Jinekoloji İleri derece Rahim yapışıklığından muzdarip olanlar...

Amin inşAllah.Bu duruma geldikten sonra ben kimseye tavsiyede bulunup vebale girmek istemiyorum ama doktoru iyi araştırın.Olumsuz yorumları ciddiye alın.Tek görüş ile yetinmeyin ve ameliyat derse son çare ameliyat olsun ve rahim yapışıklığında kendini geliştirmiş ve bu ameliyatı iyi yapan doktor araştırın.Allah yardımcınız olsun.Yapışıklıktan şüphelenmişsiniz ya inşAllah değildir.
Amin cevabiniz icin tesekkur ederim. Rabbim size de kolayliklar versin. 20 Araliktaki akintili adetten sonra bugun gunduz kahverengi akinti aksamda kanamam oldu. Olamadigim adeti mi oluyorum bilemiyorum🤷🏻‍♀️. Zamanla duzene girer Insaallah. Rabbim hepimize sifalar versin

InşAllah.Allah razı olsun.Benim düzensiz en kalın yer 8 ,5 ,3 bazı yerlerde hiç kalınlık yok 4 ay önce ameliyat oldum tamamen yapışmıştı iyice açtım riya koydum dedi.1.adet 3 gün lekelenmeden fazla ve kırmızı idi.2.adet üç dört kez küçük leke şeklinde kahverengi idi.3.adet 2.adetten azdı.
Adet miktariniz düzensiz gibi. Doktor bununla ilgili ne diyor ? Adet lekelenme şeklindeyse duzelmemiş olabilir ya da endometrium tabakası iyileşmemiş olabilir

Belirtilerden öyle anlaşılıyor.Doktor rahimde canlı doku yok diyor.Canlı doku olmadığı için rahim duvarı kendini yenilemediği için yapışıyor.Elimden gelen bu diyor.

Bi yoklukta bürsürü borcun içinde parayı ayarlayıp gittik heiallettik. Eşimden Allah razı olsun ben seni buralarda kestirmem dedi bir hafta arastırdı aradı sordu bu doktor dedi parayı ayarladık gittik. Evet zorlandık ama allayardım ediyor. Yarısını ödedik kredinin. Rahmim yerinde acık tüplerim acık perde yok çok şükür. Bana makasla yaparken anama olursa durduramassak rahmin alırız dediler ve ayrıca hayatınızda kaybedebilirsin dediler rısleri bil ona göre imzala dediler. Eşim hayır dedi tuttu elimden gidiyoruz eve dedi. Ben bir hafta ruh gibi gezmiştim bebeklerim kaybettim şimdide Rahmimi veya hayatımımı kaybdecegim diye. O bir haftayı anlatamam.. Ama Cok şükür esimin ve doktorumun sayesinde Cok iyiyim. Umarım rabbim her hastayı ehli ellere denk getirsin inşallah
Merhaba bende de yapışıklık var ve araştırmalarım sonucu Yücel Bey’e ulaştım. Bana 4 derece var sendeki 2. Derece dedi. %90 tekrar yapışmaz dedi ama korkuyorum. Siz ameliyattan sonra hamile kalabildiniz mi? Tekrar yapışma vs oluşmamıştır inşallah.

Merhaba bende de yapışıklık var ve araştırmalarım sonucu Yücel Bey’e ulaştım. Bana 4 derece var sendeki 2. Derece dedi. %90 tekrar yapışmaz dedi ama korkuyorum. Siz ameliyattan sonra hamile kalabildiniz mi? Tekrar yapışma vs oluşmamıştır inşallah.

