İkizmiş🤦‍♀️😪

Yatılı olması şart değil tabi ama ikiz olurlarsa size yardımcı olacak birine ihtiyaç duyacaksınız gecede bir aile büyüğü de olabilir bu, anneniz yada kayınvalideniz.

Eşiniz kendine güveniyorsa oda olabilir tabi ama çocuklar doğup da ikiz bebeğe bakma tecrübesi yaşadıktan sonra fikri sabit kalır mı yaşayıp görürsünüz 😅
Yaaaa bana kulucka makınesı dıyor zaten :confused: :KK70:
Annem bana ısınlanmak zorunda kalacak zaten. Zavallı kadın benden bıktı:KK31::KK64:

Yorumunuz gözlerimi doldurdu coj hassasım bebek konusunda ınsallah nasıp olur tesekkur ederım☺
Ahh canım senı oyle ıyı anlıyorum kı ben bes yıl bekledım yerlere kapaklanıp aglıyordum artık. Tez zamanda tosun gıbı takım dızersın ınsallah:confused::anne::anneadayı:

Ev yardımcımdan okadar memnunum kı keske klonlayabılsemde bebelere o baksa. Ama malesef gelecek olan 3 bebek bakacak gıbı olacagı ıcın o sadece temızlıge yardım edecek. Evın ıcınde bırden 5kısı olacagız ya ne tuhaf su ınsan ırkı yarabbım:deli: :confused:
Aynen öyle ama cok guzel bisey yardımcı konusunda sıkıntınızda yok anladm kadaryla okadarda gerilmeye gerek yok bence 👍

Evet ısyan etmıyorum sadece dıgerı de anneye cok muhtac onlarls ılgılenırken oglanın hakkını yıcekmısım gıbı bogazıma dızılıyor yedıklerım sımdıden

Ikinci çocuk sahibi olan bütün anneler bunu düşünüyor. Doğumdan sonrada bu duygu devam ediyor.

Ayaklanıp arkadaş olduklarını görünce " Iyiki " diyeceksiniz.

Ancak zor bir süreç elbette ki. Imkaniniz varsa daha kolay. Bakıcı , yardımcı derken büyüyüp giderler inşallah :)

Bu harika o zaman:) bebek için çok uğraşmış ama sonunda hüsrana uğramış biri olduğum için özendim açıkçası. Hamilelerin duası kabul olurmuş. Lütfen benim için de dua eder misin sağlıklı bir bebeğim olsun kucağım dolsun.
Insallah ılkı ıkız olur ıkıncısı ucuz olur hıc olmazsa tek tek ıkı tane uc tane olur canım tez zamanda o mujdeyı alır bana yazarsın bende sana tecrubelerımı aktarırım :confused: :anneadayı: :dua:

Yaaaa bana kulucka makınesı dıyor zaten :confused: :KK70:
Annem bana ısınlanmak zorunda kalacak zaten. Zavallı kadın benden bıktı:KK31::KK64:
Allah annenize de size de güç kuvvet versin bu süreçte 🤲 ve pek tabi ki eşinize de.

Sağlıklı ve kolay bir hamilelik ve doğum nasıp olsun sonrasında da. Dua edeceğim sizin ve evin küçük abisi için. Çocuklar ve küçük çocuklu anneler hassas noktam 💕

İnsallah zaten hamıle olursamda korunmadan bı tane daha ıstıyorum fıkrım degısmezse o zamana kadar☺️
Ahh canım senı oyle ıyı anlıyorum kı ben bes yıl bekledım yerlere kapaklanıp aglıyordum artık. Tez zamanda tosun gıbı takım dızersın ınsallah:confused::anne::anneadayı:

Ikinci çocuk sahibi olan bütün anneler bunu düşünüyor. Doğumdan sonrada bu duygu devam ediyor.

Ayaklanıp arkadaş olduklarını görünce " Iyiki " diyeceksiniz.

Ancak zor bir süreç elbette ki. Imkaniniz varsa daha kolay. Bakıcı , yardımcı derken büyüyüp giderler inşallah :)
Sadece ona cok uzuldum zaten. Bırı daha bebek ya. Belkı ayaklanmıs olsa bezı olmasa ucuz olsa havalars ucardım fakat suan hıssettıgım seyı tarıf edıp cumlelere dokemıyorum:KK35:

Allah annenize de size de güç kuvvet versin bu süreçte 🤲 ve pek tabi ki eşinize de.

