ileri yas 44 ...cuha cicegi kesinlikle deneyin derim

ipeek35

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
75
93
49
Merhaba genc anne adaylari..oncelikle 18- 20 li yaslarda iki evlat sahibi oldum..suan kizim 25 oglum 23 yasinda oldular bile..ama ikinci evliligimi yaptim ve esimin maalesef ki bir cocugu olmadigindan oluyorsa deneyelim dedik..hic dusunememistim gercekten bu kadar deneyecegimi..cunku ben hemen hamile kalirdim..neyse tahliler vs yapildi bir cok kez soylenen hersey yolunda esime bakildi sorun yok oyleyse konan teshis kocaman bir sebebsiz infertilite..neyse kizlar bir yildir dene dene derken duydugum herseyi siz gibi isteyen herkes gibi yaptim..fakat bu surecte de arastirmaya basladim.bende ne eksik olabilirdi..farkettimki vajen sivilarimda farklilik var..himmmmm ? Oyleyse acaba yumurtlama ovulasyon akinti normal olmayabilir miydi?belkide..cunku yumurtlama akintisi bir kac sene once rahat farkedebiliyordum..sonra cuha cicegi yagi kapsulu arastirarak ogrendim..diyorki
Iliski esnasinda kuruluk varsa (ki bende yoktu o problem sukur) ya da diyelimki iliski esnasind islaklik var ama spermi hazneye iceri tasiyacak servikal mukus yeterli derecede mi.. gordugunuz gibi neler varmis dedim bende kendi kendime..ve ayrica cilde sedef egzama romatizmal agrilara vs bircok seye iyi geldigini okuyunca o olmazsa suna buna iyi gelir en azindan dedim..solgar marka en iyi vitamin markasidir.guvendigim icerigi tam olan kaliteli ama pahali..bunu da babamdan biliyorum.babam eskiden ecza deposu muduruydu..o dedigi icin arastirmalarimda solgara goturdu beni.neyse aldim 90 tablet ama gunde 1 tane aldim her kapsul 500 mg icerik tasimaliydi..benim durumum icin..kullanali bir ay olmamisti..ilk haftalarda tuhaf sancilandim acaba dedim aaaaa akintim olmus dedim..sasirmadim degil.sonraki zamanlarda yumurtlama akintisi iki defa gordum..neyse elimden geldigince degerlendirdim ama bu arada ilk defa rahhat kafam olursa olur dedim ovu takibi regli takibi bile yapmadim.baktim ki adet olmadim ben demeye ..tarihim baktigimda 2 gun gecmis.ben duzenliyimdir..gunlerim 25 26 gun araliginda idi..28 bitmis 29 geliyor yani 2 gun dolu dolu gecmis ama tuhaf sncim var.ki ayrica ben adeti sancili gecirmem.oyle bir snci yasadim ki anlatamam..tuhaf bir kanama geldi..sonra bir kac saat sonra bicak gibi kesildi.ertesi gun yine o kotu sanci. Bana ne oluyor diyorum agliyorum.ertesi gunune hast randevu alip gittim.manyak bir dr a denk geldimdirekt bakti bebek kesesi var dedi.gidin kan verin.ben soktayim..gittim kan verdim sonuc negatif..dr basladi ama bu kese bu kese kese degilse ne bu demeye ...bende dr bey ne o dedigimde ben yuuksek sesle dusundum dedi..allahim ben nereye dustum dedim.dr a dedimki benim iki cocugumda testte hemen cikmamisti..ama tabii sure gecmis uzerinden hafizami desiyorum bu arada.dediki kanama alani var kese yaninda dusuk tehlikesi.git bugun sali gunu gel bakalim olmazsa alicam dedi..eve donduk kanama o aksam biraz oldu yine..sancida ve ben yattim ...5 gun kadar. 5 gundur kanamam yok..ama bir bas agrisi nasil diyeyim migren carpi 3 gibi..mide bulantisi arada oluyor sik degil yani..bir kac kere istifra ettim.safra gibi..su an bilmiyorum hala benimle mi degilmi...bugun carsamba ...pazartesiye randevum var...aklimda deli sorular...rabbim keseyi verdiyse bu vitamin diyorum yapti...ve bir sekilde saglikli ise ins benimle kalmistir..pazartesiye zaman nasil gececek bilmiyorum..agliyorum uyuyorum kalkiyorum istah sifir zorluyorum ama allaha siginiyorum...buraya yazmak istedim..cunku ben cok aradim yazilar...onun bunun deneyimini okudum..hamile oldugunu duyanlar bir daha yazmadi...insanlar care ariyorken...dertlerini paylasip deneyimlediklerini sonuc pozitif olunca ilgilenmediler.kendime soz vermistim..yazicam en azindan bunu deneyin kizlar...alt tarafa genclik geliyor..denemeyle tecrube edilmistir...rabbim hic birinizi umutsuz birakmasin...kalbiniz neyi nasil istiyorsa rabbim onunuze sersin....

