İlçe milli eğitim müdürlüklerinden yılbaşı kutlamalarına yasak

Allah iyiliğini versin bir de bana kendini açıklıyor

Okullarda çeşitli sebeplerden hediyeleşmeler olduğunda belli bir sınır olmalı, o konuda sana yüzde yüz hak veriyorum, her çocuğun maddi imkanları aynı değil, bu sınırı hem sınıf öğretmeni hem veliler belirlemeli, anneler çocuklarının sınıf arkadaşlarının maddi imkanlarını az çok bilir, hassasiyet gösterip çocukları rencide etmemek için özen gösterilmeli bence, biz kitap alışverişi yapardık, doğum günlerinde de hediye olarak kitap, defter, kalem alırdık.

Öğretmenim gençliğinde yokluklarla okumuş bir kadındı, öğretmen olunca azmetmiş kendini maddi manevi belli bir seviyeye getirmiş, nasıl şık giyinir, nasıl güzel görünürdü canım öğretmenim, geçmişteki yokluk günlerini asla unutmamış, o yüzden hediyeler konusunda çok hassastı, eskiden ilkokulda el işi dersleri vardı, yaşı bana denk olanlar hatırlar, öğretmenimiz parayla hediye almamızı istemiyorsa el işi dersi için bize yeri gelir çam kozalağı toplattırır, evden yün ve kumaş parçaları getirmemizi ister, hepimizin temin edebileceği şeylerle hediyelikler yaptırır onları birbirimize hediye etmemizi isterdi.

Keşke şimdilerde de öyle yapsalar, biz ponpon yapmayı, antika işi yapmayı, yaprakları kurutup onlardan resim yapmayı hep öğretmenimizden öğrendik, ponpondan kardan adam yapar onu süsler birbirimize hediye ederdik, eskiden herşey daha güzelmiş ya, sana anlatırken içim cız etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…