İlişkide ara vermek.. yardım lütfen

minaa09

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2024
25
38
24
Merhaba, ben kaygılı bağlanan biriyim. Sevgilimi çok bunalttığım için beni terk etti. Tatile gittiği için çok kıskançlık yaptım; arkadaşlarıyla birlikteyken telefonuna bakmadığı, 2-3 günde bir aradığı ve çok kez ayrılıktan döndüğümüz için hep kaybetme korkusu yaşayıp kıskançlık krizleri çıkardım. Sonuç olarak, bir yıllık ilişkimizi "bıktım bu hallerinden, bitsin artık bu ilişki, tatilimi zehir edeceksin" diyerek bitirdi. İkna etmeye çalıştığımda ise "tamam, 1 ay yazma bana, tatilden dönünce bakarız" dedi.

Bu hale gelmemin sebebi, her tartışmada günlerce bana yazmaması, acaba ayrılacak mıyız endişesiyle ve buluşmalarımızda eski sahiplenişini görememem. Çok pişmanım, onu çok seviyorum. Hızla kilo veriyorum, her gün ağlamaktan ve uykusuzluktan gözlerim şiş geziyorum. Bu 1 ay boyunca ona yazmamalı mıyım? Her yerden sildi beni, başkalarıyla konuşur mu diye endişeleniyorum. Kendimi daha da düşürüp ona yazıp barışalım dememek için zor tutuyorum kendimi. Lütfen yardım edin, tepkileriniz de sert olmasın çünkü psikolojik açıdan kendimi yeterince suçlu hissediyorum.

İlişkilerde ara verme falan bana saçma geliyor. ya tamamen biter ya devam eder.ha ilişki biter ilerde iki taraflı özlem olur ,pişmanlık olur belki bir şans verilir de böyle bir ay keyfime bakayım sonra devam ederiz saçma yani.
Adam zaten bitirmiş siz zorla ikna etmişsiniz bence unutup önünüze bakın

Son düzenleme:
Güven yoksa zaten o ilişki yürümez yürümemişte. Hoş 2 3 gün aramamak nedir ilişkinin içinde adam da sizi sallamıyor belli ki ama böyle birini darlamak bunaltmak ne işe yarayacak onu anlamadım. Bence aklınızı başınıza alıp önünüze bakın. Sizi gözden çıkarmış ara vermek nedir futbol maçı mı bu

Ara vermemişsiniz ayrılmışsınız. Eski erkek arkadaşınız ne kadar bağımlı biri olduğunuzu anladığından direkt terk etmek yerine bu şekilde ara verelim demiş zira terk etse daha kötü yapışacaksınız. Aramayın sormayın, arasanız hem daha kötü olacak hem de fikri değişmeyecektir.

Tamam tatile gidince hep telefonuna bakamaz zorunda da değil ama günlerce aramamak nedir. İnsan günde 5 dk da olsa bir sesinizi duymak ister. Onun dışında çok darlama potansiyeliniz var gibi. Kimse sizden önemli değil bu kadar insanların üstüne düşmeyin. Ayrıca ara verme işleri de yalan saçma ve gereksiz. Adam gezeyim tozayım dönünce bakarız canım isterse barışırım modunda. Bu durumu nasıl sindirebiliyorsunuz?

çocuk seni sevmiyor? bence.. 2-3 gün aramamak benim için ilişkiyi bitirmek için yeterki bir sebeptir. insan sevdiğini merak eder. ben tatildeyken bile en azından her sabah ve her gece yatmadan önce arardım. gğn içinde gittiğim, gördüğüm yerlerin fotoğrafını falan atıyordum. üzülme bence. Allah kurtarmış. 1 ay sonra gelince de hadi yallah de. bi ay istediği gibi alem yapacak bir ay sonra koyduğu yerde bulacak seni hemi? yok öyle dünya

Tamam tatile gidince hep telefonuna bakamaz zorunda da değil ama günlerce aramamak nedir. İnsan günde 5 dk da olsa bir sesinizi duymak ister. Onun dışında çok darlama potansiyeliniz var gibi. Kimse sizden önemli değil bu kadar insanların üstüne düşmeyin. Ayrıca ara verme işleri de yalan saçma ve gereksiz. Adam gezeyim tozayım dönünce bakarız canım isterse barışırım modunda. Bu durumu nasıl sindirebiliyorsunuz?
Evet ben araması için ısrar etsem bile, tatilde değilken her gün arıyordum burda barı aramayalım diyordu

çocuk seni sevmiyor? bence.. 2-3 gün aramamak benim için ilişkiyi bitirmek için yeterki bir sebeptir. insan sevdiğini merak eder. ben tatildeyken bile en azından her sabah ve her gece yatmadan önce arardım. gğn içinde gittiğim, gördüğüm yerlerin fotoğrafını falan atıyordum. üzülme bence. Allah kurtarmış. 1 ay sonra gelince de hadi yallah de. bi ay istediği gibi alem yapacak bir ay sonra koyduğu yerde bulacak seni hemi? yok öyle dünya
Nerde ne yaptığını da söylemiyordu zaten, ben sorunca da ‘ her anımın hesabını beremem kusura bakma’ diyordu

Sizde de problem olabilir ancak ben eski konunuza da dayanarak söylüyorum bu adam sizi manipüle ediyor. Diğer konuda da sizi manipüle ederek kendi borcunu size ödetmeye çalışmıştı. Siz bunaltan bir insan gerçekten olabilirsiniz bilmiyorum. Ancak siz aramadıkça aramayan, günlerce cevap vermeyen ve sizi sövüşlemeye çalışan erkek arkadaşınız daha anormal. Ve sizi sevdiğini de düşünmüyorum

Nerde ne yaptığını da söylemiyordu zaten, ben sorunca da ‘ her anımın hesabını beremem kusura bakma’ diyordu
ya kız bırak bunuuu. ömrünü yer senin he. bir de hepsi senin sucunmus gibi seni bu duruma ikna etmis. büyük usta valla. hiç üzülme valla kurtuldun diye sevin.

Sizde de problem var ancak ben eski konunuza da dayanarak söylüyorum bu adam sizi manipüle ediyor. Diğer konuda da sizi manipüle ederek kendi borcunu size ödetmeye çalışmıştı. Siz bunaltan bir insan gerçekten olabilirsiniz. Ancak siz aramadıkça aramayan, günlerce cevap vermeyen ve sizi sövüşlemeye çalışan erkek arkadaşınız daha anormal. Ve sizi sevdiğini de düşünmüyorum
Haklisiniz manipule edildigimin bende farkindayim.. bana ´sen ozguvensizsin’ diyerek gitti zaten.

Ama bende de hata yok mu.. yani cevremde herkes beni sucluyor bir erkege nerde naptin diye sorulmaz diyerek yada aramazsa aramasin tatilde neden darladin cocugu diyerek..
Hayır yok, adam seni öyle bir sindirmiş ki kendini suçluyor ve psikolojini bozuyorsun. Tatile gidip bana vakit ayırmayan adam eski sevgilim olurdu. Hee her dakika tepesine binersin o ayrı bir mevzu ama sende öyle bir şey de yok. Üzgünüm ama bu çocuk seni sevmiyor.

X