İlahi adaletin işleyişini görenler.. Çıkan Ahlar Paylaşım Merkezi olsun burası ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende istiyorum ilahi adaletin yerini bulmasıni beni sevdigini söyleyen adam başkasıyla görüsüyormuş meger beni kadirdi ve gitti şu an ise ben acı çekiyorum o da o kızla mutluluk yaşiyor gayet mutu hiç vicdani bile sizlamamis
Ben mutsuzum o çok mutlu böyleminolacak yani:KK43::KK43:

Canim bence böyle düsünme emin ol Bir gün senin cektigini cekecek oda… bugün olmasa yarin. Bu dünyada olmasa öbür dünyada. Senin hakkina girmis. Sence helallik dilemeden ölürmü??? Icin rahat olsun…

Son düzenleme:
Canim bence böyle düsünme emin ol Bir gün senin cektigini cekecek oda… bugün olmasa yarin. Bu dünyada olmasa öbür dünyada. Senin hakkina girmis. Sence helallik dilemeden ölürmü??? Icin rahat olsun…

İnşallah yâşar yaptığını bana yaşattığının aynısını yaşasın bende göreyim

Konuyu hortlatmış olacağım ama yazmadan da geçemedim

Yıl 2008 karşı apartmanımızda bi abla oturuyor oğlunun ertesi gün sınavı varmış rica etti bi yarım saat çalıştırabilirmisin diye tabiki ablam ne demek dedim, dedim ama ya babam ben eve dönmeden gelirse korkusu taşıyorum.. Daha önce babamdan çok çektiğimi yazmıştım şaka değil ne çektiğimi bir ben bilirim bir de Allah.
Neyse ya Allah bismillah dedim indim aşağıya tam apt kapısından çıkıcam ne göreyim babam geliyor!!! Saat daha 18.00 ama babamın bana çatması için bulunmaz bir fırsat benim evden çıkmış olmam...
Geldi
'nereye gidiyosun' diye sordu korkutucu ve tok bir ses tonuyla
'böyle böyle' dedim
'sen eve gel seninle hesaplaşcaz' dedi
hiçbirşey diyemedim koştur koştur gittim korkumdan 20 dk ders verdim geri döndüm eve...
Kapıda bekliyormuş beni anahtarla içimden dualar okuyarak açtım kapıyı babam tam kapının önünde dikilmiş beni bekliyor

'sen ne yaptığını sanıyosun ş...z niye elalemin çocuğuna ders veriyosun? senin elektirik su paranı onlar mı ödüyorlar? Sen anca elalemi düşün! Bi kere olsun benim arabamı sanayiye götürüp tamir ettirdin mi?
Ben:?!!!???..... Kazandığımı anneme veriyorum elektiriği suyu ödesin diye....
'kes cevap verme bana saygısız o...pu bana öyle gözlerini belertip bakma gözlerini oyarım senin!'
tokat..
ŞİMDİ CAN ALICI KISIM GELİYOR: 'Ben de namaza başlıcam ama niye biliyomusun her namazımda sana beddua etmek için gebermen için... Ciğerlerine irin saplansın ağzından kan gelsin inşallah...'

Ben küçüklüğümden beri bunları yaşadığım için tepkisiz kalmanın en doğru şey olduğunu biliyordum...babam her zaman beddua ederdi sadece üzülür ağlar depresyona girerdim aklımdan onunla ilgili kötü bir şey yine de geçemezdi ama o an söyledikleri kalbimi bir kurşun gibi öyle bir deldi geçti ki kendimi odama atıp ellerimi kaldırıp 'Allah'ım sen babamın bedduasını kendine çevir Yarabbim' derken buldum

Aradan tam 3 hafta geçti babam çalıştığı kamu kurumunun her sene gönderdiği geçici görevle yurt dışına çıktı evde bir bayram havası 1 ay rahat edecektik.. !! hafta sonra akşam yemeğimizi yerken telefon çaldı annem açtı babam rahatsızlanmış bakanlık acil olarak geri göndermiş şu an uçaktaymış annemin bakanlık ambulansıyla babamı havaalanından alması gerekiyormuş...

Annem gitti babamı aldı hemen hastaneye yatırdılar ertesi gün rahatsızlığının ne olduğunu duyduğumda hayatımın şokunu yaşadım:
Ciğerleri aşırı iltihaplanmıştı ağzındansa devamlı kan geliyordu!!

Benim böbyle çok hikayem var
O yüzden ilahi adalete sonsuz inanırım eğer haksızlığa uğramışsan Allah senin yerine soruyor hesabını

Ha babamla annem ayrıldılar babam hala çekiyor ve çekecek de...

