ilaçlar hakkında bir sorum var

Kayra

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
4.104
19
merhaba, benim mikroenjeksiyon yöntemi ile dünyaya gelmiş 5 yaşında bir çocuğum var. 6 yıl önce sigorta bunu karşılamadığı için ilaç ve tedavi masraflarını kendimiz karşılamıştık. şimdi ise ikinciyi istiyoruz ve sgk nın çocuğumuz olması sebebiyle yine masraflarımızı karşılamayacağını biliyorum. ancak en azından menogon ve puregon iğnelerinin bir miktarınıda karşılamıyormu. ilaçlarımızı bari almak bizim hakkımızdır diye düşünüyorum acaba bir heyet raporuyla falan birazını bari alamazmıyız. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Merhaba Kayra,

Tüp bebek tedavisi ve tedavi ilaçlarının devlet tarafından karşılanabilmesi için bazı ön koşullar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de “nüfuzunuza kayıtlı” bir çocuğunuzun bulunmaması koşuludur.

Zaten gerek ilaç gerekse tüp bebek tedavi raporunun çıkarılması sırasında ilgili kurum sizden “vukuatlı nüfus kaydı” isteyecektir. Bir çocuk sahibi olarak sekonder infertilite grubuna girdiğinizden, devlet desteği almanız mümkün olamamaktadır.

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…