Ikizlerimi kaybettim kendimi toparlayamiyorum ne yapabilirim?

Başınız sagolsun...çok üzüldüm.Bir arkadaşım kaybetti ikizlerini sezaryen gününe iki gün kala..Anneyi zor kurtardilar...
Tarifi yok tarifi zor..Allah yüreğinize ferahlık versin..Yasınızı tutun acınızı yaşayın.. Etrafa kulak asmayın..

Canım başın sağ olsun. Allah sabırlar versin. Ben de kaybettim. Bana da aynı cümleleri kurdular. Öyle bişey mümkün mü insanın yüreği yanıyor. Hiç kimseyi dinleme acını yaşa. Erkenden kendini bastırırsan sonra bi yerde patlıyor. Ben evde duramadım diye 10 gün sonra işe başladım sözde hayatıma devam ettim. Ama olmuyor kendini bastırıyorsun sonra daha büyük patlıyorsun😔 gerekirse psikolojik destek de al. Ben aldım hatta geç kalmıştım almaya. Daha erken alsaydım. Ve kimseyi düşünme acını yaşamak için kendine izin ver. Allah yardımcın olsun. Allah sabırlar versin. Bu arada şuanda 25 haftalık hamileyim. Yani tekrar çocuğun olmaz lafları hurafe.

Daha gecen hafta ikizlerimin ikiside düştü evlatlarimi kaybettim ilk ve tup bebek tedavisiyle hamile kalmıştım o kadar kötü biseymis ki evlat kaybetmek içim yanıyor ama bana diyorlar ki fazla yanarsan çocuğun olmaz bi kaç kişinin öyle olmuş çocuklarını kaybetmişler çok aglamislar sonra çocukları olmamış varmi böyle bisey insan bebeklerinin arkasından ağlayamazmı ciğerleri yanmazmi buna bile musade etmiyorlar kuzularimin topraklarını aldım getirdim eve onunla uyumak istiyorum sanki yanimdalarmis gibi ama musade etmiyorlar hastalanirsin diyorlar lohusasin diyorlar napicam ben nasil toparliyacam kendimi o kadar kötü bisey ki
Öncelikle geçmiş olsun başınız sağolsun. Tabiki de üzülüp ağlayacaksınız acınızı yaşayın ama isyan etmeden tevekkül ederek zamanı geldi mi elbette hafileyecek acınız öyle kalmayacak. Yine olur çocuğunuz olur inşallah söylenenlere kulak asmayın olacakları sadece Allah bilir. Duayı elden bırakmayın duanın açamayacağı kapı yoktur

Başınız sağ olsun, sabır diliyorum; acınızı yaşamanıza bile muhalefet eden insanlardan uzaklaşın. Böyle elim bir olayda insan ağlamazsa, içine atarsa, gerçekten delirir; üzülmek, göz yaşı dökmek, kayıplar ve dahası hepsi insan için, kaybınızdan sonra yaşadıklarınız gayet insani. Ağlayın, göz yaşınızı içinize akıtmayın.

Size şunları söyleyen kötü insanlar yanılıyor, annem evlatlarını kaybetti, o da çok ağladı; ama en sonunda sağlıklı çocukları oldu. Sizin de kucağınız boş kalmaz dilerim ki.

Daha gecen hafta ikizlerimin ikiside düştü evlatlarimi kaybettim ilk ve tup bebek tedavisiyle hamile kalmıştım o kadar kötü biseymis ki evlat kaybetmek içim yanıyor ama bana diyorlar ki fazla yanarsan çocuğun olmaz bi kaç kişinin öyle olmuş çocuklarını kaybetmişler çok aglamislar sonra çocukları olmamış varmi böyle bisey insan bebeklerinin arkasından ağlayamazmı ciğerleri yanmazmi buna bile musade etmiyorlar kuzularimin topraklarını aldım getirdim eve onunla uyumak istiyorum sanki yanimdalarmis gibi ama musade etmiyorlar hastalanirsin diyorlar lohusasin diyorlar napicam ben nasil toparliyacam kendimi o kadar kötü bisey ki
Koskoca kadın hastalıkları ve doğum bölümü ağlamakla yerle bir olur mu hiç. Acını üzüntü yaşa ama sonunda atlat. Allah bunu unutturacak acı vermesin. Allah şifa versin inşallah