Uzun zamandir forumda yazmiyordum ama senin yorumunu gorunce tutamadim kendimi.
Gece gece aglattin beni...

Yuce Rabbim, sana ve annene, uzun, mutlu, huzurlu bir omur versin insallah. :KK16:
Butun isteklerin, dualarin kabul olsun insallah. :KK16:

Uzun zamandir forumda yazmiyordum ama senin yorumunu gorunce tutamadim kendimi.
Gece gece aglattin beni...

Yuce Rabbim, sana ve annene, uzun, mutlu, huzurlu bir omur versin insallah. :KK16:
Butun isteklerin, dualarin kabul olsun insallah. :KK16:

Allah razı olsun şimdi yine başımda bir dert var sanırım bu dünyaya çile çekmeye geldim inşalah sizler çocuklarınız yakınlarınız çok mutlu olursunuz

Bende paylaşmak istiyorumm

3 senelik bir ilişkim var ilişkimizin ilk yılında arkadaş gruplarındaki bir kız yüzünden aramızda tartışma çıkmıştı ve olayı biraz büyütmüştüm çünkü haklı oldugum halde kimse bunu kabullenmiyordu . Erkek arkadaşımın en yakın arkdaşının kız arkadaşı ile telefonda konuşurken bana sen biizm ortamımızı muhabbetimizi bilmiyosun aramıza sonradan katıldın kimseyi tanımıyosun yani lafı kısacası sen kimsin ki biizm arkadaşlığımıza karısıyosun demeye getirmişti. O kadar üzgünken o sözleri duymak ve dışlanmak beni çok yaralamıştı. Ve sonuna kadar haklı oldugumu çok iyi biliyordu . Telefonu kapattım ve içimden Allahım sen büyüksün bu insanla bidaha muhattap olmıcam bizim aramızı nasıl bozmaya çalıştılarsa benim canımı nasıl acıttılarsa sende onlarınkini acıt dedim.
Aradan 3 sene geçti ve şu an çocugun ailesi hiçbir suretle o kızı gelinleri olarak istemiyor. Ya ailen ya o kız tercihini yapmasını istiyorlar.
Allahın sopası yok ...

Canım yaşadığımız şey çok benzer. Beni de sevdiğim kişi oyaladı ve sonra hayatında başkası olduğunu öğrendim.. Üstelik benle dalga geçti ve kullanmak için birlikte olduğunu söyledi. Dünyam başıma yıkıldı.. Ve ben bu olayı şuan yaşıyorum. Sevgilisi olduğunu geçen hafta öğrendim. Ama öncesinde de hep ağlatıyordu beni. Allah'ım biliyor ağlamaktan gözyaşımın tükendiği geceler oldu nefes alamadığım... Ailemle tatile çıktık bir haftamı bana zehir etti havuz kenarında ağladığımı biliyorum ailem görmesin diye yüz üstü güneşlenir gibi yapıp. Çok acı çektim çok. Şuan o çok mutlu gözüküyor, sevgilisine her yerden jestler yapıyor bense izliyorum uzaktan ağlayarak. Ne zaman çıkar yaptıkları bilmiyorum. Ben de hep bana muhtaç kalsın ben de ona aynısını yapayım diye dua ettim ama imkansız geliyor.. Bana dönmese bile yaşadığı acılarda beni hatırlasın istiyorum, umarım döktüğüm gözyaşlarım ondan çıkar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Konu geçeli çok olmuş ancak yazmazsam sanki parçalara ayrılacakmış gibi hissediyorum.
2 yıllık ilişkimiz öyle bi bitti ki...
Ilk sevgilimdi o benim, her şeyimi paylaştım, birsürü fedakarlık yaptım.
Sonra farklı yerlerde okumaya başladık. Dersler o kadar yoğundu ki eskisi kadar sık görüşemiyorduk. Bu böyle olmaz, dedim kendimi kötü hissettim. Şu sınavlar bi geçsin şunu yaparız, bunu yaparız diye planlar kurdum.
Zaten konuşuyorduk da, hatta mesaj bile atmisti seni rüyamda xy(bir erkek arkadasi) ile gordum, yemege cikmistiniz, cok kiskandim, diye... Hatta kizdi da sanki gercekten oyle yapmisim gibi. 10 gun sonra twittera girdim, profiline bakinca nefes alamadim, tepki veremedim. Ölecek gibi hissettim. Profil fotografini bi kiz yapmis. Ikisi de gulumsemis. Biyografisinde de kizin bas harflerini yazmis. Ve kiz benim ilkokuldan arkadasim.
Benimleyken kizla da konusuyormus, kizin tweetlerine bakinca anladim. Askinizin sizi gunaydin dunyanin en guzel kizi, diye uyandirmasi yazip kalp koymus falan... Sonra aradim, konustuk. Kizamadim, neden de diyemedim. Seviyordum cunku. Benimle ilgilenmiyordun, beni suclama falan dedi. Onu seviyor mu bilmiyorum ama cok mutlular. Kiz benim gibi derslerle falan mesgul de degil. Surekli beraberler. Ben ise kafayi yiyecek gibi hissediyorum. Bu his ne zaman gececek?