Herkese acil şifalar dilerim .
Dilerim Rabbim herkesın gönlündekini en kusa zamanda nasip eder🙏🏻
Size kendı hıkayemden kısaca bahsetmek isterım umut olsun ınsallah 🙏🏻
Evliliğimin ilk 5 yılı çocuk istemedık .Sonra bebek istedıgımızde Rabbım hemen nasıp ettı ancak miadında doğum esnasında komplıkasyon gelıstı ve bebegım 5 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra maalesef evladımızı kucağımıza alamadan toprağa verdık. Acımız hâlâ taze …. Sonra Rabbım tekrar kısmet ettı 1 yıl sonra tekrar gebe kalmıştım ancak 19 haftalıkken ansızın suyum geldı ve acil doğuma alındım ve bebeğimi kaybettım . Meğer ilk doğumda travmaya bağlı rahmimin servıks kısmı zarar görmüş ve servıkal yetmezlik gelışmış ve biz hoca ya muayeneye gıtmemıze rağmen böyle bır tanı almamıştık. Düşük yaptığım dönemde pandemı yenı başlamıştı ve şartlar cok zor olmasına rağmen yıne hoca tarafından düşükten sonra parça kalması nedenıyle küretaj yapıldı ve 10 gün sonra tekrar yapıldı . 2. Kez bebegımızı kaybetmestık eşimle yaşadığımız acıyı tarıf etmek imkansız . Sonrasında geçen süreçte adet duzensızlıgı agrılar vs derken yaklaşık 8 ay sonra asherman sendromu tanısı aldım Hsg sonrası . Bu kez artık esım ve bende cok büyük bır umutsuzluğa kapıldık . Ama Rabbim e sığındık ve dua ettik bıze güç kuvvet sabır ve sıfa versın dıye. Sonrakı 2 yıl ıcersınde 2 kez hıstereskopı oldum yoğun ve yorucu tedavıler gördüm 3/4 derecede olan yapısıklıgım sonunda açılmış oldu ancak sonrakı süreçte tanım hep 4 mm kalınlığında kaldı . Hoca tüp bebek tedavısıne başlayalım endometrıyumu kalınlastırlalım dedı . Ancak bu süreçte uzun ve yorucu oldu bizim için . Tedavılere cevap vermedi endometrıyum kalınlaşmadı . Süreç uzadıkça bız de psıkolojık ve fızıksel olarak cok yıprandık tabıkı . Endometrıyum 2 kez yoğun tedaviyle 6 mm oldu 2 kez transfer yapıldı . İlkinde pozıtıf oldu ancak boş gebelık gelıstı ve 8. Haftada medıkal abortus olmak zorunda kaldım 2. Sinde ıse negatıf sonuç aldık . Tüm bu süreçlerden geçerken tam 6 yıl gecmıs oldu . Şimdi yazarken yaşadıklarımızı size aktarmak inanın cok zor . Artık ümidimiz iyice kırılmısken 2. Negatıf tüp bebek tedavısınden bır ay sonra mucızevı sekılde hamıle kaldığımı ögrendık . Gerçekten bizim için ve hocamız ıcın büyük bır mucıze oldu🙏🏻 . 14. Haftada servıkal serklaj yapıldı şu an ise 24. Haftadayız Rabbım e şükür 🙏🏻 Hâla bunun gerçek olduğuna ınananamıyoruz eşimle mutluluğumuzu tatıf bıle edemem🙏🏻Bu 6 yıl boyunca her ümitsizliğimde bu sitedekı yorumları okur dua ederdım Allahım bize de mucızenı yaşat diye 🙏🏻 Cok şükür dualarımız kabul oldu🙏🏻 Ireis ve diğer tüm evlat sahıbı olmak isteyene Rabbım en hayırlısından evlatlar nasip etsin inşallah 🙏🏻 Dilerim benim hikayemde birilerine umut olur 🙏🏻 Dualarım hepinizle . 🙏🏻 Benim için de dua edersenız cooook sevınırım 🙏🏻🌸

Merhaba,
Birşey soracağım. Rahim yapışıklığında rahim ince mi oluyor? Benim rahim kalınlığım yumurtlama dönemi (9. gün) 13 mm idi.

