Bisküvi - Kurabiye Tarifi ikolatal kurabiye

Phoenix_em

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
5.878
13
1- Porselen veya cam bir kasede yağ ile pudra şeker iyice karıştırılıp krem haline getirilir.
2- vanilya, kabartma tozu kakao konup, çırpılır,daha sonra aldığı kadar un ve damla çikolatalar konup sertce bir hamur hazırlanır
3- Ceviz büyüklüğünde parçalara ayrılıp yuvarlanır. Yağlı kağıt serdiğimiz Tepsiye dizilip orta hararetli fırında pişirilir.

fotografı ekte bulunmaktadır!

Eklentiler

• $yeni3096gc1.jpg
    $yeni3096gc1.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
selkie canım ben kurabiyeni yaptım çok güzel oldu teşekkür ederim,eline sağlık...
aynen resimdeki gibi üzerleri hafif çatladı,aynen pastanedekiler gibi ağızda dağılıyordu,tadı da nefisti,yumuşacık oldu...herkese tavsiye ederim,çok da pratik,zaman almıyor...
misafirim gelecekti onlara yaptım,aceleden resim çekemedim,ama senin resimdekiler gibi oldu...
ben çok beğendim,tavsiye ediyorum,tekrar teşekkürler

selkie canım ben kurabiyeni yaptım çok güzel oldu teşekkür ederim,eline sağlık...
aynen resimdeki gibi üzerleri hafif çatladı,aynen pastanedekiler gibi ağızda dağılıyordu,tadı da nefisti,yumuşacık oldu...herkese tavsiye ederim,çok da pratik,zaman almıyor...
misafirim gelecekti onlara yaptım,aceleden resim çekemedim,ama senin resimdekiler gibi oldu...
ben çok beğendim,tavsiye ediyorum,tekrar teşekkürler

beğendiğine sevindim canım,ben bu kurabiyeyi çok severim,belirğin bir çikolata tadı oluyor!afiyet olsun! :)

X