Bu arada gecen ay hsg de cektirmistim.acikti..orada da sorun yoktu.ama 2 ay once kapaliyim herhalde deyip aci elma yagi diger adi adacayi yagi tampona adet bitimi 7 yada 8 damla kadar damlatip aksamlari koydum.esimle iliski olacaksa sonra koydum..tahminen akinti takibi yapamiyordum yukarida anlatmistim cunku yoktu 4 yada 5 gun yaptim...bir umut diye...sonra 1 ay gecti hsg cekildim.acikti dedigim gibi.rahimde yapisiklik vs hic birsey yoktu...

Benimde duaya ihtiyacim var ablacim ameliyat oldum meme küçültme baya sistiler dikisler sol memede kanama yapio sabah gel dedi doktorum cok korkuyorum cok canim acıyor duaya ihtiyacim var rabbim tum ihtiyaci olanların yaninda olsun

Uzuldum...gecmis olsun umarim bu kadar sorunla atlatirsin...duam seninle tatlim...kendine iyi davran ki bedeninde buna karsilik versin...merak etme gececek..

İnşallah bebeğin seninledir Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin

Tatlim cok sekersin gecenin bu saati ilac gibi geldi....amin...tabiki oncelikle saglikli olan duruyor...ins...cok mutlu oldum cok tesekkur ederim...

Alintiyi yapistirmamisim cvp yazarken
Olsun önemli değil cnm, benim bir yakınım gebeymiş bilmiyormuş, antibiyotik kullanmış diş ağrısından. Kanaması oluyor. Sonrasında öğrenince dr felan gidiyor, iğne ilaç durduruyorlar, dünya tatlısı bir kızı oldu. Allah büyük, inşallah yiyecek rızkı vardır

bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah ben de 39 yaşındayım oğlum var 9 yaşında ikinci evliliğimi yaptım ve eşimin çocuğu yok çok uğraştık ortak bir evladımız olsun diye ama olmadı tüp bebek bile tutmadı Rabbime bıraktım artık uğraşmıyorum

merhaba;

şu an ki durumunuz nedir acaba gebeliğiniz devam ediyor mu

OSMAN MÜFTÜOĞLU NUN HÜRRİYETTEKİ YAZISINDAN KOPYALIYORUM

Doğadaki bitkilerde bulunan “gizli ilaçlar”dan bazıları, bazen laboratuvarlarda üretilen ilaçlardan daha değerlidir.
Bütün sorun, bitkilerin içindeki “doğal moleküller”den doğru ve dikkatlice istifade edebilmektedir.
Doğal olan her şey “zararsız” ya da “faydalı” değildir. Bitkilerin içinde “doğal ama zararlı”; “doğal ama faydasız” binlerce molekül bu sağlığa faydalı “ilaç moleküller” ile birlikte ve iç içedir. Sorun da zaten bunları ayrıştırabilmekte, o molekülleri saflaştırıp güvenli hale getirebilmektedir.
Çuha çiçeği de ilaç bitkilerden biri ve bunu içindeki GLA’ya (Gamma Linolenik Asid) borçlu. Başka marifetleri de var tabii ki. Dr. Evren Altınel bakın o marifetler için neler yazmış...
“Biz hekimler her şeye iyi gelen ilaçlardan ve besin desteklerinden şüphelenir, ‘gaza, tuza, dize, göze iyi gelen’ ilaçlardan da desteklerden de uzak dururuz. Ancak doğa bazen bizi şaşırtacak denli yetenekli armağanlar sunar: Çuha çiçeği gibi...

