ikjili test ve üçlü test

sevim35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
50
35
hamileler ben de 21 haftalık hamileyim.ve ikili testim iyi çıkmıştı ama üçlü testimde bir değerim yüksek çıktı.ben üçlüyü yaptırdıktan sonra duydum ki ikili daha detaylı ve daha güvenilirmiş bu nedenle çoğu doktor ikilisi iyi çıkan hastaya üçlü yapmıyormuş.ben 3lü yaptırdığıma pişman oldum.
siz hamileler üçlü yaptırdınız mı?:1hug:

evet canım ben ikilide üçlüde yaptırdım.benimde ikilim normal çıkmıştı ama dr yinede yaptralım içimizde kalmasın dedi ve allahaşükür üçlümde normal çıktı.anladığım kadarıyla senin ikilin normal üçlün risklimi çıktı??peki dr ne dedi?amniyosentez istedimi?

ikilim normal üçlü testim ise 6002 de 1 ama bir değerim yüksek çoktı.dr bişery yapmana gerek yok istersen aminosente yaptır ama sanan bu değerlere yapmak istemezler dedi.
eeeeeeee arkadaşlar kimse neden cevaplamıyo?lütfen...

bende 2 li testi daha güvenilir buluyorum ayrıca doktorun yaptığı ultrason ölçümleri ve anatomik tarama testten daha önemli ben dr un ultrasonuna güvenirim tabiiki iyi bir doktorsa.. bazen testlerde bir sorun çıkabiliyor ama ense kalınlığı vs.. daha güvenilir...

canım bildiğim kadarıyla üçlü testinde çok çok riskli değil.hem zaten böle olsaydı dr kesinlikle amniyosentez isterdi riske atmazdı.bence içini ferah tut arkadaşım herşey yolunda gidecek :)

canım ben 2liyi yaptırdım ,iyi çıktı ama 3lüyü de yaptırıcam mutlaka,daha haftamız gelmedi,yaptırmakla iyi etmişssin bence sonucu bir başka dr.a daha göster bakalım o ne diyecek

X