Yapışıklığınız ileri derecede ise ve açılmadıysa nasıl transfere geçecekler ki anlayamadım. Ya da embriyonun tutunup büyüyebileceği kadar açık bir alan vardır ve endometriumunuzun durumu da iyidir başka türlüsü bana mantıksız geldi.
Rahim yapisıkligi vajinal ultrasonda belli oluyor degilmi

Rahim yapisıkligi vajinal ultrasonda belli oluyor degilmi
Maalesef rahim yapışıklığı vajinal ultrasonda görünmüyor.Dr sadece rahimde bir düzensizlik olduğunu görüyor bu sebeple teşhis koyabilmek için rahim filmi istiyor.

Maalesef rahim yapışıklığı vajinal ultrasonda görünmüyor.Dr sadece rahimde bir düzensizlik olduğunu görüyor bu sebeple teşhis koyabilmek için rahim filmi istiyor.
Peki rahim kalınlığı nasıl oluyor normal mi?
Benim raporumda uterus fundus sağ kısımda sineşi yazıyor ancak normal bir şekilde regl oldum kürtajdan sonra. Rahim kalınlığımda gayet iyiydi.

Allah yardımcınız olsun.İnşAllah tedaviniz güzel geçer.Üç ay önce ordaydım.Benden daha kötü biri hamile kalmıştı.Tedavisi üç yıl sürmüş ve 8 9 kez histereskopi yaptım dedi Recai hoca.En son bana bu ameliyat ve üç aylık ilaç tedavisi işe yaramazsa benden bu kadar dedi.Bugün adet oldum aradım ocağın ilk haftası gel dedi.
Merhaba recai pabuçcu histeroskopide iyi mi ? Bende kalın septum var doktor araştırıyorum histeroskopi için siz memnun kaldınızmı

Merhaba yazılanların üzerinden uzun zaman geçmiş ama ne durumdasınız merak ettim. Bütün yazdıklarınızı okudum ve ben de sizinle aynı şeyleri yaşadım. Recai Pabuçcuda tedaviye başladım ve bana durumunun çok zor olduğunu söyledi ama elimden geleni yapacağım dedi ve tedaviye başladık beşinci histeroskopimi yaptı rahmim yüzde 90 yapışıkti jel sıktı ve prp yaptı spiral takti ve ilaç başladık. Endometrium tabakası yok denecek kadar az. bir ay sonra kontrole gideceğim. Siz ne yaptınız tedaviniz nasıl sonuçlandı? Umarım güzel sonuçlar almışsınızdir
Meraba recai pabuçcu histeroskopide iyi mi? Bende de perde var onda olmayı dusunuyorum

Merhaba recai pabuçcu histeroskopide iyi mi ? Bende kalın septum var doktor araştırıyorum histeroskopi için siz memnun kaldınızmı
Merhaba.Ben kendisinde iki yıl tedavi gördüm Beş histeteskopi yaptı bana Bende bi düzelme olmadı maalesef ama herkesin sorunu vücud yapısı farklı.Benim hep ameliyat hatası dedikleri için ben ameliyatı iyi yapana gitmek istedim Bu konuda kendimce iyi üç doktora gittim iki tanesi kabul etmedi Recai hoca kabul etti beni Tıbben ne gerekiyorsa yaptım elimden gelen bu dedi Histeteskopiyi türkiye ye getiren öğretten o dediler hocaların hocasını dediler Kendisine sizden önce Yücel beye gittim dedim Yücel laparoskopi de ben histeteskopi iyiyim demişti bana.Size net bişey söyleyeyip vebale girmek istemiyorum.

Merhaba.Ben kendisinde iki yıl tedavi gördüm Beş histeteskopi yaptı bana Bende bi düzelme olmadı maalesef ama herkesin sorunu vücud yapısı farklı.Benim hep ameliyat hatası dedikleri için ben ameliyatı iyi yapana gitmek istedim Bu konuda kendimce iyi üç doktora gittim iki tanesi kabul etmedi Recai hoca kabul etti beni Tıbben ne gerekiyorsa yaptım elimden gelen bu dedi Histeteskopiyi türkiye ye getiren öğretten o dediler hocaların hocasını dediler Kendisine sizden önce Yücel beye gittim dedim Yücel laparoskopi de ben histeteskopi iyiyim demişti bana.Size net bişey söyleyeyip vebale girmek istemiyorum.
Evet haklısınız tabi ki de herkesn sorunu farklo ben de histeroskpiyi getiren kişi olarak duydum onu önerdiler o yzden sormak istedim insallah sizin durumunuz da düzelir🙏