Ilahi adalete inancim sonsuzdur. Böyle konulari gördükce de inancim dahada gücleniyor..

Eski nisanlimla 3 senelik bir gecmisim var. Cok sevdim cok deger verdim. Ilk askimdi ve onun icin her fedakarligi yapmisimdir. Ama o hayati bana zehir etti resmen. Yalanlar dolanlar, verilen sözler ve hic yerine getirilmemesi, ezmeye calismalar ve tehditler.. kisacasi her türlü saygisizligi yapti bana ve aileme karsi. Bende nisani atmak zorunda kaldim ve o can acisiyla cok ah ettim insallah bana yasattiklarini yasarlar diye. Ben ögrenciydim calismiyordum ve eski nisanlim cok az maas aliyordu. Babasi tutturmustu ev alin kira ödemeyin diye (asil sebebi tabi kendi evini vermek istememesi; oglu babasinin evine güvenmisti). Bende 2 odali kücük biyer bakalim kirasi uygun olur ev almak icin erken altindan kalkamayiz, su okulum bitsin öyle aliriz dedim diye kötü insan paraci insan ilan edildim. Yeni esyalar alinmasin dediler bende en ucuzundan bakalim ama yeni olsun istedim diye demedikleri kalmadi. Ogluna layik görmedi beni babasi.. onun disinda saygisiz tavirlar ailemi görmezden gelmeler bir selam dahi vermemesi. Cok kirildim ve üzüldüm.. en son is dövmekle tehdit etmeye gelince kararimi verdim aglaya aglaya attim yüzügü ve cok dua ettim Allahim onlara öyle bir gelin verki beni mumla arasinlar diye. Suan sadece Allaha havale ediyorum. Rabbim herseyin en iyisini bilir. Elbet yarina kalir ama yanina kalmaz diye düsünüyorum.

Nisandan sonra sadece bir kere gördüm onu ve ilahi adaletin olduguna emin oldum. Bilmiyorum bana yaptiklari yasattiklari ona geri döndümü yada dönecekmi ama kinadiklari hep basina gelmis..

Benim bir arkadasim vardi hatta dostumdu herseyden önce. Zamaninda birini cok sevdi ve ona kacmisti. Ailesi perisan oldu. Ne diller döktük neler yaptik geri dönmesi icin. Ve döndü cok sükür. Tabi cok zor bir sürec yasandi o dönemde. Annesi özellikle hastalandi. Hastanelere düstü. Ve ben yanina gittim diye aileye ve arkadasima destek oldum diye eski nisanlim bana demedigini birakmadi. Ve arkadasima öyle sözler sarf ettiki demedigi kötü söz kalmadi. Kinama lütfen insanlar hata yapabilir dedikce kibirlendi.. Kinadigini yasarsin diye bosuna dememisler.. Arkadasima okadar kötü söz söyleyen adamin (adam bile denmezya neyse) kiz kardesi defalarca evden kacmis. En son 2 haftadir kayipmis haber alinamiyormus. Polise bile gitmemisler.. Kime kacti nereye kacti belli degil (ama facebooktan bir sürü insanla tanismis). Büyük ihtimal biri icin kacti. Ve simdide onun annesi yataklara düsmüs. Kinadiklarini yasiyorlar. Allah büyük iste..

Dilerim Rabbimden hiç bir şey yanına kalmaz .Gözümle de görürüm İnsAllah.. Darısı benim başıma ... Her gün dua ediyorum