Sağlıklı ve kolay bir hamilelik ve doğum nasıp olsun sonrasında da. Dua edeceğim sizin ve evin küçük abisi için. Çocuklar ve çocuklu anneler hassas noktam 💕
Canımsın cok tesekkur ederım. Evın kucuk abısı mınnak pıpısıyle abı olacak ınsallah.:KK23:

Hepınıze destegınız ıcın tesekkur ederım. Ne guzel yorumlar yazmıssınız resmen ıcım ferahladı. Allah razı olsun. Isteyene tez zamanda ıkızler ucuzler zaten anne olanlara da saglıklı uzun guzel omurler dılerım :dua: :KK200::anneadayı::anne:

Insallah ılkı ıkız olur ıkıncısı ucuz olur hıc olmazsa tek tek ıkı tane uc tane olur canım tez zamanda o mujdeyı alır bana yazarsın bende sana tecrubelerımı aktarırım :confused: :anneadayı: :dua:
Benim için çoğul gebelik imkansız...
O yüzden birer tane olsun sağlıklı olsun uzun ömürlü olsun yeter. İnşallah yazarım🤲

@Mune lütfen konumu taşıma o kadar zor durumdayım ki ne hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuya gebelik bölümde cevap alacağımı ummuyorum çünkü.
Bugün kontrolüm vardı. Gebeliğimin 7.haftasındayım. Bilmeyenler için 5aylık bir oğlum var. Sürpriz bir gebelik oldu. Sürpriz diyorum korunuyorduk çünkü
Doktor kese içinde iki nokta gördü. Bir kalp atışı duyuldu. Biri bebek diğerinin de bebek olma ihtimali, %80dedi bana. Beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. Fakat emin olabilmek adına haftaya aynı gün kontrolüm var o zaman kalp atışları belli olacak diğerinin de. Hemen yuhalama ekibi toplanmasın rica ediyorum. Bebek elbette ki çok istiyorum fakat oğlum yeterince zor bir bebek 5aydır maaıle uyumuyoruz. Bebek(ler) dogdugunda oglum 14aylık olacak yenı yuruyecek ve aynı surec tekrar baslayacak. Ben bırının fıkrıne zaten cok zor adapte oldum. Asla ısyan etmıyorum. Fakat ogluma da cok haksızlık yapmısım gıbı hıssedıyorum. Sormak ıstedıgım eger dıger kalp atısı da duyulursa ıkız olacaklar. Allah saglık sıhhat versın bıze bagıslasın. Aranız da ıkız dogurupta ıkıncının kalp atısını sonradan duyan var mı? Ve 8.haftada kesın olarak emın olur muyuz? kalp atısı duyulur mu? Oglumu 5yıl beklemıstık. Sımdı allahım ıkı tane daha verıyor sanırım ınsallah. Ne dusunecegımı hıssedecegımı bılemıyorum. Bosluktayım. Cevaplarınızı beklıyorum:bicak::KK17:o_O
Hayırlı olsun..
Maddiyatınız 3 çocuk kaldıracak mı?
Hepsine maddi, manevi yetebilecek misiniz?

Bir de geri çekilme yöntemi korunma yöntemi değil ki..:olamaz:

Hayırlı olsun..
Maddiyatınız 3 çocuk kaldıracak mı?
Hepsine maddi, manevi yetebilecek misiniz?

Bir de geri çekilme yöntemi korunma yöntemi değil ki..:olamaz:
Tesekkur ederım
Maddıyatımız halı hazırda musaıt allaha sukur
Maddı olarak hepsıne yeterım ama manevı olarak allah yardım eder ınsallah
Bır de sadece gerı cekılme yontemıyle korunmuyorduk hap + gerı cekılme yontemı:KK66:

Benim için çoğul gebelik imkansız...
O yüzden birer tane olsun sağlıklı olsun uzun ömürlü olsun yeter. İnşallah yazarım🤲
Hıcbırsey ımkansız degıldır. Bır bakmıssın ıkızlere hamılesın:KK68::KK71:

X