsiyeti erkek olur.

Bencede alakası yok arkadaşlar bu tarz şeylere güvenip sonra hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz..Ben yumurtlama dönemimde 5 gün üst üste ilişki yaşadım ve sperm sayısında problemimiz olduğu için hemen kalkmadan yattım..Oğlum olacak inşallah..

Bunun duaları var dilerseniz onları okuyabilirsiniz bence daha doğru olur..

Yeni Hayatın dediği gibi ,hiç mi biyoloji görmediniz ya da görmediniz internette hiç mi okumadınız,deneyimlere dayalı birşey değil ki bu.Bu başlıkta hep tek seferde olan ilişkiyle hamile kalanlar yazmış ,şimdi genelleme yapıp sadece tek sefer yaparsan bebk olur,çok yaparsan olmaz diye bir kural mı çıkaralım.
Mantık arayın azcık,tabiki erkekten gelen kromozoma bağlı,bir de inanıyorsanız nasip kısmet işidir bunlar,yattım kalktım erkek oldu,kız oldu denemez.

Benim arkadaşım ne kadar dua varsa okudu,uyguladı,kızı oldu,erkek olması için yapmadığı kalmamıştı.
Dinimizde de cinsiyetini seçmeniz için bişeyler yapılmasının doğru olduğunu sanmıyorum,Rabbimden hayırlısını isteyin,gönlünüze göre gelir zaten.
Erkekte y kromozu taşıyan spermler daha kısa ömürlü ve hızlı olduğu için yumurtlama dönemine denk gelen döllenmelerde erkek bebek olasılığı artar,o yüzden erkek bebekler genelde yumurtlama döneminde olur. bu bile olasılıktır kesindir diyemeyiz.

Çok şaşırdım ve gülesim geldi. ılk defa duyuyorum böyle birşey. Böyle birşey olmaz arkadaşım inanma böyle şeylere...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…