Evet haklısınız tabi ki de herkesn sorunu farklo ben de histeroskpiyi getiren kişi olarak duydum onu önerdiler o yzden sormak istedim insallah sizin durumunuz da düzelir🙏
İnşAllah Allah razı olsun Rabbim sizinde yardımcınız olsun Prof.Berfo Demiri de bi araştırın isterseniz Ben yakınlık olarak Yücel beye gittim önce o kabul etmeyince Recai hoca ile iletişime geçtim O kabul edince onunla devam ettim İkinci ameliyatta kadar bişey demedi ikinci ameliyattan sonra hiç umut yoktu şimdi umutlandım dedi ama olmadı kendim bıraktım tedaviyi

İnşAllah Allah razı olsun Rabbim sizinde yardımcınız olsun Prof.Berfo Demiri de bi araştırın isterseniz Ben yakınlık olarak Yücel beye gittim önce o kabul etmeyince Recai hoca ile iletişime geçtim O kabul edince onunla devam ettim İkinci ameliyatta kadar bişey demedi ikinci ameliyattan sonra hiç umut yoktu şimdi umutlandım dedi ama olmadı kendim bıraktım tedaviyi
Biliyorum onuda ben bülent tıraşada gittm mesela berfu demirde tüp bebekte iyi , şuan bana histeroskopide iyi olan bir dr lazm öncelikle

Meraba recai pabuçcu histeroskopide iyi mi? Bende de perde var onda olmayı dusunuyorum
Merhaba Recai hoca da üç kere histeroskopi oldum. Benim rahmim anormal derecede yapışmış ve doku tahribatı çok fazlaydı ilkinde prp de yaptık. Doktor yapışıklığı açıyor ama bir süre sonra tekrar yapışıyor endometrium dokusu da çok tahrip edildi diğer geçirdiğim kürtajlar histeroskopiler nedeniyle... Yani herkesin hikayesi farklı, bana memnun musun diye sorarsanız karşılaştığım doktorlar arasında en iyisi en dürüst olanı diyebilirim en azından körü körüne Umut vermiyor durumun neyse ona göre söylüyor. Benim tedavim sürüyor yapışıklığı bitirsek de endometrium tahribatı için daha ne kadar sürecek tedavi bilmiyorum. O yüzden sizi etkilemek istemem, isterseniz öncesinden gidin sizi görsün başka doktorların da görüşünü alın öyle karar verin. Çok geçmiş olsun şimdiden

Merhaba Recai hoca da üç kere histeroskopi oldum. Benim rahmim anormal derecede yapışmış ve doku tahribatı çok fazlaydı ilkinde prp de yaptık. Doktor yapışıklığı açıyor ama bir süre sonra tekrar yapışıyor endometrium dokusu da çok tahrip edildi diğer geçirdiğim kürtajlar histeroskopiler nedeniyle... Yani herkesin hikayesi farklı, bana memnun musun diye sorarsanız karşılaştığım doktorlar arasında en iyisi en dürüst olanı diyebilirim en azından körü körüne Umut vermiyor durumun neyse ona göre söylüyor. Benim tedavim sürüyor yapışıklığı bitirsek de endometrium tahribatı için daha ne kadar sürecek tedavi bilmiyorum. O yüzden sizi etkilemek istemem, isterseniz öncesinden gidin sizi görsün başka doktorların da görüşünü alın öyle karar verin. Çok geçmiş olsun şimdiden
Merhabalar cok teşekkürler yorumunuz için. Bende rahimde derin perde var. Doktorum onu önerdi bu işin duayeni dedi. Bende cok kaygılı bi insanım genel olarak insallah kolay geçer