Ilahi adalet

Ş

şekerpancarı

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi şekerpancarı
Kızlar ilahi adalet varmı...
hiç boyle bir olayla karşılaştınızmı.......

mazlumun ahı kalırmı.........
hep kötülermi kazanacak...........
iyi olmak suçmu.........

ben aldatıldım kızlarrrrrrrr.
aglıyorum ............

canım hiç merak etme ahın kalmaz çıkar bi yerden.inanki çok yaşadım bunu herkes ettiğini buluyor..boşver hiçte ağlama kalitesiz bi insanmışki aldatmış seni.kurtulduğuna sevin..

iyi olmak suçmu.........

aglıyorum ............

cnm hiç üzülme böyle bir insan için degmaz aglamaya kendini yıpratmaya:teselli:
eden bulur bunu unutma hemde acı bir şekilde:mymeka:
kalmaz ahın yanına sen içini ferah tutyerimseniben

ilahi adalet vardır, herşey kaynağına döner...
iyilikler de kötülükler de...
kötülük yapan onun kötülük olduğunu düşünmez...
mutlaka sizin göremediğiniz bir iyi niyet vardır...
cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir...

canım zamanında bende aldatılmıştım. içimin acısıyla aynen senin gibi sorgulardım. onun da cezalandırılmasını isterdim. sonra olaya flört değil de başka açıdan baktım. o insan bana yalan söyledi, kandırdı, kalbimi kırdı, ağlattı. kul hakkı yedi. kul hakkı da Allahın affetmeyeceği tek şey bunu biliyosun. bende hakkımı helal etmeyeceğim için er yada geç bunun bedelini ödeyecek. hesaplaşma olacak yani.

bir de şunu düşünürsün sen şimdi, ben acı çekiyorum ama herkesin keyfi yerinde, neden Allahım ben ne yaptım dersin. bunu da şöyle düşün. yine biliyorsundur, Allah sevdiği insanın günahlarının bedelini dünyada çektirirmiş bazen. mesela hani derler ya hastalanınca günahlarım dökülüyor diye. cezası ahirete kalınca, dünyadaki elem kederle kıyaslanamaz şekilde ödeyecek çünkü.

ben malesef çok beddua etmiştim. kızın başına çok kötü olaylar geldi sonra. ve ben yine üzüldüm ben beddua ettim diye oldu diye düşündüm. sen sakın beddua etme, de ki Allahım sana sığınıyorum, sen büyüksün, acımı soğut de. ateş düştüğü yeri yakar evet ama inan ki bak zamanla hiç yaşamamış gibi olursun unutursun. gülümser geçersin. :1hug:

iyi olmak suçmu.........

aglıyorum ............

evet ilahi adalet var kimsenin ahı kimsede kalmaz...sana bi örnek vereyim...
bi akrabamız vardı kaynanagil onu düğün çarşısına bit pazarına götürmüşlerdi hep kötü şeyler almışlardı.....düğündede bütün gelen paraları altınları bilezikleri kızdan almışlardı kadında hiç bişey bırakmadılar hep aşagıladılar hor gördüler...
birkaç sene sonra kaynını evlendireceklerdi kaynı ailesinin onayı olmadan birini sevdi ve onunla evlenecem diye tutturdu...eee sonra ne oldu biliyomusun...bunu istediler kaynana kayınbaba bunların ev eşyalarını hepsini aldılar hatta kayınbaba bunların masrafını işyerini sataraktan yaptın dört dörtlük bi düğün yaptılar..düğün gününde gelin ne geldiyse para altınlar bilezikler hepsini aldı düğünden sonraki gün kocasınıda alaraktan marmarise balayına gittiler ,hem el öpmeyede gitmediler....kayınbabayı görsen kendi işi yok sattıya işyerini oğluna düğün yapacak diye onun bunun işinde çalışıyo şimdi...işte ilahi adalet bu diğer gelinin ahı tuttu işte....:roflol::roflol::roflol:

vardır ılahı adalet....
edende bulur.alma mazlumun ahını...gelır o kısıyı bulur ve edenden cıkar....
herkesın yaptıgı ıyı yada kotu ne varsa...yerını bulur...bu dunya olmassa obur dunyada...canım...

herkes hakettıgını bulur emın ol hersey gecıo ama delioda gecio malesef:çok üzgünüm:

İlahi adalet var canım a.s
İki kişiden aynı anda kazık yedim hiçbişey yapmadım sabrettim, dua ettim
Allahım ben hiçbişey yapmıyorum sana bırakıyorum dedim birinde kısa süre sonra hiç beklemediğim bişekilde ahımın tuttuğunu gördüm,diğerinden hiç haberim yok dünya gözüyle onunda cezasını bulduğunu görmek istiyorum yaptıklarının bedelini ödemeli kötükedihüso
Bence sende ilahi adalete inan Allah mazlumun ahını yerde koymaz :teselli:

bu aralar tek istediğim şey İLAHİ ADALETT...

kızlar ne zaman geçiyor ne saniyeler.....
içim belki insanlık dışı bir ego ama onu oyle bir durumda görmek istiyorum...

benimle oynadı aldattı beni...
yalanlar söylemiş bana ,, ve arkasını dönüp gitti...

canım zamanında bende aldatılmıştım. içimin acısıyla aynen senin gibi sorgulardım. onun da cezalandırılmasını isterdim. sonra olaya flört değil de başka açıdan baktım. o insan bana yalan söyledi, kandırdı, kalbimi kırdı, ağlattı. kul hakkı yedi. kul hakkı da Allahın affetmeyeceği tek şey bunu biliyosun. bende hakkımı helal etmeyeceğim için er yada geç bunun bedelini ödeyecek. hesaplaşma olacak yani.