Kimsenin lafına bakmayın şu an yastasınız ve bunun aşamaları var acınızı yaşayın isyan etmeden. Allahım size sabır versin en kısa zamanda evlat nasip etsin inşallah 🌸

Daha aptalca bir teselli sözü ya da her neyse duymamıştım..

Başınız sagolsun, sabir dilerim.
Elbette kolay değil. Acınızı yaşayın ama bugünlerin geçeceğine de inanın.
Şu saçma insanlarla da uzunca bir süre görüşmeyin derim.

Abimin esi 16 haftalikken ikizlerini kaybetti, ben annesi olmadigim halde cok uzuldum. Tabi ki yengemde cok uzuldu, cok agladi. Mümkün mu aglamamak, uzulmemek. Uzulun ama isyan etmeyin... Anlattigim olayin ustunden yillar gecti yengem 2012 de ikizlerini kaybetti 2013te tekrar anne oldu.Simdi 11 yasinda oglu var cok sukur... umarim sizinde acinizi yeni ve saglikli bir evlat giderir.

Sizin için üzüldüm.. Ağladığınız için değil de üzüntü, stres tekrar hamile kalmaya engel olabilir belki.. Acınızı yaşayın, yasınızı tutun ama kendinizi bırakmayın, topraklarını eve getirmek yerine istedikçe kabirlerini ziyaret etseniz daha iyi olmaz mı? Allah'tan geldik, yine Allah'a döneceğiz.. Bebekleriniz sizi cennette bekliyor olacaklar, ebedi bir ayrılık değil bu ♥️

Öncelikle başınız sağolsun. Tabi ki ağlayın yasınızı tutun evlat kaybetmek kolay değil. Onu söyleyen siz ağlamayın diye söylemiştir muhtemelen bir de bu yükü üstünüzde taşımayın. Allah nasip ederse pek ala tekrar hamile kalırsınız

Bende bebeğimi kaybettim..Üzülme demek kolay başkaları için..Bu acının tarifi yok...o dedikleride safsatadan ibaret ...3 yıl oldu ara ara kimse yokken şakır şakır ağlıyorum..Sonra toparlanıyorum hayata devam ediyorum..

Demek ki diyorum kaderimde,kaderimizde bu varmış...Sabırlı olmak zorunda olacağım ve sınavımın bu olacağı varmış..

Allah verdi çok sevindim...Allah aldı tevekkül ediyorum...Dicek başka söz bulamıyorum..10 tane de çocuğunuz olsa tabi ki de gidenleri unutamayacağız...

Yeter ki isyana girmeyelim...Allah ne diyor Kur'anı Kerim de "Şüphesiz ki Allah insanlara hiçbir şekilde zulmetmez;fakat onlar kendilerine zulm ederler.."

Yani kader işleyecekse geri kalan herşey bahane oluyor...Ama Allah yaşatsaydı şayet bir ilaç,bir zaman herşey ama herşey rast gelirdi diyorsun...

Tevekkül en iyi ilaç...

Başın sağolsun canim bende iki yavrumu kaybettim biri doğdu ve öldü topragini getirmedim eve bir resmi var hastanede eşim çekmiş bana göstermek için( ben hiç gormedim doğumdan sonra) bir süre bakıp ağladım sonra bir zarfa koyup kaldırdım 4 senedir açıp bakmadım ama mezarına gidiyorum yavrumun,çünkü baksam geçmeyecek biliyorum sende sabırlı ol bana her defasında olmaz dediler Allah dilerse oluyor hiç kafana takma ummadığın anda tüp bebeksiz bile kalırsın hamile

X