BİTKİSEL İLAÇLAR DA İYİDİR...

Çuha çiçeği, daha doğrusu Çuha çiçeği yağı (evening primrose oil), gamma linolenik asit (GLA) adlı yağ asidini içerir. Başka bitki türlerinde de GLA olmakla birlikte çuha çiçeği yağındaki yüzde 7-10 oranındaki GLA’nin yararlılığı daha yüksektir.
Çuha çiçeği yağının GLA içeriği, antienflamatuvar (yangı giderici) işlevi olan prostaglandin türüne dönüşür. Prostaglandinler, ilk olarak menide daha sonra rahim, beyin ve böbrekler gibi farklı birçok dokuda saptanmış bir tür yağ asididir.
Farklı kimyasal yapıları, özelliklerinin değişkenliğini sağlamıştır: Darbe almış dokuda ağrı ve enflamasyon (yangı) oluşumu, mide ve oniki parmak bağırsağı çeperini ülsere karşı koruma, kan basıncını düşürme ve rahim kasılmalarını uyarma gibi...
Çuha çiçeği yağı, regl öncesi göğüslerdeki şişkinlik ve duyarlılık artışı, karın ağrısı, menopozdaki kramplar gibi sıkıntıların yanı sıra kısırlık ve fibrokistik meme hastalığında da kullanılır. Egzama, akne, rozase, sedef gibi cilt yangısıyla seyreden tabloların alevlenme şiddetini azaltır, bu dönemleri seyrekleştirir.
Bir diyabet komplikasyonu olan diabetik nöropatinin (sinir hasarı) tedavisine destek olur. Mültipl skleroz tedavisinde yer alır. Romatoid artrit gibi eklemlerde yangı ile kendini gösteren durumlarda etkili olduğu ve Raynaud Fenomeni’nde soğuk nedeniyle dolaşımı bozulan parmaklara doğrudan sürülmesinin yararlı olduğu bildirilmiştir.
Hiperaktif çocuklarda etkili olduğunu gösteren yayınlar vardır. Alkolizm tedavisinde katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Depresyon tedavi planında da yer alır. Kilo yönetimi programları sırasında kullanıldığında kahverengi yağ dokuyu daha fazla kalori yakması için uyarmaktadır.
Günlük dozu en fazla 3000 mg olarak önerilmiştir. Bu miktar yaklaşık 250 mg GLA içerir. Daha yüksek yararlanım açısından yemek sırasında alınması önerilmiştir. Kan sulandırıcılar, epilepsi ve bazı psikiyatrik ilaçlarla birlikte kullanırken dikkat edilmelidir. Doğrusu, tüm destekler için geçerli olduğu üzere, çuha çiçeği yağını da hekime danışmadan kullanmamaktır.”
Ben hiç kullanmadım ama araştırıcam

Ben anlayamadım şimdi kullanılması tavsiye edilen nedir hapmı yada aktardan alınacak yağ vb bir ürün mü

Bende solgar markaya baktım, başka sayfalarda nasıl kullanılır dıe okudum yarın paylasayım sanırım adetin ilk gunu başlayıp 14.gune kadar kullanılıyormus, solgat marka 50tl galiba 500mg yeterli gunde bir adet. Kapsul seklinde bu ay kullanmayı dusunuyorum

Bende tamda ne zaman kullanılmaya başlanıyor diye yazacaktım denemekte fayda var