bir de şunu düşünürsün sen şimdi, ben acı çekiyorum ama herkesin keyfi yerinde, neden Allahım ben ne yaptım dersin. bunu da şöyle düşün. yine biliyorsundur, Allah sevdiği insanın günahlarının bedelini dünyada çektirirmiş bazen. mesela hani derler ya hastalanınca günahlarım dökülüyor diye. cezası ahirete kalınca, dünyadaki elem kederle kıyaslanamaz şekilde ödeyecek çünkü.

ben malesef çok beddua etmiştim. kızın başına çok kötü olaylar geldi sonra. ve ben yine üzüldüm ben beddua ettim diye oldu diye düşündüm. sen sakın beddua etme, de ki Allahım sana sığınıyorum, sen büyüksün, acımı soğut de. ateş düştüğü yeri yakar evet ama inan ki bak zamanla hiç yaşamamış gibi olursun unutursun. gülümser geçersin. :1hug:

o kadar güzel anlatmışsnki sanki beni anlattın..içimdeki ruhumu...,beni kandırdı...
emeğimde gitti zamanımda duygularımda gözyaşlarım ve gelecege artık güvenmıyorummm....
bunların bedel olmalıydı...
yaşanılan şeyler kar olarak kalmamalıydı...
o yuzden gerçekten kul hakkı yedi bir şekılde görmelıyım...

Bigün onu da biri aldatır, etme bulma dünyası....

o kadar güzel anlatmışsnki sanki beni anlattın..içimdeki ruhumu...,beni kandırdı...
emeğimde gitti zamanımda duygularımda gözyaşlarım ve gelecege artık güvenmıyorummm....
bunların bedel olmalıydı...
yaşanılan şeyler kar olarak kalmamalıydı...
o yuzden gerçekten kul hakkı yedi bir şekılde görmelıyım...

ah be canım, inan aynılarını yaşadım.
ama geçti işte, ben daha iyisini buldum o da mutsuz şimdi.
şimdi beddua etsen de ,başına kötü bişey gelse inan ki yine üzülürsün.
yaptığı yanına kar kalmaz zaten.
ayrıca senin hakkında hayırlısı buymuş.
demek ki Allah seni kurtarmış öyle bak olaya.
zaman geçtikçe ne demek istediğimi anlarsın, şu anda anlaman zor.
sen sen ol öcünü almaya çalışma tamam mı,
ben bunu da yapmaya kalktım çünkü, son anda vazgeçmiştim.

bişey sorcam yaşın kaç ve ne zamandır berabersiniz?

canım rabbimin adaletinden şüphen olmasın.herşeyde bir hayır vardır de ve dününü değil yarınını düşünmeye çalış.o seni haketmemiş demekki bunu farkedebildiğin için şükret. ve sakın sana ne yapmış olursa olsun kim olursa olsun beddua etme sana döner nasıl olduğunu sen bile anlamazsın.sonuçta onun kötülüğünü istemenin de bu saatten sonra sana bir faydası yok.allah ıslah etsin doğru yola döndürsün diye dua et. hakkında hayırlısı inşallah...

çok acı çekiyorum çok acı çekiyorumm..
kayboluyorum kendimden geçiyorum...,
allahım neden diyorum neden ne yaptım ben onu sevmekten başka...
bir çıkış yolu istiyorum ama oda olmuyor...
ben yandım oda yansın istiyorum...
hiç mi vicdanı yok...
kendime güvenım gitti...,
ben soguk odamda tek başıma yatarken..,
o onla yatıyor...
sanıyeler geçmiyor...
allahm bir cevap istiyorum ama yok......,
cevap yokkkkkkkk
açsam agzımı yuregımdeki ateşi görürsünüz

yaşım 25 ve uzun süredir tnıyorum

canım benim acını anlıyorum ama güçlü ol... her zaman daha iyisi vardır bunu unutma... kahrederek kendine güvenini kaybederek hiçbiyere varamazsın onu yaptığına pişman etmek istiyosan iyi olmak zorundasın. kendine gel silkelen yok say... bazıları sevgiyi hazmedemez sonra aldatırlar karşısındaki kişi üzüldükçe onlar dahada küçümser... tek yolu var bu durumu tersine çevirip pişman etmenin.. yıkılmadığını dünyanın onun etrafında dönmediğini ona bir şekilde göstermen. çivi çiviyi söker... oda senin önünde takla atmaya başlar merak etme...

ilahi adalet dişe bişey yok..
bu tamamen insanların umut kapısı.. sığınağı..
ilahi adalet olsaydı katiller tecavüzcüler cezasız kalmazdı..
ve bence önemli olan zamanında cezalanmaları..
benim acım tazeyken ilahi adalet varsa çıkacak ortaya da bende var dicem..
ama aradan yıllar geçtikten sora olmuş napiim onu ben.
işte içimde kalmasın die ee bak ahımdan oldu falan die düşünebilirim.
bu da ilahi adaletin varlıını göstermez.
zamanında olacak..
ama malesef...
haksızlar haklı bu devirde.. kim dah çok suç işler ah alırsa o yaşıyor gününü..
iyiler, mazlumlar, fakirler her zaman kaybetmiştir. .
nerde ilahi adalet?
hangi açın sofrasında?

X