Jinekoloji İleri derece Rahim yapışıklığından muzdarip olanlar...

Merhabalar cok teşekkürler yorumunuz için. Bende rahimde derin perde var. Doktorum onu önerdi bu işin duayeni dedi. Bende cok kaygılı bi insanım genel olarak insallah kolay geçer
Siz
siz kliniktemi oldunuz acaba burda yapıyoruz dediler zor bi işlemmi

Çok geçmiş olsun Recai pabuçcuya yaptırdınız değil mi? Ne dedi durumun için
Cok teşekkür edeerm evet ona yaptırdım cift rahim ağzım vardı onu tek yaptı vajinadaki perdeyi aldı rahimdeki perdenin büyük kısmınıda aldı baya komplikeydi 10 dk lık bi operasyon daha yapıcam dedi

Cok teşekkür edeerm evet ona yaptırdım cift rahim ağzım vardı onu tek yaptı vajinadaki perdeyi aldı rahimdeki perdenin büyük kısmınıda aldı baya komplikeydi 10 dk lık bi operasyon daha yapıcam dedi
Çok geçmiş olsun inşallah sonuç güzel olur. Ücret ne kadar ödediniz

Doktor öneriniz yok mudur ?
Canım benim histereskopimi bülent urman yaptı. Tüp bebeği ise şişli memorialda yaptırdım. Transfer yapıldığında rahim kalınlığım 7mm idi istenilen kalınlığın altındaydı ama 3 çizgi dedikleri görünüm vardı çok şükür tuttu şuan 16 haftalık hamileyim

Ben de Semra hanımla başladım daha doğrusu Semra hanımı görmek pek mümkün değil. İnce endemetrium hastasıyım biliyor kendisini güya her gün toplantı yapılıyor ama transfere son gün kala rahim duvarım 6-6.4mm de kaldı diye son gün muayene etmek istedi ve dünyayı başıma yıktı. “Arkadaşlar bu ilacı neden vermiş korkmuş olması gerek herhalde gerek var mıydı ”, “ rahim kalınlığı en fazla 4mm 6 falan değil. Bence bu transferi deneyin eldeki embriyolarla sonrasında taşıyıcı anne bakın ” gibi cümleler kurdu. Arkadaşlar dediği de kendi ekibindeki forumda yazılan 3 doktor. Hani ekiple görüşülüyordu ona göre ilaç veriliyordu ya da ben zor vakaysam gel arada muayene et ve transferi iptal edelim. Son gün gelip dünyayı başıma yıktı. Transfere gireceğim ama hiç umudum yok maalesef o yüzden doktor arıyorum bu transferden ümidim olmadığı için

Ne ilacından bahsediyor anlayamadım

Ne ilacından bahsediyor anlayamadım
Transfer sürecinde ekip doktorları ilaç verdi. Sonra Semra hanım gelip ilaçlarımı öğrendi ve neden bu ilacı vermişler gerek yoktu dedi. Ben de toplantı yapılıyor ilaçlara Semra hanım karar veriyor sanmıştım meğerse haberi yokmuş.

Ben de öyle sanıyordum. Ben hiç semra hanımla yüzyüze görüşmedim ama hep kurul toplanıyor birlikte karar veriyoruz demişlerdi.
Bana literatürde 4mm ile bile tutan gebelikler var demişlerdi. Görünümü kalınlığından daha çok önemsiyorlardı. Aysu hoca özellikle 7mm evet az ama rahim görüntünü oradaki yoğunluğu estrofem tarzı ilaçlarla arttırdık 3 çizgi görünümü de güzel ben tutacağına inanıyorum demişti. Tuttu çok şükür canım. Baya uzun süre kullandım ama o ilaçları

Kaç günlük östrojen tedaviniz olmuştu sizin ? 23.günde 6.5mm de kaldı. Hatta 10 dk sonra Semra hanım geldi arkadaşlar gönlünden koymuş herhalde 4mm anca var dedi gitti.

Sizin tepkiniz bu durumda ne oldu? Transfer oldunuz mu? Hangi ilaçları hangi dozlarda kullandınız? Çok şaşırdım böyle bir durum olmasına geçmiş olsun.

Sizin tepkiniz bu durumda ne oldu? Transfer oldunuz mu? Hangi ilaçları hangi dozlarda kullandınız? Çok şaşırdım böyle bir durum olmasına geçmiş olsun.
O an işin şokuyla darma duman olduğum için pek bir şey söyleyemedim. Transferim olmadı yeni doktor arayacağım.