ilahi adalet senin kapında sürünmesi değilki ama canım

Bende bu konuda bazen kararsızım ben mesela bence daha mutluyum benım yuvam var düzenim var kocam cocugum yanımda saglıklıyız evimiz var sonra araba alıcaz şimdi , el ele vermiş bir şeyleri başarıyoruz
eskı kcoam bildiğim tek şey bizi terk ettiği kadındanda 1.5 sene sonra ayrıldığı yani kadının onu bıraktığı ,
sonrasında başka biriyle olmuş ama gene devam etmemiş
düşününce bu dıyorusn ama asla yasadıklarımın karsılıgı bu olamaz
ben istemiyorumkı kapıma gelsin cocugu arasın asla ıstemem seytan gorsun yüzünü
ama içten içe onun bıraktığı boşluğu başka birinin doldurduğunu mutlu olduğumuzu bilsin içine kor düşssün istiyorum bazı akşamlar içini sıkıntı alsın çıldırcak gibi olsun istiyorum tıpkı ben onun bizi terk ettiğinde bir kadınla oldugunu bıldıgımden her aksam her gun acaba elınıde tutuyormu acaba onada bunu dıyormu dıye hungur hungur agladıgım gibi ama bu kadarda değil
boşandığımzıa değil yapmış oldugu şekle pişman olsun kendisi bile kendisini affedemesin istiyorum, yolda dışarıoda herhangi bir cocuk anne ve koca gördüğünde kalbine agrı girsin istiyorum , ama asla bizi aramasın ne bir zamanlar bıraktığı el kadar 2 aylık bebeği arasın ne ben duyayım pişmanlığını ne önüme arkama cıksın ama sectiği hayatta evet belki evlensin benim ondan şüphe ettiğim dönem gibi şüpheler duysun psikopatlıkla suclansın kendisi bile neye inanacağına şaşırsın sonrada yine benim gibi iş arkadaşıyla yakalasın onları istiyorum ister kalp krizinden ölür , ister intihar eder , ister ne olursa olsun yaşamasını istemiyorum

istiyorumki bir kaç sene içinde ölsün, canını zor versin gözleri açık gitsin
Merak ettim ahınız tutttu mu ?

Son aylarda benim de en çok ilgilendiğim konu bu. Sonunda sebebini söylerim öncelikle benim sonucunu görmüş olduğum olayları anlatacak olursam: titiz bir insanım. Üniversitede hiç bir işe elini sürmeyen ev arkadaşım vardı. Bir süre ona katlanmak zorundaydim. Sonra benden ayrılıp başka eve çıktığında kendisinden çok daha beter bir ev arkadaşı olmuş baya zor günler geçirmiş. Bana yaşattıklarını yaşadığını düşündüm. Böyle anlatınca basit gibi duruyor ama aynı evi aileden başkasıyla paylaşmak çok zor yaşayanlar bilir. Baya sıkıntı yaratmıştı bana ve yıllar önce bir sevgilim vardı benimle evlenmek istiyodu bende önce olabileceğimizi düşünmüştüm fakat tanıdıkça çok farklı olduğumuzu gördüm ve terkettim onu. Sanırım bana ah etmiş olmalı ki yıllar sonra aniden karşıma biri çıktı ilk günden beri tek söylediği evlenelimdi tereddütlerim vardı hepsini silmem için elinden geleni yaptı. Aşık oldum kör kütük aşık oldum birine yıllar sonra ve ona tam anlamıyla bağlandığım anda bana hiç bir sebep söylemeden beni soru işaretleriyle bırakıp gitti. Yıllar önce terkettigim kişinin ahı çıktı benden belki.. Bende aylardır ah ediyorum. Beddua etmeyi edeni hiç sevmem aylardır dilimden beddua düşmez oldu. Artık benim tek duam onun mutsuz olması çünkü beni mutsuzluğa mahkum etti affedemem affedemiyorum. Umarım ahım tutar ben de görürüm. Bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar basit olmamalı

annem babanneme bakıyor ki yatalakta değil. severek bakıyor babannemde hayır duası ediyor yedirir gezdirir beraber alışverişe giderler ki çok yaşlı yinede hava alsın diye elinden geleni yapar. kendi işleri olduğunda arabadan babamı arar kadının yemeğini verdinmi ilacını verdinmi 1 saate ordayım bak kadın salondayken içeri gitme tek kalmasın sıkılır yazık falan filan böyle bir melek anneye sahibim. teyzemler yılbaşında annemi arayıp napıyorsun dedi ve yeni yılını kutlamışlar annemde arkadaşlar var evdeyiz k.v olduğu için onlar bize geldi kadında sevindi dedi. teyzem gülüp kapadı. ertesi gün diğer teyzem aradı ve aynen şu uslup bakıcı naberrrr
annem sinirlendi ve konuşmalarınıza dikkat edin yaşlı kadına bakmak bakıcılıksa bakıcıyım daha da aramayın beni dedi. ve annemin tersi kötüdür inadı inat konuşmadı günlerce.
şimdi anneannem küçük bir rahatsızlık geçirdi ve evde kalamadı 2 teyzemde dönüşümlü bakıyorlar ilahi adalet işte... ve kendi annelerine bakmak nasılda zorlarına gidiyor. annem 2 yaşlıya bakamayacağı için onlara kaldı....Rabbim büyük işte.

annem babanneme bakıyor ki yatalakta değil. severek bakıyor babannemde hayır duası ediyor yedirir gezdirir beraber alışverişe giderler ki çok yaşlı yinede hava alsın diye elinden geleni yapar. kendi işleri olduğunda arabadan babamı arar kadının yemeğini verdinmi ilacını verdinmi 1 saate ordayım bak kadın salondayken içeri gitme tek kalmasın sıkılır yazık falan filan böyle bir melek anneye sahibim. teyzemler yılbaşında annemi arayıp napıyorsun dedi ve yeni yılını kutlamışlar annemde arkadaşlar var evdeyiz k.v olduğu için onlar bize geldi kadında sevindi dedi. teyzem gülüp kapadı. ertesi gün diğer teyzem aradı ve aynen şu uslup bakıcı naberrrr
annem sinirlendi ve konuşmalarınıza dikkat edin yaşlı kadına bakmak bakıcılıksa bakıcıyım daha da aramayın beni dedi. ve annemin tersi kötüdür inadı inat konuşmadı günlerce.
şimdi anneannem küçük bir rahatsızlık geçirdi ve evde kalamadı 2 teyzemde dönüşümlü bakıyorlar ilahi adalet işte... ve kendi annelerine bakmak nasılda zorlarına gidiyor. annem 2 yaşlıya bakamayacağı için onlara kaldı....Rabbim büyük işte.

Ne insanlar var cidden ya. Müstahak olmuş onlara biraz.. Tabi anneannenize çok geçmiş olsun ...

Merhaba selamlar ...
Normalde hep selammmm kızlarrr :) diye neşeli ve sıcak girerim konularıma ama bu sefer öyle gelmedi içimden.
Biraz fazlasıyla his kaybı yaşıyorum da kendi içimde.
Bu arada böyle bir konu açıyorum ama umarım kapatılmaz. Dini içerik olduğunu düşünmüyorum.Daha doğrusu tartışma çıkacak bir boyutta konu değil.
Benim şu sıra biraz içimde bir şeyler kayboldu. Kötüler mutlu ve yanları dolu. İyiler hep yalnız ve mutsuz.
Kötü,aldatan adam 2-3 ay sonra nişanlanabiliyorken, aldatılan kız yalnız... Mutsuz.
Mesela ben, 1,5 yıldır bekliyorum. Beni oyalayıp, başkası için bırakıp giden adam hala o kızla. Pişmanlıkla gelmedi.
Vs vs...
İnancımı kaybetmeye başladım, ilahi adaletin bu dünyada işleyeceğine.
İlahi adalete inanıyor musunuz ? Size yapılan haksızlıkların karşı taraftan çıktığını gördünüz mü ? Bu örnekleri paylaşır mısınız burada ?
Çıkan Ahlarınızı ...
Belki benim gibi adalete karşı inancını kaybetmeye başlamış insanlara moral, inanç olursunuz ...
Merhaba. Benim de aynı durum oldu yani evlenecekler. Sizin ne oldu? Kötüler hala aynı mutlu mu :KK43:

Merhaba. Benim de aynı durum oldu yani evlenecekler. Sizin ne oldu? Kötüler hala aynı mutlu mu :KK43:

benzer seyler yasadim biri 8 biri 5 yil önce. Ikiside evli, cocuklu bense daha yeni evlenecegim insAllah. Geriye baktigimda tabiki iyi ki diyorum suan. Ve acikcasi onlarin ne mutlulugu ile ne mutsuzlugu ile ilgileniyorum. Ama insan kendine ister istemez "Onlar bana kötülük etti suan mutlu ben niye degilim" diyor. Hic kimsenin yaptigi yanina kalmaz.

benzer seyler yasadim biri 8 biri 5 yil önce. Ikiside evli, cocuklu bense daha yeni evlenecegim insAllah. Geriye baktigimda tabiki iyi ki diyorum suan. Ve acikcasi onlarin ne mutlulugu ile ne mutsuzlugu ile ilgileniyorum. Ama insan kendine ister istemez "Onlar bana kötülük etti suan mutlu ben niye degilim" diyor. Hic kimsenin yaptigi yanina kalmaz.
İnşallah ben de o duruma gelirim. Evet insan böyle durumda ihanetin bedelini ödesin istiyor da hayırlısı tabi. Allah bilir. :KK43: teşekkür ederim cevabınız için :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X